امروز : شنبه 9 مهر 1401

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

آنچه باید در مورد لوازم داربست بدانید

بهناز میرلوحی
sharif sharif 1398/12/15 0

داربست یک سازه ای از جنس فولاد است که از اتصال تعداد زیادی لوله داربست، بست داربست و دیگر لوازم داربست تشکیل شده است. از داربست در صنعت ساخت و ساز استفاده زیادی می شود و برای سهولت دسترسی به نقاطی که نقطه کور هستند مناسب می باشد. یک داربست باید از استاندارد و ایمنی بالایی برخوردار باشد و مقاومت…

داربست یک سازه ای از جنس فولاد است که از اتصال تعداد زیادی لوله داربست، بست داربست و دیگر لوازم داربست تشکیل شده است. از داربست در صنعت ساخت و ساز استفاده زیادی می شود و برای سهولت دسترسی به نقاطی که نقطه کور هستند مناسب می باشد. یک داربست باید از استاندارد و ایمنی بالایی برخوردار باشد و مقاومت آن به حدی باشد که بتواند وزن چندین نفر بر روی تخته داربست را تحمل نماید. لوازم داربست باید از بهترین کیفیت ممکن برخوردار باشند و توانایی کنترل داربست را داشته باشند. فاصله مناسب داربست با ساختمان از نکاتی است که در هنگام نصب باید به آن توجه داشت. بهترین فاصله معمولا فاصله 30 یا 40 سانتی متری می باشد.

انواع لوازم داربست

لوله داربستی

لوله داربست جزء اصلی یک داربست می باشد و لوله ای توخالی است که هیچ گونه سیالی از آن عبور نمی کند و به همین علت هیچ گونه آنالیز و تستی بر روی آن انجام نمی شود. جنس این لوله ها از فولاد یا گالوانیزه می باشد. لوله داربست در سایزهای مختلفی وجود دارد که معمول ترین آن لوله 11.2 اینچی یا نمره 5 می باشد. این لوله ها در طول های 3 و 6 متری وجود دارند که بسته به ارتفاع ساختمان می توان هر یک از سایزها را انتخاب کرد.

لوازم داربست

بست لوله داربستی

بست های داربستی برای اتصال لوله ها به یکدیگرو دیگر اجزاء استفاده می شوند و در انواع مختلفی وجود دارند که عبارتند از: بست اتصال، بست H، بست مغزی، بست فلزی چهار پیچ گردان، بست فلزی دو پیچ، بست کلاهکی، بست کفی و …

بست اتصال

از بست اتصال در پروژه هایی که ارتفاع آن ها بیش از 6 متر نیست استفاده می شود. این بست بستی است که از جنس لوله می باشد و توسط 2 مهره و 2 پیچ برای اتصال لوله ها به یکدیگر استفاده می شود.

بست آهنگیر یا بست H

از این نوع بست در پروژه هایی که دارای تکیه گاه آهن یا تیرآهن می باشد استفاده می شود. این نوع بست دارای اجزایی از قبیل پیچ چشمی 12، پیچ 14، مهره 21 و واشر با ضخامت 2 میل می باشد.

بست مغزی

از این بست در مواقعی که می خواهیم مقاومت لوله هایی که روی هم قرار دارند را بالا ببریم استفاده می کنیم. جنس بست مغزی از چدن نشکن می باشد.

بست چهار پیچ گردان

از این بست در پالایشگاه ها و پتروشیمی استفاده می شود و برای چرخاندن عمودی دو لوله بر روی یکدیگر کاربرد دارد. این بست از یک کنده، 2 برگ، 4 عدد پیچ 10 با طول 6 سانتی متر، 4 مهره 21 و 4 واشر تشکیل شده است و دارای جنس چدن نشکن می باشد.

بست دو پیچ

از این نوع بست برای نصب جاهای مخصوص دستگیره در داربست استفاده می شود. این نوع بست به علت کاربردی که دارد میزان فروش بیشتری در بین لوازم داربست را دارد.

بست کلاهکی

از این نوع بست برای داربست هایی که سرپوشیده هستند و چادرکشی می شوند استفاده می شود.

بست کفی

جنس بست کفی از چدن نشکن (داکتیل) می باشد و برای استفاده از آن نیاز به یک لوله می باشد. این نوع بست را به عنوان پایه استفاده می کنند و در صورت سرامیک بودن محیط نمی توان از آن استفاده کرد.

شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت لوله فلزی، میلگرد، نبشی، ناودانی و ورق فلزی با کارشناس آرسیس فولاد تماس بگیرید.


برچسب‌ها: