امروز : سه شنبه 4 آبان 1400

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

ورق برشی ساختمانی

بهناز میرلوحی
sharif sharif 1399/01/29 0

ورق برشی ساختمانی به ورق های ST37 و ST52 می گویند که به وسیله یکی از انواع روش های هوا برش، گیوتین، پلاسما و CNC برش می خورد و در ساخت و ساز و ساختمان سازی به کار برده می شود. از این نوع ورق ها  برای اتصال میلگرد و تیرآهن و یا متصل کردن پروفیل و لوله استفاده می…

ورق برشی ساختمانی به ورق های ST37 و ST52 می گویند که به وسیله یکی از انواع روش های هوا برش، گیوتین، پلاسما و CNC برش می خورد و در ساخت و ساز و ساختمان سازی به کار برده می شود. از این نوع ورق ها  برای اتصال میلگرد و تیرآهن و یا متصل کردن پروفیل و لوله استفاده می شود. علاوه بر ساختمان از این محصول در موارد صنعتی مانند ساختن مخزن، تانکر، صفحه ستون و … استفاده می شود. این نوع ورق ها دارای انعطاف پذیری بالا و مقاومت کششی زیادی می باشند. در ادامه با انواع ورق ها برشی و ورق سیاه برشی ساختمان توضیح داده شده است.

معرفی ورق برشی ساختمانی

ورق برشی یکی از مهم ترین محصولات در صنعت ساختمان سازی و صنعتی است و از اساسی ترین مشتقات فولادی به حساب می آید. ورق برشی ساختمانی را در ضخامت ها و ابعاد متنوعی به بازار عرضه می کنند و هیچ گونه محدودیتی در تولید ابعاد مختلف از ورق های برشی وجود ندارد.

انواع ورق برشی

ورق های برشی را به دو روش نورد سرد و نورد گرم تولید می کنند که هر یک از روش های نام برده به تولید نوعی ورق برشی با ویژگی های مخصوص به خود منجر می شود.

روش تولید نورد سرد: در این روش ورق برشی به وجود آمده دارای ظاهری براق و شفاف خواهد بود و به علت طاهر روغنی مانند آن به ورق روغنی شهرت دارد.

روش تولید نورد گرم: ورقی که توسط این روش تولید می شود دارای ظاهری تیره و سیاه می باشد که به همین دلیل به آن ورق سیاه می گویند.

نحوه تولید ورق سیاه برشی ساختمانی

برای تولید ورق سیاه برشی ساختمانی توسط روش نورد گرم در ابتدا تختال فولادی در دمای بسیار بالا و در حدود 1285 درجه سانتی گراد نورد می شود. دمای بالا باعث کم شدن ضخامت نورد و زیاد شدن عرض آن خواهد شد. ضخامت مورد نظر 1.6 تا 1.8 می باشد و تا رسیدن به این ضخامت باید پردازش بر روی آن صورت گیرد. دمای بالا باعث می شود تا سطح ورق سیاه شده و  سپس به شکل کلاف های فولادی بسته بندی گردد. سپس در کارخانه های مختلف ورق های سیاه را با استفاده از تجهیزات مختلف به ابعاد مورد نظر برش می دهند و برای مصارف ساختمانی به مصرف می رسانند،  از این رو به آن ها ورق سیاه برشی ساختمانی می گویند.

ویژگی های ورق سیاه برشی ساختمانی

این نوع ورق ها دارای ویژگی هایی می باشند که کاربرد آن ها را در ساختمان و همچنین صنعت گسترده کرده است. از جمله این ویژگی ها می توان به استحکام بسیار بالای آن ها اشاره کرد. این ورق ها مقاومت بالایی در برابر خمش می باشند و باعث استفاده گسترده آن ها در صنعت شده است. از دیگر ویژگی های ورق سیاه برشی ساختمانی کیفیت بالای آن می باشد که علت اصلی این موضوع استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا می باشد. تجهیزات استفاده شده برای برش این ورق ها بسیار پیشرفته می باشد. اما وزن سبک این ورق از ویژگی هایی است که می توان نام برد. این ویژگی باعث شده تا بتوان سازه ای را طراحی کرد که دارای وزن سبک و مقاومت بالایی باشد.

شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت لوله فلزی، میلگرد، نبشی، ناودانی و ورق فلزی با کارشناس آرسیس فولاد تماس بگیرید.