تسمه فابریک

تسمه فابریک به نوعی از تسمه ها گفته می شود که از جنس فولاد هستند. به طور کلی تسمه ها قطعاتی هستند که از ورق ها بریده شده اند و در انواع مختلف تولید و به مصرف می رسند. انواع و اقسام تسمه ها با جنس های مختلف وجود دارد که هر یک در مورد خاصی کاربرد دارد. در این مقاله سعی شده است تا انواع تسمه ها را معرفی کرده و اطلاعاتی درباره تسمه فابریک نیز به شما بدهد.

تسمه چیست؟

تسمه از برش های یکسانی از ورق به وجود می آید و دارای کاربردهای صنعتی و ساختمانی می باشد. انواع مختلفی از تسمها وجود دارد که هر یک به مصرف خاصی می رسد. از جمله این تسمه ها عبارتند از: تسمه آلیاژی، تسمه آلومینیوم، تسمه استیل، تسمه نخی، تسمه پلاستیکی و تسمه آهنی. از میان انواع تسمه ها تسمه های آهنی دارای بیشترین کاربرد می باشند. تسمه فابریک در دسته تسمه های آهنی قرار می گیرد.

تسمه آهنی چیست؟

تسمه های آهنی به صورت حلقه هایی هستند که نوعی ماده به آن ها اضافه شده است تا انعطاف پذیری آن ها را بالا برد. منعطف بودن تسمه های آهنی باعث می شود تا پیوند مکانیکی در میان دو یا چند شفت تشکیل شود و تبادل انرژی بین آن ها صورت گیرد. تسمه آهن را به چند روش تولید می کنند که چند نوع تسمه را بر اساس روش انتخابی به ما می دهد. این تسمه ها عبارتند از: تسمه نوردی، تسمه ماشین کاری و تسمه فابریک.

تسمه فابریک

تسمه فابریک یکی از تسمه های فولادی است که کاربرد زیادی در صنعت و ساختمان دارد. برای تولید این تسمه شمش های فولادی را ریخته گری می کنند و سپس در دماهای بالا چند مرحله نورد می کنند و آن قدر این مراحل را تکرار می کنند تا تسمه به ضخامت مورد نظر برسد.

کاربردهای تسمه فابریک

از تسمه‌فابریک استفاده های زیادی در جاهای مختلف می شود که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

  • استفاده در صنایع بسته بندی
  • استفاده در ساخت انواع تیرچه های فولادی
  • در ساختمان سازی
  • در ساخت تیرآهن هایی که به روش جوشکاری لیزری تولید می شوند

سایز و ابعاد تسمه فابریک

تسمه فابریک را در اندازه های مختلفی تولید می کنند. طول این تسمه ها از 2 تا 7 متر بوده و عرض آن ها 1 سانتی متر تا 1 متر می باشد. ضخامت این نوع تسمه ها از 3 تا 10 میلی متر می باشد.

آرسیس فولاد یکی از معتبرترین شرکت های فروش آهن و فولاد در کشور محسوب می شود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت ورق فلزی، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت لوله فلزی و همچنین قیمت تیرآهن با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.
**** شماره تماس: 54774 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو اصلی لینک منو اصلی عنوان اصلی
1