نبشی اسپیرال

نبشی اسپیرال یکی از انواع با کیفیت نبشی ها محسوب می شود که کاربرد بسیاری در صنعت و ساختمان دارد. اگر کمی با ساخت و ساز و ساختمان سازی آشنا باشید حتما نام نبشی به گوشتان خورده است. نبشی ها از مقاطع فولادی پر مصرف می باشند که در انواع مختلفی تولید می شوند و به کاربردهای مختلف می رسند. در این مطلب به معرفی نبشی و انواع آن و نبشی اسپیرال پرداخته شده است.

نبشی و انواع آن

پروفیل ها را در انواع مختلف پروفیل های باز و پروفیل های بسته تولید می کنند و در ساختمان و صنعت مورد استفاده های مختلف قرار می دهند. نبشی از دسته پروفیل های باز می باشد که ساختار آن مانند حرف L انگلیسی بوده و دارای دو ضلع عمود بر یکدیگر می باشد. این اضلاع بال نام دارند و نبشی ها را بر اساس اندازه این بال ها در دو نوع نبشی بال مساوی و بال نامساوی تولید می کنند.

انواع مختلفی از نبشی ها در کارخانه های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. نبشی ها را علاوه بر اندازه بال هایشان بر اساس جنس و متریال به کار رفته در آنها نیز دسته بندی می کنند. انواع نبشی ها از نظر جنس عبارتند از: نبشی گالوانیزه، نبشی آلومینیوم، نبشی استیل و …

علاوه بر این ها نوع دیگری از نبشی به نام نبشی اسپیرال نیز وجود دارد که دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد. در ادامه این نوع نبشی معرفی شده است.

معرفی نبشی اسپیرال

برای ساخت نبشی اسپیرال از شمش هایی که کیفیت بالایی دارند استفاده می کنند و ترکیب شیمیایی به کار رفته در این نوع از نبشی ها از بهترین مواد می باشد به همین دلیل نبشی اسپیرال را بهترین نوع نبشی می دانند و در پروژه های مهم از آن استفاده می کنند. نبشی ها در دو نوع نبشی سبک و سنگین وجود دارند که نبشی اسپیرال از نوع بشی های سبک می باشد و از نبشی های بال مساوی می باشد. به این نوع نبشی، نبشی نورد گرم دیده بال مساوی نیز گفته می شود و در اندازه های مختلفی تولید می گردد.

کاربرد نبشی ها و نبشی اسپیرال

از نبشی ها در موارد مختلف صنعتی و ساختمانی استفاده می شود. در ساخت خرپا و ستون ها، اتصال پل ها به ستون ها و اتصال تیرآهن ها به بیم های باربر از نبشی ها استفاده فراوانی می شود. همچنین از انواع نبشی مانند نبشی اسپیرال در مواردی مانند ساخت دکل های انتقال نیرو، ساخت اتاق آسانسور، اتصالات مختلف در سازه ها، انواع ماشین های صنعتی، استفاده در بادبندهای مختلف و … استفاده می گردد.

قیمت نبشی اسپیرال

این نوع نبشی به علت کیفیت بالاتری که نسبت به دیگر انواع نبشی دارد از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشد اما همچون دیگر آهن آلات قیمت نهایی آن بستگی به نرخ جهانی آهن دارد که آن هم وابسته به قیمت دلار و ارز می باشد. برای اطلاع از آخرین قیمت ها می توانید با کارشناسان با تجربه آرسیس فولاد تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره آنها بهره مند گردید. شما می توانید برای اطلاع از قیمت نبشی، ناودانی، ورق فلزی و محصولات دیگر با کارشناسان آرسیس فولاد تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید:

استانداردهای تولید نبشی

قیمت نبشی لقمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *