ناودانی استیل

آشنایی با ناودانی استیل یکی از ضروریاتی است که افرادی که در صنایع مرتبط و ساختمان سازی فعالیت دارند باید به ان توجه نمایند. ناودانی استیل یکی از مقاطع پر اهمیت در صنعت و ساخت و ساز می باشد که استفاده های گسترده ای دارد. به علت جنس استنلس استیلی که این مقطع فولادی دارد طول عمر بالایی برای آن وجود دارد و از کیفیت بالایی نیز در محیط های مختلف برخوردار است. برای آشنایی با ناودانی‌استیل توصیه می شود که مطلب زیر را دنبال کنید.

آشنایی با ناودانی استیل

ناودانی یکی از پروفیل های باز می باشد که دارای شکلی شبیه به حرف U می باشد و در انواع مختلفی تولید می گردد. ناودانی ها از یک جان و دو بال عمود بر جان تشکیل شده اند. ناودانی را در صنایع مختلفی مانند ساخت خودرو، ساخت پل های باربر، ساختمان سازی و … استفاده می کنند. ناودانی استیل یکی از انواع ناودانی ها می باشد که در تولید آن از آلیاژ استیل استفاده شده است و باعث ایجاد خاصیت ضد زنگ بودن و مقاومت در مقابل خوردگی شده است است.

معرفی آلیاژ استیل

آلیاژ استیل را در ساخت مقاطع مختلف مانند نبشی، ناودانی، ورق، لوله و … به کار می برند. این آلیاژ دارای عناصری مانند نیکل و کروم می باشد. با وجود این عناصر زمانی که فلز در معرض رطوبت و هوا قرار می گیرد باعث می شود تا از نفوذ اکسیژن هوا به فلز جلوگیری شده و فلز زنگ نزند. همچنین مقاومت فلز را در مقابل خوردگی افزایش می دهد. در صنایع مختلفی مانند کارخانه لبنیات، اتومبیل سازی، هوافضا و … از آلیاژ استیل استفاده می شود.

انواع ناودانی استیل

برای آشنایی  لازم است تا با انواع روش تولید آن آشنا شوید. در دو نوع ساده و مشبک وجود دارد.  برای تولید ناودانی ‌استیل مشبک از ورق های گرم گالوانیزه شده به صورت سرد و گرم استفاده می کنند. از این نوع ناودانی در مواردی مانند سازه های سبک فولادی، ساخت قفسه های مستحکم و نصب سنگ به صورت خشک مورد استفاده قرار می گیرد.

ناودانی‌استیل ساده توسط ورق های گرم تولید می گردد و برای گالوانیزه شدن می تواند هم به صورت گرم و هم به صورت سرد انجام گیرد. این نوع ناودانی در ساخت پل های باربر مورد استفاده قرار می دهند.

ناودانی استنلس استیل

ناودانی استنلس استیل مثل نبشی با دو مدل فابریک و پرسی عرضه می شود. ناودانی پرسی توسط پرس کردن ورق استیل تولید می شود و ناودانی فابریک هم از شمش استیل ساخته می شود. هر دو مدل به روش های سرد و گرم تولید می شوند. ویژگی ها و مصرف ناودانی استنلس استیل همانند ناودانی فولادی می باشد با این اختلاف که ناودانی استنلس ضد زنگ است، یعنی ناودانی اکثرا جهت پایه های سازه در صنایع پتروشیمی، نفت، گاز و صنایع غذایی استفاده می شود. این موارد نیازمند محیطی است که فاقد آب و هوای مرطوب و هر گونه مواد اسیدی باشد در نتیجه باید از ناودانی استنلس استفاده کنیم.

ویژگی های مثبت یا مزایای ناودانی استنلس

این ناودانی دارای وزن خیلی مناسبی بوده و به سادگی قابلیت متصل شدن به فلزات دیگر دارد. همچنین از این نوع ناودانی برای موارد خاصی که نیاز به مقاومت در مقابل خوردگی دارد نیز استفاده می کنیم.

مدل خاصی از ناودانی ضد زنگ مدل  304 است که به روش نورد گرم با گوشه های داخلی شعاعی ساخته می شود. این ناودانی برای مصارفی که نیاز به استقامت بالا دارند بسیار پر مصرف است. ناودانی ضد زنگ 304 ساختار بسیار مداومی دارد و جهت پروژه های ساخت و سازی که امکان خورندگی دارد خیلی مناسب می باشد. به طور مثال استفاده از این مدل در محیط هایی که نمک دارد خیلی کابردی است. طول آن به طور کل 6 متر بوده  و به عموما در گریدهای T304 و T316 و در سطح پرداخت های متنوع موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه و استعلام قیمت با ما در آرسیس فولاد در ارتباط باشید.

قیمت ناودانی استیل

قیمت ناودانی استیل مانند دیگر محصولات فولادی مانند نبشی، لوله و آهن آلات مختلف متاثر از بازار آهن می باشد. با تغییر قیمت دلار و قیمت جهانی آهن قیمت ناودانی‌استیل نیز متغیر است و با توجه به وزن آن قیمت گذاری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو اصلی لینک منو اصلی عنوان اصلی
1