توری پرسی

در این پست می خواهیم در مورد توری پرسی و انواع توری بحث کنیم

توری پرسی به ورقه های توری یا به طور کل مشی که از در هم بافته شدن رشته های فلزی، فیبر یا فولادی است که بسیار شکل پذیر و منعطف هستند. این مدل توری محصولی چندکاره است که به طرز گسترده ای و بی نهایت کاربرد در صنعت امروزی کاربرد دارد. در مشاغل گوناگون چه در حوزه ی تجارت و چه در حوزه ی صنعت از توری فلزی در اشکال گوناگون استفاده می شود. در همه ی مشاغل صنعتی و تجاری از توری پرسی و توری مش که محصولی پرکاربرد در صنعت می باشد به طور زیاد استفاده  می شود. 

برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب درباره توری پرسی و انواع توری توجه کنید.

ابعاد توری پرسی

به طور کل مش پرسی در اندازه های گوناگونی در ساختار مفتول تولید می شود که از سایز 2 تا 5 میلی متر و حتی تا نهایت 6 سانتی متر بیشتر تولید می شود. برای سفارش توری پرسی در ابعاد گوناگون به کارشناسان ما در آرسیس فولاد مراجعه کنید.

تولید توری پرسی

جهت تولید کردن توری پرسی در آغاز سیم های مفتول را پرس می کنیم و در مرحله بعد به شکل کنگره ای یا موج دار درمی آوریم. در قدم بعدی توسط دستگاه رشته های موج دار را به هم بافته و ساختار یکدست و استواری به توری داده می شود. 

توری موج دار به چه صورت هایی تولید می شود؟

این رشته ها به شکل الماس ساخته می شوند؛ از دیگر طرح آن شش ضلعی، مثلثی، مربع و .. است.

رشته های به دست آمده به شکل های الماسی، شش ضلعی یا مربعی و غیره به دست می آید. آلومینیوم و مس، همچنین برنج از جمله آلیاژهایی هستند که برای تولید فولاد ضد زنگ به کار می رود. جهت خرید توری پرسی از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

انواع توری پرسی : 

گالوانیزه:

توری پرسی گالوانیزه به دلیل استقامت در مقابل خوردگی و قیمت مناسب، در بین مصرف کنندگان مصرف بیشتری دارد.

اگر شما دنبال مواد سبک هستید (فیلترها در صنایع غذایی)، مش های فلزی سبک و نازک و اگر خریدار مواد سنگین هستید (استفاده در معادن، کارخانه های زغال سنگ و …)، فولاد های ضد زنگ به شما پیشنهاد می شود.

از توری پرسی در چه مواردی استفاده می شود؟

از توری پرسی در معادن شن و ماسه برای دانه بندی، معادن ذغال سنگ و کارخانجات آسفالت، کارگاه های ساختمانی، سد سازی، راه آهن و سایر فعالیت های عمرانی استفاده می گردد.همچنین از این توری جهت مسلح نمودن بتن فونداسیون کف و دیوارها نیز استفاده می نمایند.

توری پرسی چه خصوصیاتی دارد؟

توری پرسی ساختار بسیار قوی داشته و سیم های سازنده آن به شکل پیچ خورده می باشند. از این مدل توری در صنایع گوناگون به دلیل مقاوم بودن در مقابل خوردگی و زنگ زدگی و خاصیت ضد زنگ زدگی که دارد در صنایع گوناگون استفاده می شود. توری پرسی ظاهری زیبا و ترتیب داده شده داشته که سطحی صاف و یکپارچه آن باعث حرکت اشیاء گوناگون روی آن می شود. توری پرسی در شرایط جوی گوناگون مثل باد یا باران بسیار استقامت از خود نشان داده و در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که این مدل توری از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد.  

فاکتورهای موثر در تعیین قیمت توری پرسی :

الف) ابعاد و اندازه های توری پرسی: با افزایش مقدار سفارشی از توری پرسی در نتیجه هزینه آن بالاتر می رود و گران تر می شود.

ب) مقدار وزن و قطر یا ضخامت توری پرسی: با توجه به مصرف زیاد این توری در صنایع گوناگون, ممکن است نیاز به اندازه ,ضخامت و وزن های متعددی باشد . معمولا شرکت های تولید کننده نیز بر حسب این نیاز ها ضخامت و وزن را تعیین می کنند. هر چقدر ضخامت و وزن بیشتر شود قیمت ها نیز افزایش می یابد. همانطور که گفته شد کل قطر توری پرسی نیز بین ۱ تا ۱۶ میلی متر قابل تغییر است .  

موارد کاربرد توری پرسی در صنایع گوناگون:

از توری پرسی در قالب های گوناگون جهت استفاده در انواع فنس ، حصار ، بتون ریز ، قفس حیوانات ، ساختمان سازی و همچنین در کارخانه های ذغال سنگ استفاده می شود. توری پرسی که از مفتول گالوانیزه گرم تولید میشود به عنوان فنس و یا فیلتر در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. توری های پرسی سنگین در معادن و دیگر صنایع مربوط کاربرد دارد. زیبایی ظاهری و قیمت خوب این محصول سبب شده  تا در نرده کشی دور میدان ها،پارک های بازی ، مجتمع های مسکونی ، ترمینال ها و غیره  مورد استفاده قرار می گیرد. 

آرسیس فولاد متخصص در تهیه و توزیع انواع توری پرسی در ابعاد گوناگون جهت کاربرد های مختلف خدمتگزار شما مصرف کنندگان گرامی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام به روز قیمت فولاد و آهن توری پرسی و یا اقلام دیگر مثل نبشی و ناودانی استیل با کارشناسان ما در آهن آنلاین آرسیس فولاد  ارتباط برقرار کنید.

در این پست در مورد توری پرسی و انواع توری بحث شد . با تشکر از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *