امروز : چهارشنبه 2 خرداد 1403

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

تسمه نوردی

بهناز میرلوحی
sharif sharif 1399/01/02 0

تسمه نوردی یکی از انواع تسمه های فولادی می باشد که کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. تسمه ها با توجه به روش تولیدی که دارند در چندین مدل وجود دارند که تسمه‌نوردی یکی از آن هاست. در این مطلب به معرفی تسمه های آهنی و همینطور تسمه‌نوردی و کاربردهای آن پرداخته شده است. معرفی تسمه های آهنی تسمه آهنی…

تسمه نوردی یکی از انواع تسمه های فولادی می باشد که کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. تسمه ها با توجه به روش تولیدی که دارند در چندین مدل وجود دارند که تسمه‌نوردی یکی از آن هاست. در این مطلب به معرفی تسمه های آهنی و همینطور تسمه‌نوردی و کاربردهای آن پرداخته شده است.

معرفی تسمه های آهنی

تسمه آهنی در واقع یک حلقه است که دارای ماده ای انعطاف پذیر برای به وجود آوردن پیوند مکانیکی بین شفت ها می باشد.  تسمه های فلزی را از برش دادن سطح مقطع یک فلز ایجاد می کنند. برای ساخت تسمه دو روش وجود دارد که باعث به وجود آمدن دو نوع تسمه به نام تسمه ماشین کاری و تسمه‌‌نوردی می شود. برای تولید تسمه ماشین کاری،  یک ورق فابریک را  برش می دهند و یک ورق 6 متری ایجاد می کنند که با گرد کردن لبه های تیز آن توسط ماشین های مخصوص، تسمه ماشین کاری را تولید می کنند.

تسمه نوردی چیست؟

تسمه‌نوردی جزء پرکاربردترین و پرمصرف ترین نوع تسمه های آهنی می باشد. برای تولید تسمه‌نوردی مانند تولید تسمه ماشین کاری عمل می کنند اما مواد اولیه ای که در تولید تسمه های نوردی استفاده می شود مواد بازیافتی و قراضه می باشد در صورتی که برای تولید تسمه فابریک از فولاد اولیه کوره استفاده می کنند.

نحوه ساخت تسمه نوردی

برای ساخت تسمه های نوردی در ابتدا فولادهای بازیافتی و قراضه را جمع آوری و  در کوره ذوب نموده و در مرحله بعد شمش فولادی را با استفاده از ریخته گری تولید می کنند. سپس شمش های تولید شده پیش گرم شده و چندین مرحله نورد می شوند. این کار تا زمانی که شمش ها به ضخامت مورد نظر نرسیده اند ادامه خواهد داشت.

مقایسه تسمه نوردی و تسمه ماشین کاری

تسمه ماشین کاری قیمت گران تری را نسبت به تسمه‌نوردی دارد و تسمه‌نوردی کیفیت پایین تری نسبت به تسمه ماشین کاری یا تسمه فابریک دارد و دقت آن از لحاظ ابعادی پایین تر از تسمه ماشین کاری می باشد. تسمه‌نوردی دارای تلورانس ابعادی بیشتری می باشد.

ابعاد و سایز تسمه نوردی

طول این نوع تسمه ها بین 2 تا 7 متر و عرضی برابر 1 سانتی متر تا 1 متر دارند. ضخامت این تسمه ها نیز برابر 3  تا 10 میلی متر می باشد.

کاربرد تسمه نوردی

از تسمه های نوردی در موارد مختلفی مانند صنایع بسته بندی، ساخت زهوار درب و پنجره های آکاردئونی و در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت ناودانی، قیمت نبشی، قیمت ورق فلزی، قیمت میلگرد و قیمت تیرآهن با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.