لوله درز مستقیم

لوله درزدار مستقیم با استفاده از نورد ورق های فولاد یتولید و روانه بازار می شوند، این ورق ها در ضخامت های مورد نظر و بر حسب سایز لوله برش خورده و بعد از آن وارد دستگاه نورد خواهند شد. درز ایجاد شده را جوشکاری می کنند و لوله وارد مرحله تست و کونیک می شود. این نوع لوله از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه است و با وزن پایین از سختی و مقاومت بالایی برخوردار است.

لوله درز مستقیم برای انتقال گاز، مایعات و سایر مایعات در مناطق کم فشار و یا با فشار متوسط به کار گرفته می شود که از جمله کاربرد آن می توان به سیستم انتقال آب، سیستم فاضلاب، لوله کشی نفت و گاز، خدمات حفاظت از آتش و بسیاری دیگر می باشد.

تعداد زیادی از کارخانه های مختلف در سطح کشور در حوزه تولید انواع این نوع لوله ها درزدار فولادی فعال بوده و بخش وسیعی از نیاز بازار را تامین می کنند. لوله درزدار اصفهان و لوله دزدار سپاهان از بهترین و مشهورترین کارخانه های تولید این محصول با کیفیت در کشور محسوب می شوند. اگر قصد خرید و سفارش این نوع لوله را دارید با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.

لوله درز مستقیم

لوله درز مستقیم

تولید لوله درزدار مستقیم

لوله های دزدار مستقیم با توجه به به کاربرد و سایز آن ها به سه روش مختلف تولید و روانه بازار می شوند:

  • لوله درز جوش به صورت اسپیرال SAW
  • لوله در با جوش فیوژن FEW
  • لوله با درز با جوش مقاومت الکتریکی ERw

لوله های درزدار مستقیم که به وسیله جوشکاری مقاومت الکتریکی   تولید می شوند ، به لوله های ERW معروف هستند . وهمچنین  لوله هایی که به وسیله جوش کاری ذوبی الکتریکی ساخته می شوند به لوله های EFW معروفند ، در اصطلاح عامیانه به این لوله ها، لوله های درز مستقیم و درز مخفی گفته می شود. لوله های با قطر بالاتر نیز می توانند هم به صورت ERW و EFW باشند ، یعنی به صورت جوشکاری قوسی زیر پودری یا SAW ساخته شوند.

همچنین یکی دیگر از روش های تولید لوله جوش یا لوله درز دار ، جوشکاری با فرکانس بالا می باشد که به صورت اختصاری HWF نامیده می شود و با تکنولوژی و فناوری پیشرفته انجام می شود. لوله HWF بعد از جوشکاری تحت عملیات حرارتی قرار میگیرد که هیچ گونه مارتنزیت بدون کنترلی باقی نماند و فلش جوش می تواند از هر دو سمت داخلی و خارجی خارج شود.

کاربرد لوله درزدار مستقیم

از جمله کلید ترین لوله های فلزی درزدار:

  • خطوط انتقال آب، نفت، گاز
  • سیستم های لوله کشی فاضلاب
  • ساخت مصنوعات و سازه فلزی
  • صنعت کشتی سازی

شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت لوله فلزی، میلگرد، نبشی، ناودانی و ورق فلزی با کارشناس آرسیس فولاد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو اصلی لینک منو اصلی عنوان اصلی
1