لوله جوشی

خط تولید لوله های جوشی در صنعت

لوله های جوشی 

در این مطلب قصد داریم به توضیحاتی مختصر از لوله های جوشی در صنعت ساختمان سازی و بررسی کاربرد های آن بپردازیم. این مدل لوله پس از فرم دهی ورق درز طولی با روش جوشکاری یه لوله های مصرفی تبدیل می شوند. برای ساخت این لوله ها از ورق های تخت یا کلاف بهره می بریم که در این مقاله به توضیح و بررسی این لوله می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از مراحل تولید لوله های جوشی و کاربرد آن ها در صنایع گوناگون مثل صنعت نفت و گاز به ادامه مطلب مراجعه کنید. 

 

انواع روش های جوشکاری

 

جوشکاری پیوسته لوله 

برای انجام جوشکاری پیوسته باید به طور مداوم ورق های فولادی حرارت داده شوند و اقدام به ترکیب کردن لبه های طولی آن کنید. به خاطر داشته باشید که ورق های به کار رفته در این روش باید به شکل کلاف باشند. 

 

جوشکاری لیزری لوله

در این روش پرتوهای حاصل از اشعه لیزری سبب جوشکاری کلاف می شوند و به خاطر داشته باشید که این عمل هم می تواند با حرارت قبل و بعد جوش انجام شود و هم بدون حرارت دهی صورت پذیرد. 

 

جوشکاری ترکیبی لوله

این روش توسط ترکیبی از دو فرآیند جوشکاری؛ جوشکاری با محافظت گاز خنثی به عنوان ریشه و جوشکاری زیرپودری به عنوان پرکننده و تاج جوش انجام می گیرد. با این روش لوله های با یک یا دو درز جوش طولی مستقیم یا یک جوش حلزونی تولید می شوند.

 

لوله های کششی

 

 در برخی از کارخانه ها لوله های با اندازه های بزرگتر با روش جوش مقاومتی تولید می شوند که به نام لوله مادر شهرت دارند. برای این که این مدل لوله ها به قطر لازم برسند و در شرایط جوی گوناگون آن ها را دچار عمل کششی می کنند. به طور کل لوله های کشش سرد در صنایع نفت و گاز خیلی کاربرد نداشته و همیشه مدنظر داشته باشید که لوله های کشش گرم کیفیت و کارایی مناسب تری دارند زیرا گرمای زیادی که تحمل می کنند باعث بهبود انعطاف پذیری لوله می شود. 

 

شرکت های لوله سازی کشور را بشناسید

 

شرکت لوله سازی دقیق کاویان ایرانیان از قدیمی ترین تولید کنندگان لوله بدون در ایران است که با تلاش بیست ساله در زمینه تولید و عرضه لوله های صنعتی و ساختمانی فعالیت می کند. این کارخانه با راه اندازی خط تولید بسیار جدید و با کیفیت در زمینه عرضه لوله توانسته است محصولات خود را در سطح کشور با ضمانت به فروش رسانده و حتی در زمینه ی صادرات نیز پیشرو قدم بردارد. 

 

 

شرکت لوله اهواز

شرکت نورد و لوله اهواز با داشتن نیم قرن سابقه اقدام به تولید ورق گرم فولادی، لوله های سیاه، لوله های گالوانیزه، پروفیل و همچنین نبشی و ناودانی می باشد. فعالیت عمده کارخانه لوله اهواز بر طبق استاندارد های جهانی و با کیفیت های خاص در صنعت ساخت و ساز انجام می شود. 

 

برای نگهداری لوله فولادی چه مکانی مناسب است؟

مکان مناسب برای حفظ لوله های استنلس استیل باید حسابی تمیز و زهکشی شده باشد و در نظر داشته باشید که هیچ گونه گاز یا غبار در مکانی که لوله نگهداری می شود وجود نداشته باشد. همچنین از انبار کردن لوله های جوشی در مواد اسیدی، قلیایی یا نمک به شدت خودداری کنید. برای بالا بردن سطح کیفیت لوله سعی کنید که هر کدام از لوله ها را به شکل جداگانه در انبار نگهداری کنید زیرا احتمال به وجود آمدن خوردگی یا زدگی در لوله ها وجود دارد. 

 

بسته بندی و پوشش محافظتی لوله‌ها فولادی

 

نگه‌دارنده یا پوشش محافظتی لوله‌های فولادی ضد زنگ بعد از تولید این لوله‌ها استفاده می‌شود و این یک اقدام مهم برای جلوگیری از زنگ زدگی لوله‌های فولادی ضد زنگ است. این اقدام برای محافظت و جلوگیری از صدمه دیدن حین حمل و نقل مفید مفید می‌باشد و می‌تواند مدت زمان ذخیره سازی این لوله‌ها در انبار را تمدید کند.

مواد حفاظتی لوله‌ها را تقویت کنید

قبل از هر چیز باید از ورود باران و ناخالصی‌ها و مواد کثیف به انبار ذخیره سازی لوله‌ها جلوگیری شود،با این حال باز می‌توان روش‌هایی را برای تمیز کردن لوله‌ها نام برد  مانند استفاده از برس سیمی برای لوله‌هایی که مقدار کثیفی‌های آن‌ها زیاد است مفید می‌باشد و برای لوله‌هایی که کثیفی‌های آنها خیلی زیاد نیست به کمک  پارچه یا پنبه می توان آنها را تمیز کرد.

لوله فولادی ضد زنگ پس از ذخیره سازی در انبارها نیاز به سرکشی و بازرسی منظم دارد و در صورت یافتن خوردگی در لوله‌ها باید به سرعت لایه خوردگی ایجاد شده را قبل از گسترش و رسیدن به لوله های مجاور  از بین برد. همچنین لازم است به این نکته اشاره کنیم که  می‌توان برای ایمنی بیشتر لوله‌ها در برابر خوردگی و زنگ زدن پس از ذخیره سازی لوله‌ها با آغشته کردن آنها به روغن ضد زنگ مانع از خوردگی آنها شد.

مجموعه آهن آنلاین آرسیس فولاد با ارائه لوله های جوشی و ضد زنگ، نبشی و ناودانی و انواع ورق پاسخگوی نیاز شما مشتریان گرامی می باشد.