امروز : چهارشنبه 2 خرداد 1403

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

معرفی لوله های گالوانیزه

بهناز میرلوحی
sharif sharif 1398/12/08 0

لوله های گالوانیزه از جمله لوله هایی محسوب می شوند که با استفاده از روی مذاب پوشش داده می شوند. این نوع لوله ها از جنس آهن سفید نورد شده می باشند که شکاف های آن با به کار گرفتن دستگاه های جوش به یکدیگر جوش خورده اند و بعد از آن فلز را روی مذاب داخل می کنند. به…

لوله های گالوانیزه از جمله لوله هایی محسوب می شوند که با استفاده از روی مذاب پوشش داده می شوند. این نوع لوله ها از جنس آهن سفید نورد شده می باشند که شکاف های آن با به کار گرفتن دستگاه های جوش به یکدیگر جوش خورده اند و بعد از آن فلز را روی مذاب داخل می کنند.

به طور کلی لوله های گالولنیزه در دو نوع سبک و متوسط تولید و روانه بازار آهن می شوند. لوله های گالوانیزه در بازار با نام لوله های آهنی سفید نیز شناخته می شوند و در دو نوع سرد و گرم عرضه می شوند.

کاربرد لوله های گالوانیزه

این نوع لوله ها برای انواع پروژه های ساختمانی و پروژه های ساخت و ساز دائمی یا موقت به کار گرفته می شوند و بر حسب یکی از شیوه های سزیر تولید می شوند که این روش ها شامل:

  • لوله فلو
  • لوله پیش گالوانیزه

لوله فلو: به سبک سرد ساخته و در فرکانس های بالا جوش داده می شوند و با گالوانیزه داغ پوشش داده می شوند. در بین بازاریان آن را با نام لوله درزدار گالوانیزه شناخته می شود و به منظور سیال آب در تاسیسات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله های گالوانیزه

لوله های گالوانیزه

لوله گالوانیزه فلو با به کار گیری از ملزومات ASTM A1008/A1008MA و A11011/A1011M با حداقل مقاومت تسلیم حدود 30000psi تولید و روانه بازار آهن می شود. فولاد می بایست سرد شود و با به کار گیری از پروسه جوشکاری در فرکانس بالا تشکیل شودکه قادر به تشکیل یک درز جوش با قدرت بالاتر از فلز والد باشد. لوله فلزی می بایست بعد از آن در یک حمام روی ذوب ریخته شود که قادر باشد ضخامت پوشش خارجی مورد نیاز اعمال شود. بر حسب سایز و خواص مکانیکی لوله نهایی می بایست دارای حداقل استحکام و عملکرد psi50000 و حداقل لاستحکام کششی psi5000 هزار باشند. سطح خارجی این نوع لوله فلزی می بایست در برگیرنده سه نوع پوشش مکمل از جمله روکش روی بدون سرب، روکش تبدیل برای مانع شدن از زنگ سفید و همچنین پوشش شفاف پلیمر مصنوعی به عنوان یک مانع نهایی برای خوردگی صورت می پذیرد.

لوله های از پیش گالوانیزه شده: فولاد ضد زنگ گالوانیزه با درجه حرارت بالا و فرمت خیلی سرد

این لوله ها باید از فولادهای از پیش گالوانیزه شده مطابق با ASTM A446  تولید شود. فولاد پوشیده داده شده  باید سرد و با استفاده از فرآیند جوشکاری با فرکانس بالا تشکیل شود که قابلیت شکل‌دهی  یک درز  جوش قوی‌تر از فلز والد را داشته باشد.پوشش بیرونی آسیب دیده در طی جوشکاری باید توسط فلز سازی ( اسپری روی مذاب ) تعمیر شود. منطقه جوش آسیب دیده در طی جوشکاری بایستی محافظت گردد. پوشش Zinc روی لوله فولادی باید با  ASTM A525 Grade G90 و G120 مطابقت داشته باشد. سطوح خارجی و داخلی باید دارای وزن از ۰٫۹۰ اونس / فوت مربع تا ۱٫۲۰ اونس / فوت مربع داشته باشند.

شایان ذکر است کهاتصال لوله های گالوانیزه با استفاده از جوشکاری یک روش کاملا اشتباه است. زیرا به دلیل حرارت جوشکاری روکش گالوانیزه این نوع لوله ها میسوزند و دود سفید را بوجود می آورند که در نهایت باعث تنگی نفس می شوند.

شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت لوله فلزی، قیمت ورق فلزی، قیمت میلگرد، قیمت نبشی و قیمت ناودانی با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.


برچسب‌ها: