ورق آلومینیوم آجدار

ورق آلومینیوم آجدار یا ورق امباس جزو ورق های فلزی سبک وزن محسوب می شود که از آلومینیوم تولید می شود و جزو پرکاربرد ترین دسته ورق های رنگی است.

در مقاله ورق آجدار هم به این موضوع اشاره شد که سطح این نوع از ورق ها دارای نا همواری و برجستگی هایی است که آج نام دارد. وجود آج بر روی ورق، ایجاد اصطکاک و مقاومت می کند.

در حالت کلی ورق های آلومینیوم قابلیت انعطاف پذیری و شکل پذیری بالایی دارند که ورق‌آلومینیوم آجدار هم این خصوصیات را دارد قیمت مناسب و مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی از دیگر ویژگی های این نوع ورق می باشد.

ورق‌آلومینیوم آجدار به صورت رنگی و بدون رنگ تولید می شود.

تولید ورق آلومینیوم آجدار

برای تولید ورق‌آلومینیوم آجدار ابتدا باید ورق‌آلومینوم به روش معمول تولید شود، شمش آلومینیوم در درجه حرارت بالا و طی فرآیند نورد گرم، گرم می شود. بعد از  گرم شدن از میان غلطک های بسیار سنگین با وزنی حدود 20 تن عبور داده می شود تا افزایش طول پیدا کند و با حرکات رفت و برگشتی که روی آن انجام می شود ضخامت آن کاهش می یابد. پس از رسیدن به ضخامت مورد نظر، ورق آلومینیوم از غلطکی که طرح مورد نظر را دارد عبور داده می شود. به این ترتیب ورق‌آلومینیوم آجدار تولید می شود.

ورق های آجدار به دو صورت ورق آجدار فابریک و ورق آجدار پرسی تولید می شوند.

ورق پرسی، ورقی کاملا ساده است که اشکال مورد نظر از طریق دستگاه بر روی آن ایجاد می شود. ورق فابریک ورقی است که لایه ای از آج بر روی آن افزوده می شود. وجود آج بر روی ورق فابریک باعث افزایش وزن این نوع ورق نسبت به ورق پرسی می شود.

کاربرد ورق آلومینیوم آجدار

ورق‌آلومینیوم آجدار بیشتر برای دکوراسیون داخلی و خارجی سازه ها، حمل و نقل،  ساخت کابینت و … استفاده می شود.

ابعاد ورق‌آلومینیوم آجدار

در دو آلیاژ 3105 و 1050 استفاده می شود

ضخامت 1 تا 5 میلی متر

ابعاد 1250*2500 و 1000*2000

تولید کنندگان

آلومینیوم اراک، آلومینیوم پارس، پرس آلومان

قیمت 

قیمت آلومینیوم‌آجدار وابسته به ضخامت و آلیاژ آن و قیمت دلار است و قیمت آن از آلومینیوم ساده بالاتر است.

برای اطلاع از قیمت ورق فلزی آلومینیوم آجدار و همچنین قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن، نبشی و ناودانی با آرسیس فولاد تماس بگیرید.

Call Now Button