در این پست می خواهیم به سوال چگونه از بورس میلگرد بخریم ؟  پاسخ دهیم

بررسی بورس کالا

بورس کالا از روش های نوین خرید محصولات فلزی از جمله میلگرد می باشد که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از بزرگترین بازارهای سرمایه گذاری در سطح کشور، سازمان بورس اوراق بهادار می باشد که در واقع این سازمان از انواع بورس کالا می باشد. در حال حاضر در بازار بورس انواع گوناگون کالاهای صنعتی، شمش، فرآورده های نفتی و مهم تر از همه آهن آلات صنعتی و ساختمانی می باشد. مجموعه آرسیس فولاد سعی دارد در این مقاله به بررسی نحوه ی خرید محصولات فلزی از جمله میلگرد در بازار بورس کالا بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

 

نحوه ی معامله اجناس در بازار بورس

 

در مرحله ی اول برای ورود بازار بورس، فرقی نمیکند که شخص حقوقی باشید یا شخص حقیقی، باید حتما یک کارگزار جهت ارائه سفارش خرید یا فروش سهام خود انتخاب کنید. بعد از انتخاب کارگزاری حتما جهت دریافت کد مشتری اقدام کرده و دانش خود را در زمینه ی خرید محصولات از بازار بورس کالا به خصوص بورس میلگرد افزایش دهید. ضرورت داشتن کد مشتری در بورس، صدور مجوز جهت آغاز فعالیت در بازار می باشد. 

 

برای خرید میلگرد از بورس کالا چه مراحلی را باید سپری کنید

 

جهت هر بار خرید حتما باید فرم درخواست میلگرد را تکمیل کنید. در این فرم لازم است مشخصات کامل و دقیق میلگرد، اطلاعات کامل تولید کننده، کمترین و بیشترین قیمت میلگرد و سایر موارد را رعایت کنید. باید به این نکته اشاره کنیم که محصولات فلزی مثل میلگرد، حتما با ارائه مدارک و شرایط ویژه به فروش برسند زیرا در غیر این صورت بازار سیاه رواج پیدا خواهد کرد. به طور مثال جهت خرید میلگرد باید اسنادی مثل پروانه ساخت سازه ارائه دهید و بعد از درخواست خرید، کارگزار خرید مراحل به فروش رساندن میلگرد را بررسی می کند و در صورت نیاز اقدام به رایزنی عرضه کالا می کند. همیشه مدنظر داشته باشید که ده درصد از قیمت میلگرد خریداری شده باید به کارگزار داده شود. این مبلغ در واقع ضمانتی برای حسن انجام خرید میلگرد از طرف مشتری به کارگزار ارائه داده می شود. باید به این نکته اشاره کنیم که میلگرد جز محصولاتی است که در تالار صادراتی نیز عرضه می شود. برای رقابت با سایر کارگزاران خرید میلگرد، برای به مواردی مثل وزن محصول، قیمت هر کیلو از آن در بازار بورس، نوع و جنس کالا توجه کرده و کارگزار خود را راهنمایی کنید تا با توجه به این موارد اقدام به خرید کند. در صورتیکه میلگرد مدنظر شما با قیمت مناسب و مقدار معین در بازار بورس کالا ارائه شود حتما اقدام به خریداری کنید.بعد از  آن که کارگزار برایتان ، میلگرد را خریداری کرد اطلاعات و جزئیات این معامله که شامل حق الزحمه کارگزاری ، عوارض بورس و قانون و… است را طی یک اطلاعیه که در آن این موارد ذکر شده است به دست شما می رساند.

 

کارمزد های مدنظر جهت خرید میلگرد از بازار بورس کالا

  • ۰٫۱۸ درصد از ارزش معامله برای کارگزار
  • ۰٫۰۶ درصد برای ارزش معامله کارمزد شرکت بورس کالا
  • ۰٫۰۴ درصد برای ارزش معامله کارمزد سازمان بورس و اوراق بهادار کم می شود.

 

برای خرید میلگرد در بورس کالا به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

  • زمان عرضه محصولات فلزی مانند میلگرد در بورس کالا ساعت ۱۰:۳۰ است.
  • تالار بورس مکانی است که کارگزاران به نمایندگی از خریداران و عرضه کنندگان به معامله می پردازند و کارگزاران ناظر و منشی تالار نیز به روند معاملات نظارت می کند.

 

به طور کل چه کسانی واجد شرایط خرید آهن آلات از بورس کالا می باشند؟

در حال حاضر در ایران به سادگی نمی شود وارد بورس کالا شد بلکه جهت اقدام به خرید محصولات باید طبق شرایط اعلام شده عمل کنید:

طبق گفته های قبلی در بورس کالا فروش مقاطع فولادی فقط توسط تولید کنندگان آن محصول انجام می شود و در نتیجه خرید محصولات مثل میلگرد تنها از طرف مصرف کنندگان واقعی که پروانه ی بهره برداری داشته باشند امکان پذیر خواهد بود. مزیت پیروی از این قانون در بورس کالا کم شدن قیمت و حذف از واسطه ها می باشد. 

 

 

مزایای خرید آهن و میلگرد از بورس کالا

به طور کل خرید محصولات از بورس کالا به خصوص خرید مقاطع فلزی و آهنی مثل میلگرد در بورس به علت شفافیت در انجام معاملات باعث پرداخت شدن به موقع مالیات می کند که در نتیجه باعث به چشم خوردن مزایای خاصی در بورس می شود:

با عرضه ی کالا در بورس، قیمت کالا بر طبق میزان عرضه و تقاضا مشخص می شود. در نتیجه باعث به وجود آمدن بازار رقابتی میلگرد یا هر محصول دیگری مثل نبشی، ناودانی، ورق های استیل و غیره می شود. شما خریداران می توانید کالای مدنظر خود را بر طبق کیفیت و قیمت مناسبی ـن محصول انتخاب کرده و محصولات فلزی خود از جمله نبشی و ناودانی را از بورس کالا خریداری کنید.

آهن آنلاین آرسیس فولاد ارائه دهنده اطلاعات تکمیلی در ارتباط با خرید مقاطع فولادی، آهن آلات ساختمانی و صنعتی از بورس می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 

 

در این پست به سوال چگونه از بورس میلگرد بخریم ؟  پاسخ دادیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *