لوله داربستی

لوله داربستی در صنایع مختلف استفاده می شود و در واقع می توان گفت لوله داربستی همان لوله صنعتی است. سایزهای مختلفی از لوله داربستی وجود دارد که رایج ترین آن سایز 11.2 اینچ یا نمره 5 می باشد. در لوله داربستی هیچ سیالی عبور نمی کند و به همین علت در پروسه ساخت آن هیچگونه تست و آنالیزی صورت نمی گیرد. از لوله داربستی در صنعت ساختمان سازی و ایجاد سازه های مختلف مانند داربست استفاده فراوانی می شود. این لوله ها از ورق سیاه که نورد نامیده می شود تهیه می شوند  و طول 3 یا 6 متری دارند و دارای اتصالاتی برای تشکیل داربست می باشند.  کارخانه مختلفی در کشور وجود دارند که به تولید این لوله می پردازند که از آن جمله می توان به کارخانه های تهران، اصفهان و قم اشاره نمود.

انواع لوله داربستی

لوله های داربستی در دو مدل درزدار و بدون درز وجود دارند. از لوله های درزدار برای ایجاد داربست ها استفاده می کنند. لوله های بدون درز از ایمنی بیشتری برخوردارند و مسلما به علت ایمنی بالایی که دارند هزینه تولید بیشتری هم خواهند داشت و از لحاظ قیمت گرانتر می باشند. جنس این لوله ها از فولاد یا گالوانیزه می باشد.

داربست چیست؟

داربست ها سازه هایی می باشند که به صورت موقت در هنگام ساخت بناهای مختلف، برای انجام عملیات بر روی نقاطی که دسترسی به آن ها مشکل تر است نصب می شوند. فاصله ای که داربست باید از سطح ساختمان داشته باشد 30 تا 40 سانتی متر می باشد.  در نصب داربست ها از دو جزء استفاده می شود که عبارتند از: لوله داربست و بست داربست. بست های مختلفی از قبیل بست دو پیچ، چهار پیچ و … وجود دارد که بسته به نوع داربست از آن ها استفاده می شود. اجزای دیگری نیز در داربست وجود دارد که عبارتند از: ستون داربست، لوله های زیرتخته ای، لوله های سرتاسری، کفشک، چرخ داربست، جک داربست، پل، لوله های شمعی و …

لوله داربستی

ابعاد یک لوله داربستی

این نوع لوله ها دارای قطر خارجی 48.3 میلی متر می باشد. ضخامت دیواره در این نوع لوله 2 و 2.5 میلی متر بوده و طول آن ها تا 6 متر می باشد.

قیمت

  قیمت لوله داربستی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به آن ها اشاره شده است:

  •    وزن یک لوله داربستی در تعیین قیمت آن نقش مهمی دارد. وزن لوله وابسته به ضخامت و اندازه لوله می باشد.
  •    سایز لوله نیز که بستگی به قطر داخلی و خارجی آن دارد از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت است.
  •  جنس لوله و مواد اولیه نقش کلیدی در قیمت آن دارد.
  •  لوله های با ضخامت های مختلف قیمت های متفاوتی دارند که رایج ترین آن ها لوله های با ضخامت 2 و 2.5 می باشد.

شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت لوله فلزی، قیمت میگرد، قیمت نبشی، قیمت ناودانی و قیمت ورق فلزی با کارشناس آرسیس فولاد تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو اصلی لینک منو اصلی عنوان اصلی
1