تیرآهن 14

در پست امروز می خواهیم  تیرآهن ۱۴ و تمام جزئیات آن را در این پست بیان کنیم

تیرآهن ۱۴ کرمانشاه از جمله محصولاتی است که امروزه بسیار در صنعت مورد استفاده قرار گرفته و برطرف کننده نیاز اساسی مصرف کنندگان در ساختمان سازی است. تیرآهن ۱۴ کرمانشاه از تولیدات و مقاطع  پر مصرف در صنعت محسوب می شود. یکی از کارخانه‌های معتبر و مشهور تولید صنایع فولادی، مجتمع جهان فولاد غرب می باشد که در سال ۱۳۸۲ با نیت کم کردن واردات و کارآفرینی در صنعت تاسیس شد.

اولین فاز این مجموعه فولادی در سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسید. این مجتمع از مجهزترین و به روزترین سیستم‌ها طبق استاندارد جهانی در جهت تولید محصولات فولادی مثل تیرآهن، نبشی و ناودانی استفاده می‌کند.

در حال حاضر این تولیدی گنجایشی حدود ۳۰۰ هزار تن در طول سال دارد. تولیدی کرمانشاه برند خود را بر روی تمامی محصولات ثبت می‌کند، که نشان دهنده اصلی بودن کالای تولید شده به توسط این مجموعه دارد.

در این مقاله به بررسی فرآیند تولید و نکات قابل توجه تیرآهن ۱۴ که از محصولات مهم کارخانه ی کرمانشاه است می پردازیم.

تیرآهن ۱۴ کرمانشاه

تیرآهن در واقع از محصولات و مقاطع بسیار مهم و پرمصرف در صنعت ساخت و ساز به حساب می آید. برای بررسی ارتفاع تیرآهن های معمول که مورد مصرف قرار می گیرد باید به این نکته اشاره کنیم که به طول 80 تا 600 میلی متر می باشد که موارد مورد مصرف این محصول در خرپاها، ستون ها و پل های زنبوری یا ستون هاست.

در حال حاضر کارخانه ی جهان فولاد غرب قادر به تولید تیرآهن ۱۴ در وزن 130 کیلویی به بازار است اما باید بدانید که در گذشته تیرآهن ۱۴ تنها در وزن های 120 کیلویی که سبک بوده، 130 کیلویی یا حالت متوسط و 140 کیلویی در وزن سنگین به دسترس خریداران ارائه می شد.

تیرآهن سایز ۱۴ این کارخانه در مقیاس با برند ذوب آهن (اصفهان) اختلاف وزن حدود ۲۵ کیلوگرمی داشته که به عبارتی در گروه تیرآهن های سبک قرار می گیرد.اختلاف وزن به معنای فرق کردن ضخامت بال تیرآهن، یا ارتفاع و میزان قطر و ضخامت آن است.

باید در این مطلب به این نکته اشاره کنیم که  اختلافات به وجود آمده بسیار ناچیز و در حدود ۱ تا ۲ میلی‌متر می باشد. سبک بودن وزن تیرآهن تولیدی مجتمع فولاد غرب باعث شده تا قیمت کمتری را نسبت به سایرکارخانه‌های تولیدی داشته باشد.

از معتبر ترین و به نام ترین تولید کنندگان تیر آهن و تیرآهن 14 ، میلگرد، ناودانی و نبشی که تولیدات خود را در تناژ بالا در دسترس مصرف کنندگان خود قرار می دهد مجتمع فولاد غرب کرمانشاه می باشد.

 

فرایند کنترل کیفیت مجتمع فولاد غرب کرمانشاه

واحد کنترل کیفیت این کارخانه سه وظیفه را برعهده دارد:

الف) هنگام  تولید از محصولات نمونه‌های استانداردی تهیه ‌کند.

 

ب) شمش‌های وارد شده به کارخانه در جهت تولید انواع محصولات فولادی مورد بهره برداری قرار می گیرند و موردشناسایی قرار می گیرند. پس از تایید خواص و ویژگی های  فیزیکی و شیمیایی، شمش‌ها مجاز به تولید می شوند.

ج)مرحله ی کنترل واحد کالیبراسیون

واحدهای تولیدی تولیدی فولاد غرب

واحدهای تولیدی این مجموعه به دو دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از جهان فولاد غرب و جهان صنعت کرمانشاه.

 

*مراحل خرید و بارگیری مقطع تیرآهن به چه شکلی انجام می شود؟

بعد از این که تیرآهن مد نظر را انتخاب کردید و خرید خود را تکمیل کردید کارشناسان ما در مجموعه آرسیس فولاد مراحل و اقدامات لازم جهت حمل و بارگیری تیرآهن را به شما اعلام خواهند کرد.

کارخانجات تولید کننده تیرآهن کدامند؟ 

تیرآهن در ایران در کارخانه ی ذوب آهن که بیشترین و بهترین کیفیت تولید را داشته و در کارخانه های فایکو، آرین ، یزد نیز یافت می گردد.

*خرید کالای تیرآهن از کارخانه به چه شکل انجام می‌شود و زمان دریافت محصول چقدر به طول می انجامد؟

جهت خرید تیرآهن از کارخانه ی مدنظر ابتدا سفارش از جانب خریدار مطرح شده و اعلام بار به توسط کارخانه به باربری می شود.  برای ارسال بار به مصرف کننده حدود 2 تا یک هفته زمان نیاز خواهد بود و پیگیری باربری ها توسط کارشناسان ما در بخش فروش انجام می شود.

* تیرآهن اصفهان (ذوب آهن) با تیرآهن‌های متفرقه چه تفاوتی دارند؟

تیرآهن های تولیدی ذوب آهن از منظر وزنی سنگین تر از سایر تولیدی های متفرقه دارند و به این نکته اشاره کنیم که کیفیت و جنس بهتری دارند. همچنین این مدل تیر ها از جدول اشتال پیروی کرده که مثل بقیه محصولات متفرقه نیستند.

در مطلب ارائه شده به شکل خلاصه  مجتمع تولیدی و تولیدی های  این کارخانه  را مورد تحلیل  قرار داده‌ایم. مجموعه آرسیس فولاد تیرآهن کرمانشاه را در دو سایز ۱۴ و ۱۶ در دسترس مصرف کننده ها قرار می دهد. برای اطلاع از قیمت‌ تیرآهن به لیست قیمت این محصولات در سایت مراجعه فرمایید و با کارشناسان خبره ما در بخش فروش در ارتباط باشید. مجموعه آرسیس فولاد متخصص در کارشناسی تیرآهن های 14 می باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *