امروز : سه شنبه 15 آذر 1401

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

میلگرد زیگزاگ

بهناز میرلوحی
sharif sharif 1399/03/21 0

میلگرد زیگزاگ - میلگرد یکی از مصالح مهمی است که تقریبا در تمامی ساختمان ها از آن استفاده می شود. استفاده از میلگرد در سازه های مختلف باعث بالا بردن استحکام آن بنا می گردد. ترکیب بتن و میلگرد می تواند باعث می شود تا ساختمان در برابر نیروهای کششی مقاومت بالایی داشته باشد و در واقع میلگرد به عنوان…

میلگرد زیگزاگ – میلگرد یکی از مصالح مهمی است که تقریبا در تمامی ساختمان ها از آن استفاده می شود. استفاده از میلگرد در سازه های مختلف باعث بالا بردن استحکام آن بنا می گردد.

ترکیب بتن و میلگرد می تواند باعث می شود تا ساختمان در برابر نیروهای کششی مقاومت بالایی داشته باشد و در واقع میلگرد به عنوان یک عامل تقویت کننده برای بتن مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد زیگزاگی یکی از انواع میلگردهایی است که از انعطاف بالایی برخوردار می باشد. در این مقاله به معرفی میلگرد زیگزاگ و مشخصاتی که دارد پرداخته شده است.

میلگرد چیست؟

در ابتدا نیاز است تا تعریفی از میلگرد داشته باشیم و سپس به معرفی میلگرد زیگزاگی بپردازیم. اولین بار در سال میلادی1800 بود که کشف کرد که می توان مقاومت بتن را با افزودن میله هایی به آن افزایش داد و مقاومت سازه ها را در مقابل نیروهای کششی و فشاری بالا برد.

در ادامه کارخانه های مختلف به تولید میلگرد بدون هیچگونه استانداردی پرداختند و در سال های بعد استانداردهایی برای تولید میلگرد در نظر گرفته شد و به مرور زمان میلگردها شکل پیشرفته تری به خود گرفتند و میلگردهای امروزی را تشکیل دادند.

انواع مختلف میلگرد

برای دسته بندی میلگردها دو حالت نوع میلگرد و ظاهر میلگرد را در نظر می گیرند. در ادامه با انواع میلگرد در دسته بندی های مختلف آشنا خواهید شد.

انواع میلگرد بر اساس شکل ظاهری

با توجه به شکل ظاهری که میلگردها دارند آنها را در سه دسته مختلف طبقه بندی می کنند که هر یک را در موارد ویژه ای به کار می گیرند.

انواع میلگردها بر اساس ظاهری که دارند عبارتند از: میلگرد ساده، میلگرد آجدار و میلگرد آجدار پیچیده که به آن کلاف نیز گفته می شود.

میلگردهای آجدار بیشترین استفاده را در میان انواع میلگردها دارند و علت ایجاد آج بر روی میلگردها جهت بالا بردن میزان چسبندگی در میان فولاد و بتن می باشد ک به بالا بردن کیفیت و مقاومت سازه کمک می کند. میلگرد زیگزاگ یکی دیگر از انواع میلگرد می باشد که با انعطاف پذیری بالایی که دارد مقاومت سازه را افزایش می دهد.

انواع میلگرد بر اساس نوع پوشش

انواع میلگرد را بر اساس نوع پوششی که دارند نیز طبقه بندی می کنند که از انواع میلگردها بر اساس این دسته بندی می توان به میلگرد فولاد کربن، میلگرد با پوشش اپوکسی، میلگرد اروپایی، میلگرد فایبرگلاس لیمر، میلگرد گالوانیزه و میلگرد با پوشش فولاد ضد زنگ اشاره کرد.
متداول ترین نوع میلگردی که وجود دارد میلگرد فولاد کربن می باشد که به آن نوار سیاه نیز گفته می شود. این نوع میلگرد را در شرایط آب و هوایی گرم و خشک به کار می برند و در مناطق مرطوب ممکن است دچار زنگ زدگی گردد.

در مناطقی که رطوبت بالایی دارند بهتر است از میلگردهای با پوشش اپوکسی استفاده کرد. این پوشش بسیار نازک بوده اما در برابر زنگ زدگی بسیار بهتر از میلگرد فولاد کربن عمل می کند.

میلگرد گالوانیزه نیز می تواند مقاومت بالایی را در مقابل زنگ زدگی ایجاد کند. میلگرد فایبرگلاس نیز می تواند در برابر زنگ زدن مقاومت از خود نشان دهد و وزن سبکی نیز دارد.

میلگرد زیگزاگ چیست؟

میلگردها دارای قطرها و اندازه های مختلفی می باشند. به میلگردهایی که قطر آنها 5 تا 10 میلیمتر می باشد میلگرد زیگزاگ گفته می شود. این نوع از میلگردها دارای انعطاف پذیری بالاتری نسبت به دیگر میلگردها می باشند و از آنها در موارد بسیاری می توان استفاده کرد.

میلگردهای زیگزاگی می توانند از سازه در برابر نیروهای کششی و فشاری محافظت کرده و باعث شوند تا بتن دچار از هم پاشیدگی نگردد.

میلگرد زیگزاگ چه کاربردی دارد؟

از میلگردهای زیگزاگی در پروژه های ساختمانی مختلف استفاده های زیادی می شود و در تولید تیرچه و خرپا نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

برای ساخت تیرچه از میلگردهای زیگزاگ که دارای قطر 6 میلیمتر و طول 55 سانتیمتر می باشند استفاده می کنند. میلگردهای زیگزاگی به همراه میلگردهای فوقانی و میلگردهای زیرین تیرچه را تشکیل می دهند.

قیمت میلگرد زیگزاگ

با توجه به این که قیمت محصولات فولادی تحت تاثیر قیمت دلار و قیمت جهانی آهن می باشد قیمت میلگرد زیگزاگی نیز از این بازارها بی تاثیر نیست و قیمت کلی آنها باید بر اساس قیمت جهانی آهن و وزن کردن میلگردها محاسبه شود.

 شما می توانید برای اطلاع از قیمت میلگرد، قیمت ناودانی و محصولات دیگر با کارشناسان آرسیس فولاد تماس حاصل فرمایید.