امروز : سه شنبه 28 فروردین 1403

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

پروفیل ساختمانی

بهناز میرلوحی
sharif sharif 1399/01/06 0

پروفیل ساختمانی یکی از مصالحی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. پروفیل ها به دو دسته پروفیل های ساختمانی و صنعتی تقسیم می شوند که هر یک شیوه تولید متفاوتی دارند. پروفیل‌ساختمانی در ابعاد و اشکال متنوعی وجود دارد که در این مقاله به انواع آن ها پرداخته شده است. در ادامه با تعریف پروفیل و…

پروفیل ساختمانی یکی از مصالحی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. پروفیل ها به دو دسته پروفیل های ساختمانی و صنعتی تقسیم می شوند که هر یک شیوه تولید متفاوتی دارند. پروفیل‌ساختمانی در ابعاد و اشکال متنوعی وجود دارد که در این مقاله به انواع آن ها پرداخته شده است. در ادامه با تعریف پروفیل و کاربردهایی که برای پروفیل‌ساختمانی وجود دارد آشنا خواهید شد.

پروفیل چیست؟

به مقاطع فولادی توخالی گفته می شود که دارای مقطعی ثابت و طولی بلند می باشند و در صنایع مختلفی مانند ماشین سازی و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. پروفیل ها در دو دسته پروفیل های باز و بسته وجود دارند.  پروفیل های باز شامل تیرآهن، نبشی، تسمه، میلگرد و ناودانی می باشند و پروفیل های بسته مواردی مانند لوله و قوطی را شامل می شوند.

انواع پروفیل ها

پروفیل ها در انواع مختلفی وجود دارند که عبارتند از: پروفیل ساختمانی، پروفیل صنعتی، پروفیل گالوانیزه، پروفیل کامپوزیتی و پروفیل آلومینیومی. هر یک از پروفیل های ذکر شده برای کاربردی خاص استفاده می شوند.

پروفیل ساختمانی چیست؟

انواع مختلفی از مصالح ساختمانی در ساخت ساختمان به کار می روند که یکی از این مصالح پروفیل می باشد. برای تولید انواع پروفیل‌ساختمانی روش های مختلفی وجود دارد که عبارتند از: روش نورد سرد و روش نورد گرم. در تولید پروفیل ساختمانی به روش نورد گرم شمش فولادی را در دماهای بسیار بالا نورد می کنند و محصول به دست آمده به شکل قوطی خواهد بود. محصولاتی که توسط این روش به دست می آیند عبارتند از: میلگرد، تسمه ورق، لوله، قوطی و سپری.

در روش تولید نورد سرد، ورق های فولادی را به وسیله پرس و خم کردن شکل می دهند. محصولاتی که توسط روش نورد سرد تولید می شوند را در مواردی مانند چارچوب درب ها، ناودانی و تیرهای سقف کاذب استفاده می کنند. اما روش دیگری نیز برای تولید پروفیل‌ساختمانی وجود دارد که ترکیبی از روش نورد سرد و گرم بوده و به روش مرکب معروف است.

استانداردهای پروفیل ساختمانی

در ایالات متحده آمریکا پروفیل های ساختمانی را بر طبق استانداردهای AISC و  ASTM تولید می کنند.  در کشور ما نیز برای تولید پروفیل های ساختمانی استانداردهای مختلفی را در نظر می گیرند و بر طبق آن ها فرایند تولید را انجام می دهند. استانداردی که در ایران بسیار معمول بوده و شرکت های مختلف از آن تبعیت می کنند استاندارد  DIN آلمان می باشد.

قیمت پروفیل ساختمانی

در بازار آهن نوسانات مختلفی وجود دارد که باعث می شود قیمت آهن آلات ثابت نباشد. با توجه به قیمت جهانی آهن پروفیل‌ساختمانی نیز تعیین قیمت می شود. برای محاسبه قیمت وزن پروفیل، ضخامت و جنس آن مورد توجه قرار می گیرد.

آرسیس فولاد یکی از بزرگ ترین مراجع خرید و فروش آهن در کشور محسوب می شود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت میلگرد، نبشی، ناودانی، ورق فلزی و تیرآهن با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.


برچسب‌ها: