گریتینگ و نحوه ساخت آن

در این پست می خواهیم در مورد سوال گریتینگ فلزی چه کاربردی در صنعت دارد؟   به تمام ابعاد این سوال تا جای ممکن  پاسخ یدیم

گریتینگ تولید شده توسط تسمه های فولادی و پانچ دستی را به طور کل به گریتینگ دست ساز فولادی یا گریتینگ فلزی شهرت دارند. باید به این نکته اشاره کنیم که این مدل گریتینگ را به توسط از خط های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک عرضه می کنند.

گریتینگ فلزی، مستقیما به سه دسته گریتینگ دست ساز،  نیمه اتوماتیک و اتوماتیک (الکتروفورج) تقسیم می شود.

از نظر ساختاری نیز سه نوع گریتینگ قابل تعریف می باشد:

  الف) گریتینگ تسمه در تسمه

ب) گریتینگ تسمه در نیم تسمه

ج) گریتینگ تسمه در میلگرد (چهارپهلوی تابیده شده)

گریتینگ تسمه در تسمه 

در اینجا با این چالش روبرو می شویم  که گریتینگ تسمه در تسمه چیست ؟ زمانی که می خواهیم گریتینگ را بر طبق ساختار آن دسته بندی کنیم یکی از مدل هایی که نام برده می شود، گریتینگ تسمه است. برای این که مفهوم این مدل گریتینگ را دقیق تر متوجه شویم  و انواع آن را از نظر ساختاری تحلیل کنیم: گریتینگ شبکه ای از قطعات به هم پیوسته است که دارای استقامت زیادی است و در عصر امروز از آن تحت عنوان محصولی پرمصرف ذکر می شود و در مصارف گوناگون جامعه به  کار برده می شود.

 

  این مدل از گریتینگ، از تسمه هایی با جنس فولاد تولید شده است و از استقامت بالایی برخوردار است. به این معنی که  در طول و عرض این نوع محصول از تسمه های فولادی بهره می بریم. در حال حاضر گریتینگ خریداران همیشگی خود را دارد و می توان از آن به عنوان مستحکم ترین  نوع پوشش یاد کرد که علاوه بر مقاومت دارای تنوع در ساختار و منعطف بودن در شکل است. 

گریتینگ تسمه در نیم تسمه دارای ابعاد کوچکتر و  تسمه های غیر بارور یا همان تسمه های طولی، که باعث کاهش تقریبی وزن شبکه محصول به میزان ۲۰ درصد در مقایسه با نوع تسمه تسمه است.به همین علت در مواردی که بارگذاری بالا به علت عبور کردن از  ماشین آلات و ابزار سنگین بر روی شبکه گریتینگ وجود ندارد ، توصیه می شود که از این مدل شبکه استفاده شود. همچنین گریتینگ تسمه ای در صنایع و کارخانجات نیز استفاده می شود. این گریتینگ در قطور و ابعاد گوناگونی با توجه به درخواست مشتریان طراحی و تولید می شود.

 

کاربرد گریتینگ تسمه

این مدل از گریتینگ بسیار مقاوم بوده  و در محیط هایی که سطح محصول باید فشار زیادی تحمل کند بسیار کاربرد دارد به طور مثال از آن در رمپ پارکینگ و فضای های مشابه استفاده می شود و به صورت تضمینی از آن برای مصارف پرفشار بهره می گیریم. گریتینگ تسمه انواع مختلفی دارد و می توان از آن در محیط های مختلفی استفاده نمود. برای جلوه بصری این نوع گریتینگ از پوشش هایی چون گالوانیزه گرم، رنگ و استفاده می شود که ضمن زیبایی بر مقاومت آن در محیط های مختلف نیز افزایش پیدا می کند. 

 

مجموعه آرسیس فولاد در بین عرضه کننده های  انواع گریتینگ همواره سعی داشته تا بهترین محصولات را به مصرف کنندگان خود ارائه دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان و متخصصان این مجموعه ارتباط برقرار نمایید و راهنمایی لازم و مشاوره رایگان  در این زمینه را داشته باشید.

تسمه باربر در گریتینگ چیست؟

در طراحی و ساخت گریتینگ، همواره در دو سر دهانه ی بارگذاری های مد نظر، نوع تسمه را مشخص می کنند، که به آن تسمه ی باربر می گویند و در نقشه های صنعتی آن را با نماد یک فلش دو سر نمایش می دهند. 

تمام بار وارده  بر روی تسمه ها باربر بوده و در نتیجه گزینش قطر،ارتفاع و طول تسمه ی باربر، بیشترین تاثیر را در استقامت و استحکام گریتینگ می گذارد. 

بدین شکل که با بالاتر رفتن ضخامت و ارتفاع تسمه ی باربر میزان تحمل بار وارده به گریتینگ بیشتر شده و متقابلا با بلند شدن دهانه ی بارگذاری و به طبع آن طول تسمه ی باربر، مقدار مقاومت گریتینگ کم می شود. 

 

با روش های نصب گریتینگ آشنا شوید

روش های نصب این محصول در پلت فرم، با توجه به نیاز و پیش بینی های گوناگون انتخاب می شود. به طور مثال جوشکاری، بتن ریزی یا کلمپ. گریتینگ باید به گونه ای نصب شود که امکان جابه جایی آن وجود داشته باشد یا بتوان به شکل ساده آن را حذف کرد. بست گریتینگ در دو مدل انجام می شود. 

گریتینگ گالوانیزه گرم و گریتینگ گالوانیزه سرد

مراحل تولید گریتینگ:

مرحله اول تخلیه بار است که باید محصولات با احتیاط و دقت خاصی تخلیه گردد.

دومین مرحله اسیدشویی 

در این مرحله قطعات به حوضچه اسید ریخته شده و به مدت و زمانی مشخص که بستگی به قطر و نوع مواد مصرفی در وان اسید قرار می گیرد.

مرحله آخر پیش گرم:

در این هنگام بعد از اسید شویی قطعه از هرگونه ضایعه پاک شده و  به قسمت پیش گرم به مدت مشخص شده ای وارد می شود تا خشک شود زیرا اگر قطعه خشک نباشد بعد از گالوانیزه دچار مشکل می شود.

 

در این پست در مورد سوال گریتینگ فلزی چه کاربردی در صنعت دارد؟  صحبت کردیم و در صورت اشکال یا سوال حتی در مورد محصولات دیگری مثل نبشی و ناودانی با شماره 54774 دفتر تهران ما تماس بگیرید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *