ورق آتشخوار

در این پست بنا داریم تا تمام نکات مربوط به ورق و لوله آتشخوار را بررسی کنیم

ورق و لوله آتشخوار استقامت کششی زیاد و انعطاف پذیری بالایی دارد و در دسته ورق های آلیاژی قرار می گیرد. ورق آتشخوار جهت ساخت دیواره مخازن به شکل خم و عدسی کاربرد دارد. این ورق در کشورهای خارجی مثل کره و چین تولید می شود و از کارخانجات داخلی تولید کننده باید به کارخانه فولاد مبارکه اصفهان نام برد.

ویژگی های ورق آتشخوار

این ورق نوعی فولاد آلیاژی است که به دو شکل شیت و رول تولید می گردد. ترکیب شیمیایی فولاد آتشخوار بسیار خاص است و دارای استقامت کششی است. این فولاد تا دمای 1250 درجه قابلیت تحمل دارد و در گروه ها و گرید های مختلفی در بازار عرضه می شوند. ورق های آتشخوار گوناگون در تحمل فضا و میزان دما، میزان عدسی شدن، میزان ضربه پذیری و تست کششی با هم فرق دارند.  به طور کل فولاد آتشخوار از آلیاژی است که توانایی عبور مایعات و گازها با دمای زیاد را دارد.

کاربردهای ورق آتشخوار

ورق های آتشخوار در صنایع گوناگونی کاربرد دارند که می توان به استفاده در؛ مخازن تحت فشار، اتصالات و مبدل های تحت فشار، مخازن کروی و تجهیزات انرژی های تجدید پذیر اشاره نمود.

قیمت ورق آتشخوار بستگی به قطر و ضخامت آن دارد که همراه کارخانجات تولید کننده آن در سایت آرسیس فولاد موجود می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با ما در تماس باشید

(آتشخوار) از انواع پرمصرف در دسته ورق‌های گرم است

ورق های فولادی به طور کلی از جمله مقاطع پرکاربرد فولادی است که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ورق سطحی صاف با ضخامت کم می‌باشد که از روش نوردکاری تولید شده است.

نورد یک فرآیند تحت فشار است که در چند سری انجام می‌شود.

نورد به طور کلی در دو حالت سرد و گرم انجام می‌شود.

در حالت نورد گرم به دلیل اینکه دمای کاری بالاتر است.

شکل پذیری تختال فولادی آسان‌تر می‌شود.

برای نوردکاری در دماهای پایین به دلیل پایین بودن قابلیت شکل پذیری نیاز به استفاده از روانکار اجتناب ناپذیر می‌باشد.

اما خواص مکانیکی محصول بدست آمده بهتر خواهد بود و علت این امر متفاوت بودن ریز ساختار فولاد در دو حالت کار گرم و کار سرد می‌باشد.

در روش ساخت ورق های نورد گرم تختال ها در دمای ۱۳۰۰ درجه حرارت  می‌گیرند و وارد خط نورد می شوند که از تعداد زیادی غلطک پرفشار تشکیل شده است تادر نهایت به ضخامت و قطر مد نظر برسند.

لوله آتشخوار چیست

لوله آتشخوار از انواع لوله های است که به علت جنس خاص آلیاژی در ساختارش توانایی تحمل حرارت و فشار بالای زیاد دارد در این صورت برای جهت عبور مایعات و گاز های خاص با دمای بالا از لوله آتشخوار استفاده می کنیم. حداقل دمایی که لوله آتشخوار باید توانایی تحمل آن را داشته باشد 450 سانتی گراد است.

کاربرد لوله آتشخوار در صنعت

جهت ساختن دیگ بخار یا مبدل های حرارتی برای منبع های تحت فشار و تحت حرارت بالا از لوله های آتشخوار استفاده می کنیم.

لوله آتشخوار ، همگام با استاندارد های جهانی در کشورهای چین ، رومانی ، روس ، اروپای غربی و شرقی عرضه می شوند. این لوله ها ، تمامی مراحل آزمایشی دمای بالا و فشار بالا را طی کرده اند و دارای گواهینامه تولید و آنالیز لوله با قطر و ضخامت مختلف می باشد.

باید به این نکته اشاره کرد که ، در خرید این لوله ها باید به وزن هر متر و هر شاخه ی لوله توجه کنید چون در صورتی که لوله هایی که فاقد کیفیت باشند و وزن کمی داشته باشند در بازار به تعداد بالا موجود است. در صورت بروز حادثه عواقب زیان آور مالی و جانی در پیش خواهد داشت و لوله آتشخوار با کیفیت تاثیر به سزایی در ساخت سازه ها دارد.

حساب کردن قیمت لوله آتشخوار طریقه

امروزه به علت وجود نوسانات و در نتیجه عدم ثبات قیمت ارز در بازار ؛ موارد زیادی در محاسبه ی قیمت لوله آتشخوار اثربخش هستند. این عوامل و فاکتور های مهم در محاسبه ی  قیمت لوله ی آتشخوار عبارتند از : متراژ لوله ، متریال مورد استفاده در لوله ، شرکت سازنده ی لوله ، تعداد شاخه های لوله و وزن لوله.

محاسبه ی قیمت لوله آتشخوار طبق فاکتور های مطرح شده انجام می شود و پیوسته قیمت ها در بازار در نوسان است. شما مصرف کنندگان گرامی می توانید خرید خود را به صورت شاخه ای یا هر مدل دیگر توسط کارشناسان فروش ما در بخش فروش انجام دهید.

آرسیس فولاد جهت پیشرفت و بهبود فروش در شرکت، قیمت لوله آتشخوار، ورق آتشخوار و هرمقطع آهنی دیگر مورد نظر را به صورت آنلاین در دسترس مصرف کنندگان گرامی قرار داده است. در صورت نیاز به سایت ما مراجعه کرده و اطلاعات مرتبط با قیمت  و کیفیت هر یک از کالا های مدنظر را مشاهده کنید و به صورت رایگان از ما مشاوره دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *