کاربرد رابیتس

امروزه برای زیبایی بخشیدن به سقف سالن و آشپزخانه منازل و انجام تزئینات مختلف در ساختمان ها از رابیتس استفاده می کنند. رابیتس بر پایه ورق های فولادی می باشد که با استفاده از مفتول های از جنس گالوانیزه تشکیل شبکه ای را می دهند که گچ و دیگر مصالح ساختمانی بر روی آنها قرار می گیرد. علاوه بر مصارف تزئیناتی از رابیتس استفاده های دیگری نیز می شود که در این مقاله به کاربرد رابیتس در موارد مختلف ساختمانی پرداخته شده است.

معرفی رابیتس

در ابتدا قبل از این که به کاربرد رابیتس بپردازیم باید بدانیم که رابیتس چیست و از چه چیزی ساخته می شود. زمانی که انواع ورق های گالوانیزه را برش و کشش های عرضی بدهند رابیتس حاصل می شود. ورق های گالوانیزه مورد استفاده در رابیتس از ورق گالوانیزه گرم می باشند و در مقابل رطوبت و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارند.

از رابیتس در صنعت ساختمان استفاده فراوانی می شود و برای انجام رابیتس بندی نیاز به مصالح دیگری مانند میلگرد، سیم قالب بندی، سیم رابیتس و سیم نجاری می باشد. در ادامه با کاربردهای رابیتس و دلیل استفاده گسترده از آن آشنا خواهید شد.

کاربرد رابیتس

رابیتس در ساختمان سازی استفاده زیادی می شود و از محبوبیت بالایی برخوردار است. در ساخت انواع سقف های کاذب، ساخت آرک و اوپن آشپزخانه ها، گچ کاری و گچ بری دیوارها و سقف ها، نمای ساختمان ها و دیگر کارهای تزئیناتی از رابیتس استفاده می شود.

همچنین برای پوشاندن تیرآهن و بتن سیمانی و پوشاندن آرماتور رابیتس را مورد استفاده قرار می دهند. در هنگام نورپردازی بر روی سقف لازم است تا سقف در ابتدا رابیتس بندی شده و نورپردازی بر روی آن انجام گیرد.

کاربرد رابیتس در مجسمه سازی

پیکرتراشان از رابیتس برای ساخت انواع مجسمه ها استفاده بسیاری می کنند و برای سه بعدی کردن مجسمه ها در ابتدا رابیتس بندی را انجام داده و بعد از آن با استفاده از گچ و دیگر مواد مخصوص خود به آن شکل می دهند.

برای ساخت قفس های آهنی نیز می توان رابیتس را مورد استفاده قرار داد که از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

مزایای اجرای رابیتس

استفاده از رابیتس در ساختمان ها مزایایی دارد که باعث استفاده گسترده آنها شده است. یکی از مهم ترین مزایای آنها اجرای سریع آنهاست که نیاز به نیروی متخصص خاصی هم ندارد و افراد می توانند خودشان با کمی دقت آن را اجرا نمایند.

رابیتس دارای استحکام بالایی می باشد به شرط آن که در هنگام نصب آن تمامی اصول مهندسی را رعایت نمود.

از دیگر مزایای رابیتس این است که می توان اشکال مورد نظر را توسط آن ایجاد نمود و این محصول شکل پذیری نسبی خوبی دارد.

انواع مختلف رابیتس

رابیتس ها را در انواع مختلفی طبقه بندی می کنند که یکی از این دسته بندی ها بر اساس ستون می باشد. در دسته بندی بر اساس ستون باید گفت که هر برگ از رابیتس از تعداد معینی ستون تشکیل می گردد. در دسته بندی رابیتس بر اساس وزن نیز هر یک از برگ های رابیتس ضخامت و وزن مشخصی دارند که در کاربردهای مختلف می توان از هر یک استفاده نمود. شما می توانید برای اطلاع قیمت نبشی، ناودانی، ورق فلزی و محصولات دیگر با کارشناسان آرسیس فولاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *