لوله درز مسقیم گاز API

لوله درز مستقیم گاز API از انواع لوله های درزدار مستقیم می باشد که به عنوان یکی از گزینه های با اهمیت در پروژه های صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. برای مواقعی که نیاز به گازرسانی به شکل عمده می باشد از لوله های گاز API استفاده می شود. علت نام گذاری این لوله ها به API این است که این لوله ها بر اساس مشخصات متالوژی انجمن گاز و نفت آمریکا ( American Petroleum Institute) ساخته می شوند و از این رو به آن ها API گفته می شود.

معرفی بیشتر لوله درز مستقیم گاز API

لوله های API به دو شکل درزدار و بدون درز در بازار وجود دارند که شیوه تولید هر یک از این ها با یکدیگر متفاوت است. به لوله درز مستقیم API لوله های توکار نیز گفته می شود. آزمایش های مختلفی بر روی این نوع لوله ها برای حصول اطمینان از قدرت تحمل فشار، مقاومت شیمیایی و … انجام می گیرد.

یکی از ویژگی های اساسی که لوله های گازی باید دارا باشند انتقال دادن حجم زیادی از گاز می باشد. همچنین برخورداری از قدرت و استحکام بالا از دیگر ویژگی هایی است که لوله های گاز باید داشته باشند. انجمن نفت و گاز آمریکا استانداردهایی را تعریف نموده است تا این ویژگی ها در تمام خطوط تولید لوله های API رعایت گردد.

نحوه جوش دادن لوله درز مستقیم گاز API

یکی از استانداردهایی که در تولید لوله های API باید به آن توجه نمود جوشکاری و ملاک های پذیرش جوش است. برای جوشکاری این نوع لوله ها، ورق هایی را که توسط غلتک های مخصوص به شکل گرد در آمده اند توسط روش های مخصوصی به هم جوش می دهند. روش هایی که برای جوشکاری این لوله ها وجود دارد عبارت است از: جوشکاری ذوبی، جوشکاری قوسی زیرپودری دوطرفه، جوشکاری پیوسته و جوشکاری مقاومت الکتریکی. با استفاده از این روش های جوشکاری درز میان دو لبه ورق ها را می بندند و لوله ای به شکل استوانه تولید می کنند.

لوله درز مستقیم گاز API

لوله درز مستقیم گاز API

کاربرد و ویژگی های لوله درز مستقیم گازAPI

لوله درز مستقیم گاز API در صنعت کشتی سازی خطوط انتقال نفت و گاز به کار می رود. به علت هزینه پایین از این لوله ها در خطوط طولانی نفت و گاز استفاده می شود. می توان از این لوله ها در سیستم های ترش استفاده نمود. این لوله ها از جنس همان فولادهای کربن-منگنز می باشند اما برای افزایش استحکام و مقاومت آن ها مقادیر کمی از عناصر میکروآلیاژی به آن ها افزوده می شود. از ویژگی های اصلی این لوله ها مقاومت بالا، چقرمگی شکست بالا، طول نسبی بالا و دمای انتقال شکست نرم به شکست ترد پایین می باشد.

قیمت

شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت لوله فلزی، میلگرد، نبشی، ناودانی و ورق فلزی با کارشناس آرسیس فولاد تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو اصلی لینک منو اصلی عنوان اصلی
1