لوله مسی

لوله مسی یکی از انواع لوله های مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد که در دو نوع مختلف تولید می شود. یک نوع از این نوع لوله ها در لوله کشی آب و گاز و نوع دیگر آن در سیستتم های تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد. لوله‌مسی دارای مقاومت کشش بسیار بالایی می باشد و توسط دو روش Direct tube و اکسترود تولید می شود و با توجه به نوع کاربردی که دارد در اندازه های مختلفی تولید و از آلیاژهای مختلفی استفاده می شود. این لوله دو عملکرد اصلی دارد که یکی انتقال جریان الکتریکی و دیگری انتقال حرارت می باشد.

انواع لوله مسی

لوله‌های مسی دارای دیواره هایی با صخامت های متفاوت می باشند و با توجه ضخامت دیواره ها در سه نوع M،K و L وجود دارند. لوله‌مسی نوع دارای دیواره ای با ضخامت بیشتر می باشد. اما بر خلاف قطر داخلی، قطر خارجی در این سه نوع لوله با هم یکسان می باشد. از لوله‌مسی نوع M به علت ضخامت کم آن در سیستم های هیدرونیک ساختمان های تجاری کوچک و منازل استفاده می شود. علت استفاده از این نوع لوله این است که فشار سیستتم هیدرونیک در این مکان ها کم می باشد. اما برای انتقال آب و مسیرهایی که خم کاری وجود داشته باشد بهتر است که از لوله‌مسی نوع L استفاده شود.  طبقه بندیی دیگری نیز در لوله‌های مسی وجود دارد که این لوله ها را به انواع مختلفی تقسیم می کند. انواع لوله‌های مسی بر اساس این طبقه بندی عبارتند از: لوله‌مسی به صورت شاخه، کویل، کلاف و مویی. هر یک از انواع لوله های مسی در موارد ویژه ای به کار گرفته می شوند.

کاربرد لوله مسی

از لوله‌های مسی شاخه ای در صنایع برودتی، تهویه مطبوع و صنایع بهداشتی استفاده می شود. لوله‌های مسی که به صورت کلاف می باشند در تعمیرات و همچنین اتصالات صنایع تهویه و برودتی به کار می روند. همچنین به علت خم پذیری بالای آنها استفاده در سیستم های لوله کشی و خطوط انتقال گاز نیز کاربرد دارند. اما لوله‌های مسی که به صورت کویل هستند را در مبدل های حرارتی به کار می گیرند. لوله‌های مسی نویی دارای قطر بسیار کمی می باشند و از آن در بین خروجی فیلتر و ورودی اپراتور استفاده می کنند.

مزایای لوله مسی

لوله‌های مسی دارای مزایایی می باشند که باعث استفاده گسترده آن ها شده است. تعدادی از این ویژگی ها عبارتند از:

  • سازگاری با انواع شرایط آب و هوایی
  • انتقال حرارت بالا و با سرعت زیاد
  • یکنواخت بودن دما در بدنه لوله
  • ساختار و تولید ساده
  • قیمت مقرون به صرفه

آرسیس فولاد از جمله معتبرترین مرجع فروش ورق فلزی، فروش میلگرد، فروش لوله فلزی، فروش تیرآهن، فروش نبشی و فروش ناودانی است. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت با کارشناسان فروش آرسیس فولاد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو اصلی لینک منو اصلی عنوان اصلی
1