امروز : شنبه 9 مهر 1401

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

پروفیل صنعتی

بهناز میرلوحی
sharif sharif 1399/01/07 0

پروفیل صنعتی قطعاتی می باشند که دارای مقطع ثابت بوده و با توجه به نوع تولید شده در صنایع مختلف به کار می روند. این پروفیل ها ویژگی هایی دارند که آن ها را از پروفیل های ساختمانی متمایز کرده است. ابعاد مختلفی برای پروفیل‌صنعتی وجود دارد که هر یک به مصرف خاصی می رسد. در این نوشته سعی شده…

پروفیل صنعتی قطعاتی می باشند که دارای مقطع ثابت بوده و با توجه به نوع تولید شده در صنایع مختلف به کار می روند. این پروفیل ها ویژگی هایی دارند که آن ها را از پروفیل های ساختمانی متمایز کرده است. ابعاد مختلفی برای پروفیل‌صنعتی وجود دارد که هر یک به مصرف خاصی می رسد. در این نوشته سعی شده است تا به طور کامل به معرفی پروفیل و به ویژه پروفیل‌صنعتی پرداخته شود.

 معرفی پروفیل و انواع آن

پروفیل ها از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته اند و به عنوان مقاطعی توخالی که دارای مقطع ثابت و طول متغیر می باشند تعریف می شوند. پروفیل هایی که ابعاد کوچکتری دارند را در ساختمان سازی استفاده می کنند اما پروفیل هایی که بزرگتر هستند را در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می دهند.

پروفیل ها در انواع مختلف صنعتی، ساختمانی، آلومینیومی، گالوانیزه و کامپوزیتی وجود دارند که استفاده های مختلفی از هر یک از آن ها می شود. روش های تولید متنوعی برای پروفیل ها وجود دارد که عبارتند از روش نورد سرد، نورد گرم و روش مرکب. در روش نورد سرد انواع ورق های فولادی را توسط پرس کردن و خم کردن شکل دهی می کنند و در روش نورد گرم ورق ها در دماهای بسیار بالا نورد می کنند. روش مرکب نیز ترکیبی از روش های نورد سرد و گرم می باشد.

پروفیل ها در دو دسته باز و بسته وجود دارند. پروفیل های باز شامل میلگرد، نبشی، ناودانی، تسمه و تیرآهن می باشد و پروفیل های بسته نیز شامل مواردی مانند لوله و قوطی می باشد و در ساخت درب و پنجره ها و درب های کرکره برقی کاربرد دارند.

پروفیل صنعتی چیست؟

به مقاطعی که در صنایع مختلف مانند صنعت اتومبیل سازی، صنایع نظامی و … به کار می روند پروفیل‌صنعتی می گویند. پروفیل‌صنعتی نسبت به پروفیل های ساختمانی سایز بزرگتری دارد و به ویژگی های مکانیکی و الکتریکی آن باید توجه ویژه ای گردد.

کاربرد پروفیل صنعتی

از این نوع از پروفیل ها در کارخانه های تولید کننده ماشین های صنعتی، شاسی ماشین های ثابت و ستون برای دستگاه هایی که وزن زیادی را تحمل می کنند استفاده می شود. همچنین از پروفیل‌صنعتی در سقف سوله ها نیز استفاده می شود.

ابعاد پروفیل صنعتی

پروفیل‌صنعتی دارای ضخامت زیادی نسبت به دیگر پروفیل ها می باشد و در شاخه های با طول 12 متری تولید می شوند. ابعاد مختلفی برای این نوع پروفیل ها وجود دارد که بزرگترین آن 200*300 میلی متر می باشد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه فروش میلگرد، فروش ورق فلزی، فروش نبشی، فروش ناودانی و فروش لوله فلزی با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.