امروز : چهارشنبه 2 خرداد 1403

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

لوله گوشتدار چیست؟

بهناز میرلوحی
sharif sharif 1398/12/17 0

لوله گوشتدار یکی از انواع لوله های فولادی است که به علت ضخامتی که دیواره های آن دارد به این نام معروف شده است. این نوع لوله ها به علت ضخامت بالایی که دارند قابلیت جوش پذیری ندارند و در دسته لوله های بدون درز قرار می گیرند. می توان گفت لوله گوشتدار را زیر مجموعه ای از لوله مانیسمان…

لوله گوشتدار یکی از انواع لوله های فولادی است که به علت ضخامتی که دیواره های آن دارد به این نام معروف شده است. این نوع لوله ها به علت ضخامت بالایی که دارند قابلیت جوش پذیری ندارند و در دسته لوله های بدون درز قرار می گیرند. می توان گفت لوله گوشتدار را زیر مجموعه ای از لوله مانیسمان در نظر گرفت، با این تفاوت که ضخامت این لوله ها از لوله مانیسمان خیلی بیشتر است و این ویژگی این محصول را از دیگر لوله های فولادی متمایز کرده است. این لوله دارای وزن سنگینی می باشد و برای انتقال سیالاتی که دارای فشار بالا می باشند مناسب است.

مراحل تولید لوله گوشتدار ضخیم

در تولید لوله گوشتدار نیاز به نورد کردن شمش فولاد و کشش آن ها می باشد. در ابتدا شمش را در اندازه های دلخواه برش می دهند، سپس آن ها را تا دمای 400 درجه سانتی گراد حرارت می دهند و بعد از آن توسط لخ پرس شمش را سوراخ می کنند. بعد از آن نوبت به شلیک سمبه می رسد. این سمبه ها با سرعتی پرتاب می شوند که بتوانند 12 متر از شمش را سوراخ کنند. مرحله بعد، مرحله تاب گیری است و اگر شمش کمی تاب داشته باشد باید گرفته شود و سپس سمبه از آن خارج شود. پس از آن باید سرد کردن و کشش و در مرحله انتهایی آنیل اتفاق بیفتد. به طور کلی می توان گفت لوله گوشتدار به وسیله کشش و عبور از غلتک ای مخصوص و نیروی گریز از مرکز تولید می شود.

ترکیبات لوله گوشتدار و ویژگی های آن

لوله گوشتدار شامل عناصر مختلفی می شود که هر یک از آن ها باعث به وجود آمدن یک ویژگی خاص در لوله می شود. وجود نیکل در لوله باعث سخت تر شدن و افزایش چقرمگی لوله می گردد. کروم باعث می شود تا لوله در برابر خوردگی مقاوم باشد و همینطور مقاومت آن را در دمای بالا افزایش می دهد. منگنز و مولیبدن موجود در لوله باعث سختی لوله می گردن و تیتانیوم از زنگ زدن و رسوب در لوله جلوگیری می کند. سیلیکون موجود در آن اکسیژن را حذف کرده و سختی را افزایش می دهد و تنگستن سختی را در برابر دمای بالا زیاد می کند.

به طور کلی می توان گفت که لوله گوشتدار دارای سختی بسیار بالا، مقاوم در برابر خوردگی و مقاوم در برابر شکست می باشد و در شرایط مختلف آب و هوایی سازگاری زیادی دارد.

کاربرد لوله گوشتدار

به علت ویژگی های منحصر به فرد این لوله از آن در صنایع پیچیده ای استفاده می کنند و کاربردهای گسترده ای برای آن تعریف می کنند که عبارتند از:

  • ساختن جک های صنعتی
  • صنایع نفت و گاز
  • انتقال مایعات
  • پروژه های مختلف پتروشیمی
  • ماشین سازی
  • سیستم های هیدرولیک و پنامیک
  • انتقال دادن آب در مسیرهای طولانی

به علت ضخامت بالای لوله فولادی این لوله دارای وزن بالایی می باشد و به همین دلیل از قیمت بالاتری نسبت به محصولات دیگر برخوردار است. 

آرسیس فولاد از جمله بزرگ ترین مرجع فروش آهن و فولاد در کشور محسوب می شود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت و نحوره فروش میلگرد، فروش ورق فلزی، فروش تیرآهن، فروش ناودانی و فروش نبشی با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.


برچسب‌ها: