تسمه ST52

تسمه ST52 یکی از تسمه های فولادی ساختاری و زیربنایی می باشد که در قسمت های مختلفی از صنایع متنوع به کار گرفته می شود. تسمه ها قطعاتی برای حمل بار هستند که به عنوان کمک کننده مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند. تسمه ها در انواع مختلفی وجود دارند که عبارتند از: تسمه های الیافی، تسمه های سیمی، تسمه تخت مصنوعی و تسمه ها آهنی. تسمه های آهنی از پرکاربردترین تسمه ها می باشند که ST52 یکی از ای تسمه های پرکاربرد می باشد. در این مطلب سعی شده است تا به معرفی تسمه های آهنی و تسمه ST52 و کاربردهایی که دارد پرداخته شود.

معرفی تسمه آهنی

تسمه های آهنی یکی از انواع تسمه های فلزی می باشند که نسبت به انواع دیگر تسمه ها کاربرد بیشتری دارند. این تسمه را با استفاده از آلیاژ کربن می سازند. البته درصد کربن در این نوع تسمه ها بسیار کم می باشد. تسمه های آهنی خود شامل انواع مختلفی از تسمه ها از قبیل تسمه فولادی گالوانیزه، تسمه فولادی نورد سرد، تسمه فولادی استنلس استیل و … می باشند. از تسمه های آهنی در صنایع متنوعی همچون کشتی سازی، خودروسازی و … استفاده می شود.

معرفی تسمه ST52

تسمه‌ST52 از انواع تسمه های آهنی می باشد و در ساخت آن از عناصر مختلفی مانند سیلیسیم، منگنز، کربن، فسفر و گوگرد تشکیل شده است. برای تولید این نوع تسمه از فرایند نورد و یا برش ورق استفاده می گردد. تسمه‌ST52 را به صورت شاخه ای خریداری می کنند. شرکت های تولید کننده این محصول در کشور عبارتند از شرکت فولاد اکسین اهواز و شرکت فولاد مبارکه اصفهان. قابل ذکر است که تسمه‌ST52 را به صورت تسمه ST52-3N در اختیار مشتریان قرار می دهند. حرف N از لغت Normalized گرفته شده است.

 ویژگی های تسمه ST52

همانطور که گفته شد درساختار  تسمه‌ST52 از فلز منگنز استفاده شده است که وجود این فلز به تسمه خاصیت مقاومت در برابر خمش و همینطور خاصیت ارتجاعی را داده است. وجود سیلیسیم باعث شده است تا این تسمه از تحمل وزن بالایی برخورداری باشد و به یکی از بهترین نوع تسمه ها تبدیل شود. این نوع تسمه دارای قابلیت جوشکاری و برشکاری نیز می باشد. در مواقعی که ضخامت تسمه‌ST52 کمتر از 40 میلی متر باشد، تاب ارتجاعی این تسمه 350 و توان کششی از 490 تا 680 نیوتن بر میلی متر مربع می باشد.

 کاربرد تسمه ST52

تسمه‌ST52 را در صنایع مختلفی استفاده می کنند که از مهم ترین این کاربردها می توان به دیواره قطعات صنعتی، ساخت ریل، شاسی ماشین های سنگین اشاره کرد.

اندازه و ابعاد تسمه ST52

این نوع تسمه را در طول های 6 متری برش می زنند. عرض تسمه‌ST52  سه تا ده سانتی متر بوده و ضخامت آن با توجه به نوع کاربردی که دارد از 3 12 میلی متر متغیر است.

کارشناسان آرسیس فولاد تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا پاسخگوی شما در زمینه مشاوره برای خرید انواع آهن آلات اعم از فروش میلگرد، فروش ورق فزی، فروش ناودانی و فروش نبشی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو اصلی لینک منو اصلی عنوان اصلی
1