انواع ورق فلزی رنگی

انواع ورق فلزی رنگی در بازار وجود دارد که استفاده های فراوانی از آن ها می شود. ورق های فلزی در انواع مختلفی مانند ورق سیاه، ورق روغنی، ورق مسی، ورق استیل و ورق رنگی وجود دارد. از ورق های رنگی در پوشش سقف های مختلف، ساخت یخچال و بدنه کامپیوتر استفاده می کنند. با مطالعه مطلب زیر می توانید اطلاعاتی را در مورد انواع ورق فلزی رنگی به دست آورید.

ورق رنگی چیست؟

به ورق های گالوانیزه ای که یک پوشش رنگی بر روی آن ها ایجاد شده است ورق رنگی می گویند. پوشش رنگ را توسط روش کوره ای بر روی ورق گالوانیزه قرار می دهند. ضخامت این پوشش بسیار نازک و در حدود 35 میکرومتر می باشد.

ورق های رنگی دارای ویژگی ضد خوردگی و ضد زنگ بودن می باشند و می توان از آن ها در تمامی محیط ها استفاده کرد. همچنین به علت شکل پذیری بسیار بالایی که دارند از آنها برای ساخت قطعات مختلف استفاده می کنند.

انواع ورق فلزی رنگی

ورق های فلزی مختلفی که وجود دارد را می توان با پوشش دادن رنگ بر روی آن ها به ورق رنگی تبدیل کرد. انواع‌ورق فلزی رنگی که در بازار وجود دارد و از آن استفاده می شود عبارتند از ورق گالوانیزه رنگی، ورق استیل رنگی، ورق آلومینیوم رنگی و ورق آلوزینک رنگی.  از میان انواع این ورق های رنگی ورق گالوانیزه رنگی پرکاربردترین ورق رنگی می باشد و برای استفاده در موارد مختلف بیشتر از این نوع ورق استفاده می شود.

کاربرد ورق های فلزی رنگی

ورق فلزی رنگی را در سقف های کاذب و سقف سوله ها به مقدار زیادی استفاده می کنند. کاربردهای مختلفی که برای این نوع از ورق ها وجود دارد عبارتند از: دیوارکشی موقت، پوشش سقف شیروانی، ساخت آلاچیق های مختلف، جدا کردن فضاها از یکدیگر، حصار کشیدن برای کارگاه ها، ساخت تابلو، ساخت لوازم خانگی، طراحی دکوراسیون، ساخت دستگاه های مختلف صنعتی، طراحی بدنه خودرو، ساختن تخته وایت برد و موارد دیگر.

نکاتی در مورد انواع ورق فلزی رنگی

  • این نوع ورق ها را به علت این که پس از خرید نیاز به برشکاری و ماشینکاری دارند در ضخامت های کم تولید می کنند.
  • ضخامت ورق های رنگی تولید شده از 0.18 تا 1 میلی متر می باشد و به صورت رول تولید می شوند.
  • ورق هایی که دارای طول 2 متر و عرض 100 سانتی متر می باشند و همچنین ورق های با طول 2.5 متر و عرض 125 سانتی متر را از رول برش می زنند و به عنوان ورق های رنگی کوتاه و بلند به فروش می رسانند.
  • ورق های رنگی در انواع و اقسام رنگ ها تولید می شوند و تنوع رنگی آن ها جهت استفاده در موارد مختلف بالاست.

برای اطلاع از قیمت ورق فلزی با کارشناسان آرسیس فولاد تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید:

ورق فلزی پانچ شده

کاربرد ورق فلزی در صنعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *