نبشی آلومینیوم

کاربرد نبشی آلومینیوم در صنعت و ساختمان سازی بسیار زیاد است و از این نوع نبشی به ویژه در صنعت کابینت سازی بسیار استفاده می شود. نبشی آلومینیوم دارای لبه های گرد می باشد و تنوع اندازه های آن بسیار بالاست. این نوع نبشی را از جنس آلومینیوم و آلیاژهای مختلف دیگر می سازند که سبک بودن و مقاومت در مقابل خوردگی از ویژگی های بارز آن می باشد. در ادامه با کاربرد نبشی‌آلومینیوم در صنایع مختلف و جزئیات این نوع نبشی آشنا خواهید شد.

نبشی آلومینیوم چیست؟

نبشی یکی از مهم ترین و پرکاربردترین پروفیل هایی است که در صنعت و ساختمان از آن استفاده می شود. نبشی ها در انواع مختلفی وجود دارند که می توان به نبشی آهنی، نبشی گالوانیزه، نبشی استیل، نبشی‌آلومینیوم و … اشاره کرد. نبشی آلومینیوم یکی از نبشی هایی است که کاربرد بسیاری را در ساختمان ها به ویژه در ساخت کابینت پیدا کرده است.

برای ساخت این نوع نبشی از فلز آلومینیوم که فلز بسیار سبکی است استفاده می کنند. همچنین آلیاژهای دیگری را جهت بهبود کیفیت در فرایند ساخت به این نوع نبشی می افزایند. نبشی آلومینیوم را توسط دو روش فابریک و پرسی تولید می کنند که در روش پرسی ورق های فلزی را برش داده و آنها را از عرض خم کرده و در نهایت به شکل نبشی در می آورند. اما روش فابریک به این صورت است که از ابتدا آن را به شکل نبشی از خط تولید خارج می کنند.

کاربرد نبشی آلومینیوم

از نبشی‌آلومینیوم در ساخت انواع ساختمان های بزرگ، ساخت برج ها و … استفاده می شود. در کابینت سازی و یراق آلات مربوط به آن نیز از این نوع نبشی استفاده می گردد. از دیگر کاربرد نبشی آلومینیوم در صنعت می توان به ساخت محافظ لب پله و همچنین جهت آب بندی کردن درزها اشاره کرد. در گوشه های سردخانه های متحرک و صنعتی و ساخت دکل ها نیز از این نوع نبشی استفاده می شود.

 ویژگی های نبشی های آلومینیومی

نبشی آلومینیومی دارای خصوصیات منحصر به فردی می باشد که سبب استفاده گسترده آن در موارد مختلف شده است. از این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وزن بسیار سبک
  • دارای استحکام بسیار بالا در محیط های مختلف
  • مقاومت بالا در مقابل خوردگی
  • قابلیت جوش پذیری بالا
  • توانایی استفاده از آلیاژهای خالص در فرایند تولید آن
  • عدم خاصیت مغناطیسی که باعث می شود در ساخت دکل ها بتوان از آن استفاده کرد

قیمت نبشی آلومینیوم

با توجه به نوع مواد اولیه ای که در ساخت این نوع نبشی استفاده شده است و عملیاتی که بر روی آن انجام گرفته است، قیمت این نبشی متغیر می باشد. ابعاد و همچنین نوع رنگ پودری که در ساخت آن استفاده شده است در قیمت این نوع نبشی موثر می باشد.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت نبشی با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.

همچنین بخوانید:

نبشی پانچ شده

کاربرد نبشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *