ورق استیل 304

ورق استیل 304 یکی از انواع ورق های استیل می باشد که دارای خواصی مانند ضد زنگ بودن و مقاوم در مقابل خوردگی می باشد. استفاده از فلزهای مختلفی مانند نیکل و کروم در ساختار این ورق باعث ایجاد ویژگی هایی در آن می گردد و استفاده از آن را در موارد خاص گسترده می کند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ورق استیل و به ویژه ورق استیل 304 و کاربردهایی که دارد آشنا کنیم.

ورق استیل چیست؟

قبل از این که به معرفی ورق استیل 304 بپردازیم نیاز است تا تعریفی از ورق استیل داشته باشیم. ورق استیل دارای پایه آهن می باشد اما آلیاژهای دیگری را نیز به آن اضافه می کنند تا خواصی مانند ضد زنگ بودن، مقاومت بالا، شکل پذیری و سختی زیاد به آن افزوده شود.

ورق های استیل را بسته به نوع آلیاژی که در آن به کار می برند در انواع مختلفی دسته بندی می کنند و هر یک را در مورد ویژه ای مورد استفاده قرار می دهند. انواع ورق های استنلس استیل بر اساس نوع آلیاژ عبارتند از: ورق استیل 304، ورق استیل 430، ورق استیل 309، ورق استیل 420، ورق استیل 316، ورق استیل 3÷0، ورق استیل 309، ورق استیل 201 و ورق استیل رنگی و طرح دار. همچنین ورق های استیل در دو نوع استیل بگیر و استیل نگیر وجود دارند که استیل نگیر دارای کاربردهای گسترده تری می باشد و توسط آهن ربا جذب نمی شود.

ورق استیل 304 چیست؟

این نوع ورق در دسته ورق های استیل نگیر قرار دارد و در آن از آلیاژهای نیکل و کروم با درصدهای مختلف استفاده شده است. مقدار مورد استفاده فلز کروم در این نوع ورق 18 تا 20 درصد و فلز نیکل 8 تا 10.5 درصد می باشد. این نوع ورق به علت استفاده از آلیاژ کروم و نیکل دارای خواصی مانند مقاومت در مقابل خوردگی و حرارت بالا می باشد. همچنین به علت میزان کربن کمی که در آن وجود دارد امکان شکل دهی و جوشکاری این ورق زیاد می باشد.

ویژگی های ورق استیل 304

این نوع ورق می تواند تا دمای 870 درجه سانتی گراد را به صورت متناوب و تا دمای 925 درجه سانتی گراد را به صورت دائم  تحمل کند. در هنگام ساخت این نوع از ورق ها برای کاربردهای در دماهای بالا، از میزان کمتری از کربن استفاده می کنند. این نوع ورق دارای چگالی بالایی نسبت به دمای گازهای مایع نیز می باشد.

در محیط های شیمیایی مختلف ورق استیل 304 دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی می باشد و مقاومت بالایی در برابر انواع رنگ ها و مواد آلی و شیمیایی دارد.

کاربردهای ورق استیل 304 چیست؟

این نوع ورق استیل دارای خواص آستنتیکی می باشد و می توان آن را در ساخت قابلمه، سینک آشپزخانه و دیگر لوازم آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین از این نوع ورق در انواع پنل های معماری استفاده می شود. کاربردهای دیگری که برای این نوع ورق وجود دارند عبارتند از: ساخت انواع مخازن شیمیایی، کارخانه های مواد غذایی، ساخت مبدل های حرارتی، صفحه های مورد استفاده در فیلتراسیون آب، فنرها و اتصال دهنده ها. شما می توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه فروش ورق فلزی، فروش نبشی و محصولات دیگر با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.

همچنین بخوانید:

ورق فلزی کرکره

ورق قلع فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *