امروز : یکشنبه 31 تیر 1403

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

65 تا 80 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تومان

افزایش

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

قیمت لوله | فروش لوله

لوله یک قطعه توخالی با سطح مقطع گرد برای انتقال سیالات مختلف است. این سیالات شامل انواع مایعات،گازها و … می باشند.مهمترین ابعاد برای یک لوله قطرخارجی و ضخامت دیواره می باشد.جنس انواع لوله ها می تواند می تواند از فلزات مختلف مثل آلومینیم،آهن گالوانیزه،چدن، استیل،مس، و مواد پلی اتیلن می باشد و از لحاظ خط جوش بدون درز(مانیسمان) و درزجوش تقسیم می گردد. در ادامه قیمت لوله و انواع آن را بررسی می‌کنیم.

کاربرد لوله چیست ؟

لوله ها از مهم ترین وسایل مصرفی در صنایع هستند که برای انتقال جریان آب، گاز و سایر مایعات که شکل ظاهری آن شبیه به استوانه ‌ی توخالی است، استفاده می شود. لوله کشی در صنایع پالایشگاهی، انتقال آب و فاضلاب، نیروگاه ها، سیستم‌ها و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و مواردی از این قبیل کاربرد دارند. در زیر قرار است به انواع کاربرد لوله اشاره شده است.

  • لوله ‌های فولادی انتقال آب
  •  لوله‌ فاضلاب
  •  لوله ‌های تاسیسات ساختمانی
  •  لوله ‌های پتروشیمی
  •  لوله‌ داربست فلزی
  • لوله‌ های انتقال نفت و گاز
  • لوله های آبیاری زمین های کشاورزی

تاریخچه لوله و اتصالات

اگر به تاریخچه لوله و اتصالات نگاهی داشته باشیم، متوجه می شویم که اولین آثار لوله کشی در دوره ی هندوس کشف شده که جنس لوله ها نیز از مس بوده است. کنار رودخانه سیمره و در ساحل شرقی آن، جایی که مرز استان لرستان آغاز شده است محوطه باستانی فراش ایران قرار دارد که بسیاری از باستان ‌شناسان موفق به کشف یک سیستم آبرسانی در آن ناحیه شدند که قدمت 5 هزار ساله داشته است. این سیستم با استفاده از لوله‌های سفالی در‌ هم ‌تنیده، طراحی شده بود و بقای به جا مانده از آن نشان‌ می‌دهد که لوله‌های سفالی در همین منطقه تولید و پخته شده‌اند.

تفاوت لوله و تیوب چیست؟

ممکن است به ظاهر میان تیوب و لوله فرقی وجود نداشته باشد اما این دو دارای معانی متفاوتی هستند.

لوله (Pipe) عبارت است شیء سیلندری که دارای دیواره ی ضخیم است و همانطور که اشاره کردیم برای انتقال آب و گاز

نفت و حتی مواد شیمیایی استفاده می شود. لوله‌ها معمولا دارای اتصالاتی هستند که به راحتی می‌ توان مواد را در آنها حمل و انتقال داد.

تیوب (Tube) لوله ای ریزتر و دارای دیواره ای به نسبت نازک می باشد. تیوب نیز در زمینه های مختلف صنعت کاربرد دارد. به طور معمول تیوب‌ها دارای ابعاد دقیق ‌تر و ضخامت نازک ‌تری هستند. تیوب ها اغلب بدون اتصالات مشاهده می شوند. بنابراین اصلی ترین تفاوت بین لوله و تیوب کاربردهای گوناگون و ضخامت آنهاست.

ویژگی های لوله

لوله های مختلف ویژگی های متفاوتی با یکدیگر دارند. برای مثال لوله ها از لحاظ طولی دارای ابعاد گوناگونی هستند که با توجه به کاربردشان می توان از لوله‌های بلند یا کوتاه استفاده ‌شود. موارد متعددی مانند فشار سیال، نوع و میزان خورندگی سیال، محل قرارگیری لوله ( روکار یا توکار بودن لوله )،  شرایط آب و هوایی محیط، میزان ارتعاشات موجود در سیستم لوله کشی و عواملی از این دست برای انتخاب لوله در یک سیستم انتقال سیّال در نظر گرفته می ‎شوند.

به صورت کلی، دو استاندارد برای تعیین ضخامت لوله وجود دارد:

شرایط طراحی دقیق موجود در سیستم:

عموما این روش برای لوله‌های انتقال ‌دهنده‌ ی سیّالات گران ‌قیمت بوده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

استاندارد فلنج:

نسبت به روش قبلی محافظه کارانه تر است و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل اصلی انتخاب این روش تعمیم‌ دادن کلاس لوله ‌کشی برای طراحی‌های مختلف با متریال مشابه می باشد.

بنابراین لوله ‌ها با توجه به جنس‌های متنوع در انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند و بسته به ویژگی هایی که دارند، دارای کاربردهای مختلفی در صنعت هستند.

انواع لو‌له ها

 از لحاظ داشتن جوش به دو دسته تقسیم می شوند لو‌له درزجوش و لو‌له بدون درز.

لوله درزجوش

لو‌له های فلزی درزجوش، نوعی است که در سطح آن جوش های فلزی وجود دارد، و با استفاده از کمربند فولادی یا صفحه ورق فولادی که با تغییر شکل خمش به دور، چهارگوش، به قالب مورد نظر جوش داده می شود. این نوع بطور گسترده ای در دیگ های بخار، خودرو،کشتی سازی سبک وزن ساختار فلزی در و پنجره ها،مبلمان، ماشین آلات کشاورزی،داربست،ظروف و… استفاده می گردد. که میتواند نیاز مشتری را برآورده کند و مطابق با نیاز کاربر به مشخصات خاص آن می تواند ساخته شود.کاربرد گسترده ای برای انتقال آب، فاضلاب، گاز، هوا، گرمایش، بخار و… دارد.در این لو‌له ها مقاومت، به استحکام نقاط جوش بستگی دارد.

انواع لو‌له های درزجوش

لو‌له درزمستقیم

به منظور ساخت اینگونه از لو‌له ها ،ورق ها فولادی را با ضخامتی و سایزی که مدنظر باشد طی فرایند نورد به شکل گرد در آورده و جوشکاری می کنند.

انواع لو‌له درز مستقیم

     لوله درز مستقیم صنعتی

     لوله درز مستقیم تست آب

     لوله درز مستقیم گاز خانگی

     لوله درز مستقیم گاز API

     لوله جدار چاه

     لوله جدار چاه، لوله سایز بالا(اسپیرال)

     لوله درز مستقیم کالوپ

     لوله داربستی

لوله بدون درز

همانگونه که از نام آن پیداست به پروفیلی اطلاق می شود که فاقد هیچ گونه نقطه جوشی در سطح باشد و ساختار یکپارچه ای دارد.بنابراین می توانند مقاومت بالاتری نسبت به فشار، دمای بالا،فشار مکانیکی،اثرات جوی(خورندگی) را داشته باشند و کاربردهای گسترده ای در صنایع نفت و گاز،پالایشگاه،پتروشیمی،صنایع شیمیایی ،صنعت برق،یاتاقان،خودرویی و کاربردر در ساختارهای مکانیکی .

انواع لو‌له های بدون درز

لو‌له مانیسمان:

منظور از  لوله ی مانیسمان، لوله‌ های بدون درز و جوش‌خوردگی است که به صورت کلی به دو نوع مانیسمان رده 40 و  مانیسمان رده 80 تقسیم‌ بندی می‌ شوند. این لوله ها در انتقال نفت و گاز، عایق بندی کابل های فشار قوی برق، مبدل‌های حرارتی و گرمایی و آبرسانی برای امور کشاورزی استفاده می شوند.

لو‌له گوشت دار:

نوع خاصی از لوله فولادی مانیسمان، لوله های گوشتدار هستند که به دلیل ضخامت بسیار بالایی که دارند به این نام شناخته شده اند. همچنین به این لوله ها دیوار ضخیم نیز گفته می شود. آنها از جنس فولاد ساخته شده و به صورت بدون درز تولید می‌ شوند. لوله گوشتدار به دلیل ویژگی هایی که دارد توانایی تحمل فشار و تنش‌های بسیار زیادی دارد.

لو‌له بدون درز (مانیسمان ) سبک

انواع لو‌له ها از نظر ماده اولیه ساخت آن، شامل موارد زیر می باشد

لو‌له استیل

لوله ای استوانه ای شکل ساخته شده از ورق های فولادی که پرمصرف ترین محصول ساخته شده توسط صنعت فولاد هستند کاربرد اصلی آنها در جابجایی مایعات یا گازهای زیرزمینی می باشد ، این نوع از لوله ها دارای انواع استنلس استیل صنعتی، استنل استیل دکوراتیو، استنلس استیل صنایع غذایی می باشند.

لو‌له آلومینیمی

این پروفیل سبک وزن بوده و در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم هستند و به اندازه فولاد مقاوم هستند با توجه به این خصوصیات لوله های آلومینیمی بسیار مورد توجه هستند.

لو‌له مسی

لوله های مس معمولا در صنعت ساخت و ساز و آبرسانی و خطوط مبرد در سیستم های تهویه مطبوع استفاده می گردد.این ها می توانند در نوع سفت و نرم تولید شوند و اتصالات خوبی را از نظر مقاومت به خوردگی و قابل اطمینان می باشند.

لو‌له پلی اتیلن

این نوع از لوله ها ساخته شده از مواد قابل ارتجاع و فرم پذیر ،مستحکم ، قابل انعطاف و با دوام هستند و

می توانند از طریق ادغام یا جوش به یکدیگر متصل گردند.

لو‌‌له گالوانیزه

نوع خاصی از لوله فولادی مانیسمان، لوله های گوشتدار هستند که به دلیل ضخامت بسیار بالایی که دارند به این نام شناخته شده اند. همچنین به این لوله ها دیوار ضخیم نیز گفته می شود. آنها از جنس فولاد ساخته شده و به صورت بدون درز تولید می‌ شوند. لوله گوشتدار به دلیل ویژگی هایی که دارد توانایی تحمل فشار و تنش‌های بسیار زیادی دارد. جنس این پروفیل فلزی که دارای پوشش محافظ روی برای پیشگیری از خوردگی و زنگ زدگی هستند.

برای اطلاع از نحوه فروش لو‌له با ما در تماس باشید

نبشی و ناودانی استنلس استیل

ناودانی استنلس استیل در ساخت قفسه های محکم فولادی استفاده میگردد و نوع آلیاژ آن 304 می باشد  و دارای اندازه های مختلف و در ضخامت 4 تا 6 میلیمتر وجود دارند برای اطلاع از  قیمت انواع ناودانی با کارشناسان فروش سایت آرسیس فولاد تماس حاصل فرمائید.

نبشی استنلس استیل

به دلیل شکل هندسی شبیه به L  آن به آن نبشی یا Angel  می گویند از آنجائیکه این نوع پروفیل مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد و دارای اندازه های مختلف و ضخامت 3 تا 10 میلی متر می باشد، برای آگاهی از قیمت انواع نبشی با ما تماس بگیرید.

تولیدکنندگان برتر لوله در ایران

ایران از جمله کشورهای معتبر در تولید و توزیع انواع لوله‌ها برای مصارف مختلف است. کارخانه های مختلفی در شهرهای گوناگون در این حوزه مشغول به فعالیت هستند زیرا در ایران به دلیل وجود منابع معدنی غنی و توان تولیدی قدرتمند، مصرف لوله و کاربردهایش زیاد است.

کارخانه ‌های تولید کننده لوله در ایران معمولا از جنس‌های متنوعی از لوله‌ها مانند لوله‌ های فولادی درزدار و بدون درز، لوله‌های پلی‌اتیلن (PE)، لوله‌های مس، لوله ‌های استنلس استیل و سایر انواع استفاده می‌کنند. آرسیس فولاد یکی از کارخانه ها در حوزه تولید انواع لوله و محصولات آلیاژی است که بهترین محصولات را با مناسب ترین کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

قیمت لو‌‌‌له

برای اگاهی از آخرین تغییرات قیمت ‌لو‌له می توانید با کارشناسان سایت آرسیس فولاد تماس حاصل فرمایید. شایان ذکر است در مجموعه آرسیس فولاد  مناسب‌ترین قیمت لوله، قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن، قیمت نبشی و قیمت ناودانی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

*** شماره تماس:  54774 – 021

سایز میلگردحالتآنالیزواحدقیمت (ریال)
میلگرد 12 ذوب آهن اصفهانشاخه آجدارA3کیلوگرم150000
میلگرد 14 ذوب آهن اصفهانشاخه آجدارA3کیلوگرم148000
میلگرد 16 ذوب آهن اصفهانشاخه آجدارA3کیلوگرم149000
میلگرد 18 ذوب آهن اصفهانشاخه آجدارA3کیلوگرم-
میلگرد 20 ذوب آهن اصفهانشاخه آجدارA3کیلوگرم146000
میلگرد 22 ذوب آهن اصفهانشاخه آجدارA3کیلوگرم146000
میلگرد 25 ذوب آهن اصفهانشاخه آجدارA3کیلوگرم146000
میلگرد 28 ذوب آهن اصفهانشاخه آجدارA3کیلوگرم146000
میلگرد 32 ذوب آهن اصفهانشاخه آجدارA3کیلوگرم-