راهنمای خرید ناودانی

در این پست به ریز تا درشت مبحث راهنمای خرید ناودانی می پردازیم

 

خرید ناودانی مثل سایر کالاها احتیاج به رعایت نکات زیادی دارد که توجه و بررسی آن باعث تضمین کیفیت و کارایی سازه می شود. از آنجایی که خیلی از مقاطع فولادی مثل پروفیل یا نبشی و ناودانی ویژگی های خاصی دارند که شناخت آن نیاز به تخصص و تجربه و زمان زیاد دارد، کارشناسان خبره آرسیس فولاد آماده خدمت رسانی به همه ی خریداران گرامی می باشند. ناودانی نیز مانند سایر مقاطع فولادی دیگر به علت گستردگی و وسعت فروش در ابعاد و اندازه های گوناگون و همچنین نوع آلیاژ مصرفی در آن نیازمند اطلاعات تکمیلی جهت خرید است و برای انتخاب بهترین مدل محصول قید شده باید به موارد زیادی توجه فرمایید. 

نکاتی که قبل از خرید ناودانی باید مد نظر قرار دهید

نیاز به داشتن اطلاعات کامل در هنگام خرید پروفیل‌ها باعث شد تا کارشناسان آرسیس فولاد اقدام به راهنمایی جامع هنگام خرید انواع ناودانی کنند. در ادامه نکاتی که باید قبل از خرید این مقاطع فولادی در نظر بگیرید را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

اصطلاحات پرکاربرد در مورد ناودانی

اجازه بدهید قبل از توضیح هر چیز اصطلاحات رایج در زمینه این محصول را شرح دهیم. 

مهم‌ترین آنها عبارتند از:

   الف) ناودانی نرمال: این مدل ناودانی طولی بین ۶ الی۱۲ متر داشته و به همین علت به آن ناودانی نرمال گفته می‌شود.

ب) ناودانی کوتاه و بلند: ناودانی کوتاه گروهی دیگر از این مقطع شناخته می شود که طولی برابر۶ متر دارد و در مقابل ناودانی‌های بلند دارای طول۱۲ متری هستند.

   ج) ناودانی گل میخ: ناودانی‌های برش خورده که در بازار به گلمیخ شهرت دارند.

   د) ناودانی سنگین: به ناودانی‌های هم وزن اروپا و به اصطلاح وارداتی (اروپایی) سنگین نیز می گویند.

    و) گوشت: در بازار به ضخامت ناودانی گوشت لقب داده شده است.

   ز) جدول اشتال: جدولی است که در آن استاندارد ابعادی و ضخامت یا قطر و همچنین وزن مقاطع فولادی مطرح شده است.

ر) بنگاه داری: به هزینه‌ای که هر شرکت بازرگانی یا بنگاه برای بارگیری، انبارداری و مالیات بر ارزش افزوده موقع بارگیری دریافت می‌کند بنگاه داری گفته می‌شود. که برای کالای ناودانی به ازای هر کیلو حدود ۵۰ تومان می باشد که این مبلغ باز تحت تاثیر نوسانات بازار تحت تاثیر است و ممکن متغیر باشد.

سایز های ناودانی

این مدل مقطع فولادی به شکل شاخه ای و در طول۶ تا ۱۲ متر به بازار عرضه می شود. در بعضی موارد موقع خرید ناودانی احتیاج است که محصولی خارج از طول های استاندارد عرضه شود که در این حالت باید با روش های رایج مانند هوا برش یا فلز برش بخورد و مقطع را به طول مد نظر برسانیم. در این مطلب باید به یکی دیگر از مهم ترین نکات هنگام خرید ناودانی اشاره کنیم  که آن هندسه مقطع و اندازه ابعاد ناودانی است.

در کشور ما به طور کل محصولات بر طبق جدول وزنی اشتال تولید می گردد. ابعاد ناودانی ها نشان گر طول جان که همان قسمت همان قسمت اصلی ناودانی محسوب می شود بر طبق سانتی متر است. به طور مثال وقتی در بازار ناودانی 20 می شنویم منظور این است که طول جان محصول  20 سانتی متر می باشد. از دیگر موارد مهم در خرید ناودانی میزان ضخامت جان محصول، میزان طول باله ها، مقدار خمیدگی مابین جان و بال می باشد. پس برای انتخاب بهترین ناودانی و انتخاب کارآمدترین محصول به همه ی موارد ذکر شده بسیار توجه کنید.

راهنمای خرید ناودانی از آرسیس فولاد

بعد از انتخاب محصول مورد توجه و مناسب با توجه به نکات یاد شده، می‌توانید با کارشناسان ما در بخش فروش تماس گرفته و از مشاوره رایگان با آنها استفاده کنید. البته امکان خرید انواع ناودانی در ابعاد گوناگون برای مصارف مختلف از شرکت آرسیس فولاد وجود دارد که مراحل و نکاتی که باید در نظر داشته باشید را در ادامه خواهیم گفت.  

 

مراحل و نحوه خرید

جهت خرید ناودانی، لیست اقلام مد نظر خود را به کارشناسان ما در بخش فروش بسپارید و پس از دریافت پیش فاکتور در صورت تایید از طرف شما خریدار گرامی  به ادامه فرآیند می پردازیم. در ادامه پیش فاکتور خود را دریافت کرده و در صورت پذیرفتن قواعد آن را تایید کرده و برای کارشناس مربوطه در آرسیس فولاد ارسال کنید.

 پس از پرداخت مبلغ مورد نظر محصول خود را  در اسرع وقت با بهترین باربری تحویل بگیرید. در هر مرحله از خرید ناودانی ، وضعیت سفارش خود را از طریق کارشناسان مجموعه و توسط سایت آرسیس فولاد مشاهده کنید و در صورت نیاز به تغییر، امکان اصلاح، افزایش و کاهش محصول به فاکتور وجود خواهد داشت.

 

خدمات تکمیلی مجموعه آرسیس فولاد

در این مطلب باید به این نکته اشاره کنیم که  علاوه بر محصولات موجود بر روی سایت که از انواع ناودانی‌های بال موازی و یا غیر موازی هستند، محصولاتی از قبیل ناودانی پرسی، بال شیبدار و گالوانیزه و راهنمای خرید ناودانی نیز از طریق سایت ما و آدرس تلگرام مجموعه آرسیس فولاد قابل خریداری می باشند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *