شیروانی گالوانیزه

در این مطلب قصد داریم به بررسی سقف هایی بپردازیم که با ورق گالوانیزه نصب می شوند. به طور کل در ساختمان سازی مرحله ی نصب سقف از مهم ترین و پرهزینه ترین بخش های ساخت سازه می باشد در نتیجه زمان و هزینه از موارد بسیار حائز اهمیت برای مهندسان و ناظران ساختمان می باشد. در این مدت شاهد نصب ورق گالوانیزه در اجرای سقف ها بودیم که به عنوان پوشش به کار می رود. دلیل توجه ویژه ای که به این مدل ورق می شود قیمت ارزان و مناسب ورق است که تحت عنوان پوشش روی سقف استفاده می شود. به طور کل سقف هایی که با ورق گالوانیزه پوشش دهی می شوند و به فروش می رسند در برابر هر نوع شرایط جوی مثل گرما، سرما، بارندگی و هر نوع رطوبتی محفوظ هستند. استقامت و استحکام ورق گالوانیزه برای همه عموم ثابت شده است و مدنظر داشته باشید که سقف های ساخته شده با این نوع ورق مستحکم تر بوده و در انواع آب و هوا مورد کاربرد قرار می گیرند. 

اولین مرحله برای اجرای سقف با شیروانی ورق گالوانیزه

در این روش ابتدا باید ورق های کرکره ای را به شکل طولی برش داده و مدنظر داشته باشید که بیشتر پانل ها باید دارای طول زیادی باشند. ابزار مورد نیاز برای برای برش ورق کرکره ای دستگاه فرز، اره گردبر و قیچی مخصوص است. در ادامه به توضیحات مختصری در این مورد می پردازیم

دستگاه فرز:

سریع ترین وسیله برای برش ورق است. جهت جلوگیری از زنگ زدگی، لبه های برش را رنگ کنید.

اره گردبر: نسبت به دستگاه فرز سرعت کمتری دارد اما از همان دستورالعمل پیروی می کند. برای عملکرد بهتر از تیغه فلزی استفاده کنید.

قیچی مخصوص: سرعت کار این دستگاه پایین است اما از ایمنی زیادی برخوردار می باشد.

قدم بعدی برای پوشش دهی سقف با ورق گالوانیزه

در مرحله ی اول سوراخ هایی بر روی لبه های ورق درست کنید. بعضی پانل ها از ابتدای تولید سوراخ شده هستند اما اگر ورقی که شما خریداری کرده اید سوراخ ندارد باید به توسط مته روی لبه های آن سوراخ ایجاد کنید. 

اجرای سقف سبک و ارزان

در هر ساختمانی از مهم ترین قسمت های هر ساختمان سقف آن سازه می باشد که با دقت و حساسیت زیادی ساخته می شود. در صورت با کیفیت بودن سقف، تحمل وزن هر نوع باری، تحمل رطوبت یا سر و صدا و فرسایش ساده تر خواهد بود. اکثر مهندسان برای سازه های خود از سقف سبک استفاده می کنند که در برابر حرارت یا رطوبت و سر و صدا بسیار عایق شده هستند. این امر ساختمان را در برابر زلزله یا زمین لرزه و هر خطر دیگری در امان نگه می دارد در نتیجه استفاده از ورق گالوانیزه در پوشش دهی سقف ها بسیار واجب و مورد کاربرد خواهد بود. 

 

در ساخت سقف چرا باید از ورق گالوانیزه استفاده کرد؟

 

به طور کل ورق گالوانیزه ساختار فولادی داشته و با روکش فلزی تولید می شود. در نتیجه این نوع ورق در مقابل خوردگی و زنگ زدگی استقامت بالایی از خود نشان می دهد و در طرح ها و رنگ های مختلفی به بازار عرضه می شود. از ویژگی های دیگر ورق گالوانیزه که در پوشش دهی سقف استفاده می شود باید به این نکته اشاره کنیم که این ورق سبک وزن بوده و مانند سایر موارد دیگر سنگین وزن نیستند. 

از دیگر خوبی های ورق گالوانیزه عمر بالای این ورق است به طوری که حتی در صورت قرار گرفتن در محیط های بد با درصد خورندگی بالا حدود ۳۰ سال عمر خواهد کرد. با تمام این تفاسیر این موضوع مشهود است که استفاده از این ورق در ساخت سقف با دارا بودن مزایای بسیار مقرون صرفه می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه سقفی

کارخانه های تولید کننده ورق گالوانیزه در ایران جهت پوشش دهی سقف های شیروانی فولاد مبارکه اصفهان، شهرکرد، هفت الماس و غیره می باشد که به طور کل قیمت ورق های تولید شده در کارخانه های مختلف با هم فرق دارند .عوامل مختلفی در تعیین قیمت ورق گالوانیزه موثر هستند که هر کدام از این عوامل در هر زمانی متفاوت هستند. برای مثال در زمستان سال پیش ورق گالوانیزه ذوزنقه سفید رنگ از گران ترین ورق های موجود در بازار بوده است در حالی که این ورق در تابستان همان سال از ارزانترین ورق بشمار می آمد.  

مجموعه آهن آنلاین آرسیس فولاد یکی از بزرگترین عرضه کنندگان ورق گالوانیزه با بهترین کیفیت جهت پوشش دهی سقف های شیروانی و خانه های مسکونی، ساختمان های اداری، تجاری و غیره می باشد که به صورت آنلاین ارائه دهنده قیمت به روز از بهترین کارخانه های تولیدی در سطح کشور می باشد. با ارسال صورت خود به کارشناسان بخش فروش مجموعه و دریافت پیش فاکتور، سفارش خود را در هر زمینه ای از جمله نبشی، ناودانی ، انواع ورق گالوانیزه، استیل، تیرآهن و هر نوع مقطع فلزی دیگر نهایی کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *