امروز : سه شنبه 28 فروردین 1403

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

ورق ST52

بهناز میرلوحی
sharif sharif 1399/01/03 0
ST52 ورق

ورق ST52 یکی از ورق های پایه ای و ساختاری است که در صنایع مختلفی کاربرد دارد. این ورق از ورق های سیاه آلیاژی است و دارای مقاومت بالایی می باشد. ورق های متفاوتی از قبیل ST44، S60 و ST37 در بازار وجود دارد اما مقاومت ورق‌ST52 نسبت به آن ها بیشتر است و همچنین از قیمت مناسبی نیز برخوردار…

ورق ST52 یکی از ورق های پایه ای و ساختاری است که در صنایع مختلفی کاربرد دارد. این ورق از ورق های سیاه آلیاژی است و دارای مقاومت بالایی می باشد. ورق های متفاوتی از قبیل ST44، S60 و ST37 در بازار وجود دارد اما مقاومت ورق‌ST52 نسبت به آن ها بیشتر است و همچنین از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشد. قابل ذکر است که این ورق را با نام ST52-3N می شناسند و در بازار به این نام به فروش می رسانند که حرف N از لغت Normalized گرفته شده است.

ورق ST52 چیست؟

ورق‌ST52 در دسته فولادهایی نرم قرار می گیرد که درصد کربنی پایین تر از 25% دارند. عددی که بعد از ST قرار می گیرد در واقع استحکام کششی فولاد را نشان می دهد که بر حسب Kg/mm2 بیان می شود. عدد بعد از 52 که به وسیله یک خط تیره از جدا شده است درجه کیفیت آن فولاد را نشان می دهد. علاوه بر عنصر کربن که در فولاد استفاده می شود و مقاومت آن را بالا می برد عناصر دیگری به این نوع ورق اضافه می شود. یکی از این عناصر منگنز است که مقاومت فولاد را بالا برده و باعث شکل پذیری آن می شود، همچنین مقاومت آن در برابر ضربه توسط این عنصر افزایش می یابد. سیلیسیم عنصر دیگری است که به ورقST52 افزوده می شود تا مقاومت آن را در برابر خوردگی بالا ببرد.

برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه کلیک کنید

ویژگی های ورق ST52

این نوع از ورق ها دارای خاصیت شکل پذیری بالا و خمش و پیچش بالایی می باشند و جوشکاری و برشکاری بر روی آن ها به راحتی صورت می گیرد. ورق‌ST52 به علت میزان کم بودن کربن در ساختار خود قابلیت شکل دهی سرد خوبی را دارد. ان ورق جزء فولادهای کم آلیاژ می باشد و خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارد.

کاربرد ورق ST52

گستره وسیعی از صنایع مختلف از ورقST52 استفاده می کنند. از این نوع ورق برای ساخت جرثقیل، شاسی ماشین های سنگین، ریل ها، پل ها و … استفاده می گردد. از فولادها آلیاژی مانند ورقST52 به علت رسیدن به مقاومت بیشتر با حجم کمتر استفاده های زیادی می شود و هزینه پایین و بازده زیادی در صنایع مختلف دارند. ورق سیاه را به شکل مقاطع دیگری مانند تسمه چهارپهلو تولید می کنند.

اندازه و ابعاد ورق ST52

ورقST52 در ابعاد 6000*1500 میلی متر و 6000*2000 میلی متر تولید می شوند. این ابعاد در شرکت های داخلی تولید شده و شرکت های شرق آسیا و کشورهای اروپایی ابعاد بزرگتر را تولید می کنند. ورق هایی که ضخامتی کمتر از 40 میلی متر دارند، تاب ارتجاعی 350 و توان کششی 490-680 نیوتن برمیلی متر مربع را دارند. شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت نبشی، ناودانی، میلگرد، ورق فلزی و تیرآهن با کارشناسان آرسیس فولاد تماس حاصل فرمایید.


برچسب‌ها: