دستگاه cnc دستگاه برش و خمش

 

امروز در این پست می خواهیم در مورد دستگاه خم و برش صحبت کنیم

 

مزیت های استفاده از دستگاه خم و برش  میلگرد با توانایی برش میلگرد در سایزهای خیلی کوچک 

  • به طور کل جنس تیغه ها و فک های دستگاه از فولاد مقاوم است.  
  • این دستگاه به دو چرخ ثابت و دو چرخ گردان جهت حمل و نقل و تغییر مکان راحت دستگاه می باشد. 
  • دستگاه برش بر میلگرد  به سادگی در اکثر کارگاه های ساختمانی و صنعتی کاربرد دارد. 
  • دستگاه برش بر میلگرد برای همه ی مصرف کنندگان چه در سطح ابتدایی و چه در سطح حرفه ای بسیار مفید هستند. 
  • این محصول به تیغه خم و برش خیلی خوبی با چهار لبه تولید می شود که در صورت کند شدن هر لبه به صورت خودکار به لبه دیگر منتقل می شود. 

 

 

 

هنگام استفاده از دستگاه میلگرد بر چه مواردی باید رعایت شود

الف) در ابتدا فضای کاری خود را جهت استفاده از دستگاه آماده کنید

به طور کل میلگرد ها طول خیلی زیادی دارند که به همین دلیل باید فضای مناسبی برای برش زدن و خم زدن کردن آن ها وجود داشته باشد. همچنین در حین کار امکان آسیب دیدن به لباس اشخاص یا حتی بدن افراد وجود دارد در نتیجه برای انجام عملیات برش کاری باید حسابی به نکات ایمنی دقت داشته باشید .

ب) استفاده از تجهیزات ایمنی در عملیات برشکاری میلگرد

میلگردهایی که در ساختمان ها از آن ها استفاده میکنند بسیار تیز و برنده می باشند و در واقع وزن زیادی دارند به همین دلیل هنگام کار و خمکاری و برشکاری میلگرد ها باید تجهیزات امنیتی و مناسبی استفاده کنیم. باید به این نکته توجه کنید که حتما از تجهیزاتی مثل چکمه های خیلی محکم هنگام کار با دستگاه، لباس کاری که آستین بلند داشته باشد، محافظ چشم هنگام جوشکاری، دستکش دست برای محافظت از دست ها موقع برشکاری میلگرد استفاده منید. در غیر این صورت به وجود آمدن هر خسارت و ضرر، هزینه های جبران ناپذیری به بار خواهد آورد. 

ج) وجود نداشتن  مواد اشتعال زا در محل برش میل گرد

 

خم کردن و برش میلگرد به توسط این دستگاه امکان دارد که سبب به وجود آمدن جرقه شده و به همین دلیل باید خیلی دقت داشت که مواد اشتغال زا حتما از مکان مورد نظر دور باشند و باعث به وجود آمدن مشکل و خسارت های مالی و جانی نشوند. 

 

ج) دقت در اندازه گیری برش میلگرد

در قدم اول جهت برش و خمکاری میلگرد ابتدا دقت کنید تا طول میلگرد را با دقت اندازه گیری کنید. به طور کل برای آسان شدن کار خودتان سعی کنید میلگرد مورد نظر خودتان را با کشیدن گچ، علامت گذاری کنید تا در اندازه های برش و خمکاری میلگرد اشتباهی به وجود نیاید. معمولا شما نیاز دارید برای خمکاری و برشکاری میلگرد چندین بار این عمل را تکرار کنید تا به نتیجه ی مورد نظر برسید پس حتما به نشانه گذاری میلگرد ها جهت حفظ دقت در اندازه گیری توجه کنید. 

 

برای سرویس کردن و نگهداری دستگاه برش میلگرد چه اقداماتی باید انجام شود؟

الف)به صورت دوره ای پیچ اصلی فک دستگاه را گریس کاری و آچارکشی همچنین پیچ های دینام، پمپ و شیر کنترل را آچارکشی کنید. 

ب)حتما چند بار در ماه یا چند ماه یکبار به شکل رندم  لبه های تیغه در مدت زمان های مشخص بررسی شود. به طور کل هر تیغه چهار لبه دارد که باید در طول مدت زمان های مشخص آن ها را بررسی کرده و در صورت لزوم تعویض کنیم. 

ج) شیلنگ ها را به صورت دوره ای بازدید و در صورت نشتی اقدام به رفع آن نمایید.

د) حتما به خاطر داشته باشید که در مواقعی که از دستگاه برش میلگرد استفاده نمی کنید روی آن را با کاور بپوشانید تا از ورود هرگونه ناخالصی یا گرد و غبار به داخل جک دستگاه یا سیستم هیدرولیک جلوگیری شود. 

و) بوش های نقاط خم را سعی کنید همیشه به شکل رندم با روغن گریس چرب کرده تا در نتیجه طول عمر تیغه ها بیشتر شده و کیفیت دستگاه برش میلگرد از نظر خم و برش بالاتر رود. این روغن کاری در مفاصل دستگاه ها خیلی الزامی است زیرا در طول زمان روی کیفیت میلگردهای شما تاثیر می گذارد.

 

قیمت دستگاه خم و برش میلگرد 

دستگاه برش و خم میلگرد دارای قیمت ثابتی نیست و نوسانات قیمت این دستگاه به مدل انتخابی شما بستگی دارد. از آن جایی که میلگرد از مصالح پرمصرف و پرکاربرد در ساختمان سازی می باشد در نتیجه دستگاه خمکاری و برشکاری میلگرد نقش بسزایی در روند ساخت و ساز دارد. این دستگاه دارنده ی ابزارهایی جهت اندازه گیری و تنظیم زاویه و قطر میلگرد می باشد. هر کدام از این ویژگی ها باعث تغییر در قیمت های دستگاه می شود. 

 

امروز در این پست می خواهیم در مورد دستگاه خم و برش صحبت کردیم  

برای کسب اطلاعات بیشتر در جهت خرید میلگرد، خمکاری، برشکاری و همچنین استعلام قیمت انواع میلگرد در ابعاد و اندازه های گوناگون با کارشناسان ما در آهن آنلاین آرسیس فولاد در ارتباط باشید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *