پروفیل استیل

پروفیل ها انواعی از مقاطع فولادی می باشند که در صنعت و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. پروفیل ها را در انواع و جنس های مختلفی تولید کرده و به بازار عرضه می کنند. به طور کلی پروفیل ها را در دو دسته کلی پروفیل های باز و پروفیل های بسته طبقه بندی می کنند که نبشی، ناودانی، میلگرد، تسمه و … در دسته پروفیل های باز و قوطی، لوله و … در دسته پروفیل های بسته قرار می گیرند. یکی از انواعی که تولید می شود و طرفداران بسیاری دارد نوع استنلس استیل می باشد. این نوع را به علت خواص ویژه ای که دارد در محیط ها و شرایط آب و هوایی مختلف به کار می برند. در این مقاله به معرفی این نوع پروفیل و خواص و کاربردهایی که دارد پرداخته شده است.

استیل چیست؟

آهن دارای آلیاژهای مختلفی می باشد که یکی از مهم ترین و پر کاربردترین آنها استیل می باشد. میزان کربن در استیل کمتر از 2 درصد می باشد. با افزودن عناصر دیگر مانند نیکل و کروم خواصی مانند مقاومت در مقابل خوردگی و ضد زنگ بودن به استیل داده می شود. استفاده از کروم باعث می شود تا لایه ای از این عنصر بر روی آهن قرار گیرد و در مقابل اکسیژن هوا و رطوبت به عنوان فلز فدا شونده عمل کند و از خورده شدن آهن جلوگیری به عمل آورد. انواع پروفیل ها را در جنس استیل برای شرایط آب و هوایی خاص تولید می کنند که در ادامه به معرفی پروفیل استیل اشاره شده است.

پروفیل‌ استیل چیست؟

با استفاده از ورق های استیل در کارخانه های فولاد به تولید پروفیل ‌های ا‌ستیل می پردازند. پروفیل های استنلس استیل را توسط روش نورد به مقاطعی مربعی، گرد و … تبدیل می کنند و از آنها در مصارف مختلف استفاده می کنند. این پروفیل ها را در ابعاد مختلفی تولید کرده و از قطعات کوچکتر برای متصل کردن دو قطعه مختلف به یکدیگر استفاده می کنند. پروفیل ‌های‌ استیل را در دو نوع پروفیل باز و بسته تولید و مورد استفاده قرار می دهند.

کاربرد پروفیل های‌استیل چیست؟

از این نوع پروفیل ها در مصارف مختلفی مانند استفاده در درب و پنجره ها، نرده راه پله ها و … استفاده می گردد. در ساخت انواع درب های آهنی بزرگ نیز از پر‌وفیل ‌های استیل استفاده می شود. ماشین های سنگین دارای قالب هایی فلزی می باشند که در تولید آنها از این پروفیل ها استفاده می شود. از پروفیل‌ های استیل در موارد تزئیناتی نیز استفاده می گردد. استفاده از این نوع در صنعت نفت و گاز و همچنین صنایع پتروشیمی کاربرد بسیاری دارد.

استانداردهای مورد استفاده در تولید پروفیل ‌های استیل

در تولید پروفیل های‌ استنلس استیل از استانداردهای متنوعی استفاده می شود که پروفیل تولید شده توسط هر یک از از استانداردها به مصرف ویژه ای می رسد. پروفیل‌ ‌های استیل 201، پروفیل ‌های استیل 304 و 316 از انواع استانداردهای به کار گرفته برای این پروفیل ها می باشند. در صنایع غذایی و کارخانه های شیر و لبنیات از پروفیل 304 استفاده می شود و پروفیل 316 را در کارخانه های تولید آب معدنی به کار می گیرند.

شما می توانید برای آگاهی از قیمت پروفیل های مختف مانند انواع ناودانی و ورق های فلزی با کارشناسان با تجربه آرسیس فولاد تماس گرفته و از آخرین قیمت آهن در بازار جهان مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *