کارخانه نبشی

در این پست قصد داریم بزرگترین کارخانه های تولید نبشی ایران را بشناسید

نبشی از مهم ترین و پرکاربرد مصالح ساختمانی به حساب می آید که چه به تنهایی و چه به صورت مرکب در ساخت و ساز و مصارف ساختمانی مصرف می شود. در تعیین قیمت نبشی عوامل زیادی تاثیر دارند که از جمله می‌توان به قیمت ورق، مواد اولیه و نوسانات صورت گرفته در حوزه قیمت دلار دانست. برای شناخت بزرگترین کارخانه های تولید نبشی ایران با ما همراه شوید. کارخانه های زیر لیست کارخانه های تولید نبشی به همراه توضیح هر یک از آنها می باشد .

الف) کارخانه نبشی شکفته

این کارخانه با چشم انداز تولید لوازم ریخته گری و مواد اولیه فولادی در کیلومتر 20 جاده مشهد آغاز به کار کرد و باید به این نکته اشاره کنیم که تولیدی شکفته در شهرک صنعتی فناوری های برتر واقع گردیده است. از مهم ترین محصولات تولیدی کارخانه شکفته باید به نبشی، بیلت، ناودانی و .. اشاره کنیم.

از جمله تولیدات خاص نبشی شکفته قطعات و ملزومات مورد نیاز در خطوط تولید نیشکر ، قطعات اتومبیل سازی و ماشین های کشاورزی ، قطعات ریلی در صنعت راه آهن و قطعات فورج و … می باشد.

کارخانه نبشی شکفته در اواخر دهه 60 تولید مقاطع فولادی در سطح گسترده کرد  و در اواسط دهه 70 آغاز به تولید و ساخت ماشین های تهیه نورد در کشور کرد. نبشی شکفته در سال 88 به عنوان کارخانه ی تولیدی در مشهد مقدس معرفی شد که مقدار ظرفیت تولیدی آن 100 هزار تن در سال رسید.

کارخانه فولاد ظهوریان مشهد

تاریخچه تاسیس فولاد ظهوریان مشهد

کارخانه فولاد ظهوریان مشهد در سال ۱۳۷۸ به تاسیس شد و در سال ۱۳۹۰ با افزایش بهره برداری روبه رو شد.کارخانه فولاد ظهوریان در مشهد، شهرک صنعتی توس واقع گردیده است. این کارخانه در موقع ثبت رسانی با نام مجتمع تولیدی و صنعتی نورد گرم نامگذاری شده بود، اما بعد از آن به اسم نورد فولاد بارثاوا تغییر نام داد.

در واقع بارثاوا نام قدیمی خراسان و سرزمین قوم پارت بوده است. مدیرعامل فعلی کارخانه ظهوریان مشهد آقای محسن ظهوریان حداد ثانی است که این کارخانه در زمینه تولید انواع نبشی تجربه زیادی را در طول سالیان طولانی داشته است و توانسته نبشی های بال مساوی با طول یکسان ۶ متر را در انواع سایزهای مختلف تولید کند.

کارخانه نبشی ظهوریان با سطح بالای تولید در زمینه نبشی توانسته بخش زیادی از نیاز کشور در محور مصالح ساختمانی و صنعتی برطرف کند

 

فولاد ظهوریان مشهد تخصص خاصی در تولید نبشی نگهدارنده بال مساوی گرم دارد. در کل استانداردGOST   از سوی کشور روسیه ارائه می شود و اشاره به یک سری از استاندارها و قوانین فنی دارد که در حین تولید باید رعایت گردد.

معرفی تولیدی های کارخانه ظهوریان مشهد

نبشی و ناودانی قسمت مهمی از محصولات تولیدی فولاد ظهوریان مشهد است. نبشی های تولیدی بال مساوی هستند و از فولاد گرم نوردیده، با طول مساوی ۶ متر تولید می شوند. نبشی های این کارخانه در سایزهای گوناگون تولید می شوند. این نوع نبشی های بال مساوی از دسته نبشی های سبک بوده و در مصارف صنعتی و ساختمانی و همچنین پروژه های عمرانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

 

شرکت فولاد ناب تبریز

شرکت فولاد ناب تبريز در سال 1382 در شهر تبریز تاسیس و به ثبت رسید.

این شرکت با تولید انواع نبشي, ناودانی و تیرآهن بر طبق استانداردهاي ملی و جهاني آوازه ی معتبری بین مصرف کنندگان و مشتریان بخش صنعت کسب کرده است. شرکت فولاد ناب تبریز با پرسنل و نیروهای متخصص در زمینه تولید نبشی که از مهم ترین مصالح ساختمانی در بخش صنعتی می باشد در سطح کشور بسیار شناخته شده می باشد.

شرکت فولاد تبریز عملیات ساختمانی و نصب و راه اندازی خطوط تولیدی خود را از سال 1383 شروع کرد و حدودا بعد از یک سال به پایان رساند و تولید آزمایشی آن را از تابستان سال 84 شروع کرد. کارخانه فولاد ناب تبریز در 35 کیلومتری غرب تبریز در زمینی به وسعت 170 هزار متر مربع بنا نهاده شده و در کل با ظرفیت توليد اسمی بالا در سال جزو بزرگترين توليد كنندگان مقاطع فولادساختماني شامل انواع نبشی و ناودانی در كشور به حساب می آید.

نبشی کوهپایه

کارخانه کوهپایه دارای مقاطع سبک و نیمه سنگین است که محولات فولادی خود را در 35 کیلومتری شرق اصفهان و نائین واقع در شهرک صنعتی شرق عرضه می کند. زمین این کارخانه مساحتی دود 32 هکتار دارد و زیربنای صنعتی آن 17 هزار کیلومتر می باشد.

تولیدات کارخانه نبشی کوهپایه شامل نبشی(بال مساوی و نامساویناودانی، سپری، تسمه، چهارگوش و ریل جرثقیل در اندازه ها و قطورگوناگون است.

نبشی‌های تولیدی این کارخانه دارای ویژگی های زیر هستند:

طول معمول این محصولات 6 متر است اما باز طبق نظر مشتری و سلیقه آن قابل تغییر است.

ویژگی‌های ابعادی محصولات تولیدی مطابق با استاندارد جهانی می باشد.

محصولات تولیدی در ضخامت‌های گوناگونی جهت مصارف مختلف تولید می شوند.

کارشناسان ما در بخش فروش مجموعه آرسیس فولاد آماده پاسخگویی به مصرف کنندگان گرامی در زمینه خرید مقاطع فولادی از کارخانه های فوق می باشد. با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *