خمکاری لوله

در این پست می خواهیم به انواع روش های خمکاری لوله بپردازیم

 معرفی بهترین  روش های برتر خمکاری لوله های فولادی

لوله و پروفیل به علت سبک بودن و همچنین به صرفه بودن از نظر اقتصادی باعث شده که روز به روز خیلی بیشتر در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرد. همانطور که مطلع هستید خم کاری لوله و پروفیل در صنایع گوناگون بسیار مورد کاربرد قرار گرفته به شکلی که در صنایع مختلف مثل لوازم برقی خانگی، صنایع شیمیایی، هوا فضا و … از روش های خمکاری لوله برای حفظ تجهیزات مختلف استفاده می کنند. 

در حال حاضر تنوع خیلی زیادی از خم کاری لوله از جمله لوله گالوانیزه در بازار جهانی وجود دارد که بخشی از آن ها با اعمال فرایند گرمایشی و بخش دیگر بدون عمل گرمایشی انجام می شود. برای انتخاب بهترین روش خمکاری لوله از فاکتورهای زیادی پیروی می کند از جمله ابعاد لوله، شعاع خم در دسترس بودن تجهیزات و غیره. به طور کل حین انجام خم کاری لوله با محدودیت های زیادی روبرو می شویم که نیاز است مواردی که قرار است خمکاری روی آنها صورت پذیرد حتما ویژگی منعطف بودن و شکل پذیری خوبی داشته همچنین کمترین مقدار سختی را از خود نشان دهد. 

 

انواع گوناگون روش های خمکاری در صنعت

خمکاری گرم لوله ها

خمکاری القایی لوله

خمکاری سرد لوله های فلزی 

 

خمکاری گرم لوله فولادی

خمکاری گرم لوله فولادی از رایج ترین و قدیمی ترین روش های خمکاری لوله در صنعت به حساب می آید. جدول وزنی لوله بر طبق روش های گوناگون تغییر می کند. در این روش فرایند خمکاری به روش گرم روی لوله انجام می شود. در روش خم گرم قبل از انجام عملیات خمکاری در محل خم حرارت داده می شود در نهایت با استفاده از مندرل لوله خم می شود. باید به این نکته اشاره کنیم که چون در این عملیات از انرژی زیادی جهت حرارت دادن لوله استفاده می کنیم. استفاده کردن از روش گرم تنها در مواقعی کارایی دارد که روش سرد قابل اجرا نباشد. در بعضی نمونه هایی که استقامت و منعطف بودن جنس لوله قابلیت تحمل تنش های خمکاری سرد را نداشته باشد حتما باید از روش خمکاری گرم استفاده کنیم. در نتیجه باید پس از خمکاری روی لوله فرایند حرارتی انجام شود تا در صورت به وجود آمدن تنش، باقیمانده های لوله تنش گیری می شود تا لوله موقع کار مختل نشود و دچار اختلال و پارگی نگردد.

ویژگی های خمکاری گرم لوله فولادی

. برای مصارف گسترده از لوله در ضخامت و شعاع زیاد از خمکاری گرم استفاده می کنیم.

. روش خمکاری گرم لوله ایرادات خاصی از جمله گرد شدن سطح مقطع، چروک خوردگی دارد که می توان از آن ها به عنوان نقاط ضعف در این روش نام برد.

  • به دلیل پر کردن لوله از شن های داغ، تمیزکاری بعد از خمکاری لوله، بسیار ضروری  است

.   برای روش خمکاری باید انرژی زیادی صرف شده و در نهایت هزینه زیادی جهت انجام فرایند خمکاری صرف شود.

کم شدن ضخامت دیواره خارجی به توسط گرم کردن سطح داخلی خم، بهتر از روش های دیگر خمکاری کنترل می شود. 

 

خمکاری القایی

روش خمکاری القایی به توسط جریان الکتریکی و ایجاد کردن یک میدان پیش می رود. این روش به شکلی انجام می شود که یک لوله را از داخل کویل القایی رد کرده و برای خمکاری لوله های اسپیرال یا درز جوش از این روش استفاده می کنیم. مزیت های استفاده از این روش به شرح زیر می باشد:

در این روش ، آلودگی و کثیف کاری کم تری خواهیم داشت. به طور کل کیفیت و کارایی خمکاری القایی از سایر روش ها مثل روش خمکاری گرم یا سرد بسیار بیشتر می باشد. از این روش در لوله هایی که شعاع خمکاری بیشتری دارند و ضخامت بالاتری دارند استفاده می شود. ارزان قیمت ترو مقرون به صرفه تراز موارد دیگر بوده و از نظر چروک شدن یا تغییر شکل دادن به حالت دایره ای، کیفیت بالاتری دارد.

 

خمکاری سرد لوله فولادی

خم لوله به روش سرد از راه های مختلفی انجام می شود که در گروه های زیر دسته بندی می شوند:

خمکاری پرسی لوله 

خمکاری فشاری لوله

خمکاری غلتکی لوله

خم لوله آزاد

 

در حال حاضر جهت خمکاری لوله های با ضخامت بالا بیشتر از سه غلتکی استفاده می شود.

خمکاری سرد به طور خاصی در خمکاری های با شعاع زیاد و در زوایای خم کوچک در انتقال نفت و گاز استفاده می شود. بعد از اینکه خم کاری انجام تمام شد،  خواص مکانیکی به دلیل فعالیت سختی که رو لوله انجام شده است، متفاوت از لوله خم شده خواهد بود. از ویژگی های این نوع خمکاری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

خصوصیات روش خمکاری سرد در لوله های فولادی

  •         سرعت بالا و قیمت مناسب
  •         احتیاجی به پوسته زدایی، تمیز کردن های مداوم برای از بین بردن آلودگی  و تجهیزات خاص گرمایی نیست
  •         نسبت به خمکاری گرم برگشت فنری و تنش های پسماند بیشتری خواهیم داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از روش های گوناگون خمکاری انواع لوله و همچنین محصولات دیگر مثل نبشی و ناودانی استیل  با کارشناسان ما در آهن آنلاین آرسیس فولاد در ارتباط باشید.

اطلاعات بیشتر در مورد نبشی و ناودانی در اینستاگرام ما به آیدی arsis.foolad

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *