امروز : شنبه 9 مهر 1401

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

تسمه CK45

بهناز میرلوحی
sharif sharif 1399/01/04 0

تسمه CK45 یکی از انواع فراورده های آهنی می باشد که در صنایع مختلف کاربردهای زیادی  دارد. از تسمه ها برای حمل بار استفاده می کنند و در کنار اهرم ها یکی از کمک کننده های مکانیکی می باشند. تسمه ها معمولا به صورت اتصال به بار قرار قرار می گیرند و در انواع مختلف تسمه آهنی، تسمه طناب سیمی،…

تسمه CK45 یکی از انواع فراورده های آهنی می باشد که در صنایع مختلف کاربردهای زیادی  دارد. از تسمه ها برای حمل بار استفاده می کنند و در کنار اهرم ها یکی از کمک کننده های مکانیکی می باشند. تسمه ها معمولا به صورت اتصال به بار قرار قرار می گیرند و در انواع مختلف تسمه آهنی، تسمه طناب سیمی، تسمه الیافی و تسمه تخت مصنوعی می باشند. در ادامه با تسمه آهنی و همچنین تسمه CK45 که از تسمه های آهنی است و کاربرد آن آشنا خواهید شد.

تسمه آهنی چیست؟

تسمه های آهن دارای درصد پایینی از کربن می باشند و استفاده از آلیاژ فولادی برای ساخت این تسمه ها بهترین گزینه هستند. تسمه های آهنی برای بارهایی که خشن و ناهموار هستند و در دماهای بالا کاربرد دارد. اگر بخواهیم تعریفی از تسمه داشته باشیم می توان گفت که تسمه حلقه ای است که از یک ماده انعطاف پذیر تشکیل شده است و باعث اتصال و پیوند مکانیکی بین دو یا چند شفت می گردد. یکی از کاربردهایی که تسمه آهنی دارد تسمه نقاله است که به منظور حمل بار در میان دو نقطه می شود.

تسمه CK45 چیست؟

تسمه CK45 که به آن چهارپهلوی CK45 نیز گفته می شود از انواع تسمه های آهنی می باشد. این نوع تسمه سطح مقطعی مربعی شکل دارد و از آلیاژهای کم کربن در آن استفاده می شود. بر اساس استاندارد SAE آمریکا آن را با نام تسمه 1045 و بر اساس استاندارد آلمان آن را با نام 1.1191 می شناسند. تسمه CK45 در ساختار خود دارای عناصر کربن، سیلیسیم، منگنز، فسفر و گوگرد می باشد. این نوع تسمه از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است و سختی نسبتا بالایی نیز دارد.

کاربردهای تسمه CK45

به علت استحکام بالایی که تسمه‌CK45 دارد می توان از آن در ساخت شافت ها، اسکلت، پایه ها دستگاه، سازه های مختلف و قطعاتی مانند محورها استفاده کرد. از آن جایی که این نوع تسمه سختی بالایی نیز دارد در مواردی که فولاد مقاوم در برابر ضربه و سایش نیاز باشد، مانند ساخت ابزار خاک ورز استفاده می شود. همچنین از این نوع از تسمه ها در صنایع مختلفی مانند کشتی سازی، مخابرات، ساخت خودرو، غلتک های صنعتی و … استفاده زیادی می گردد.

سایز و ابعاد تسمه CK45

این نوع تسمه را در طول های 6 متری و عرض 10 سانتی متر تا 1 متر تولید می کنند. ضخامت تسمه‌CK45 در سایزهای متنوعی تولید می شود و از 3 تا 12 میلی متر متغیر می باشد.

برای اطلاع از قیمت تسمه‌CK45، ورق فلزی، میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناوانی می توانید با کارشناسان آرسیس فولاد تماس حاصل فرمایید.


برچسب‌ها: