نمونه های مختلف میلگرد

نمونه های مختلف میلگرد در کارخانه های کشور تولید شده و به مصارف مختلفی می رسد. میلگردها نقش بسیار مهمی را در ساختمان سازی ایفا می کنند و برای این که مقاومت کششی پایین جبران گردد آنها را در بتن به کار می برند. میلگردها را معمولا از جنس فولاد می سازند و انواع مختلفی از آن را تولید و به بازار عرضه می کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با میلگرد و انواع مختلفی که دارد آشنا کنیم.

میلگرد چیست؟

میلگردها مقاطعی فولادی می باشند که سطح مقطعی دایره ای داشته و به صورت توپر می باشند. افرادی که دستی در ساختمان سازی دارند نام میلگرد زیاد به گوششان خورده است  و می دانند که این مقطع از مقاطع بسیار کاربردی در ساخت سازه ها می باشد که از کف تا سقف ساختمان و ساخت ستون ها و بتن از آن استفاده می شود.

ویژگی های میلگرد

میلگردها این ویژگی را دارند که می توانند از سازه ها در برابر فشارهای کششی و خمشی محافظت نمایند. شاید فکر کنید که بتن به تنهایی می تواند این کار را انجام دهد اما باید گفت که بتن با تمام مقاومت و مزایایی که دارد توانایی مقاومت در مقابل فشارهای خمشی و کششی ساختمان را ندارد و حتما نیاز به استفاده از میلگرد در سازه می باشد.

استفاده از میلگرد سبب می شود تا سازه در مقابل زلزله مقاومت بالایی از خود نشان دهد و مانع از ترک خوردن و یا شکستن بتن در هنگام زمین لرزه شود.

نمونه های مختلف میلگرد

میلگردها را با توجه به کاربرد گسترده ای که دارند در انواع متنوعی تولید می کنند که هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشد. به طور کلی میلگردها را بر اساس شکل ظاهر در سه دسته تقسیم می کنند که عبارتند از از: میلگرد ساده، میلگرد آجدار و میلگرد آجدار پیچیده یا کلاف. میلگردهای آجدار با ایجاد اصطکاک باعث چسبندگی بیشتر میان بتن و فولاد می شوند. استفاده از میلگردهای آجدار نسبت به میلگرد ساده کاربرد بیشتری در ساختمان دارد.

نمونه های مختلف میلگرد بر اساس جنس

میلگردها را بر اساس جنسی که دارند و متریال هایی که در ساخت آنها مورد استفاده قرار می دهند نیز دسته بندی می کنند که به تعدادی از آنها اشاره شده است.

میلگرد با پوشش اپوکسی یکی از نمونه های مختلف میلگرد

این نوع میلگرد در واقع همان میلگرد کربن دار یا میلگرد سیاه می باشد که بر روی آن پوشش از جنس اپوکسی تولید کرده اند که مقاومت آن را تا میزان زیادی بالا برده است. این نوع میلگرد به علت پوشش ایجاد شده کاملا ضد زنگ و ضد خوردگی می باشد. پوششی که در این نوع میلگرد اضافه می شود ضخامت بسیار پایینی دارد اما مقاومت بالایی را ایجاد می کند و حدود 70 تا 100 برابر مقاوم تر از میلگرد سیاه می باشد.

میلگرد گالوانیزه

در این نوع میلگردها نیز با استفاده از روش گالوانیزاسیون پوششی از فلز روی را بر روی میلگرد قرار می دهند که باعث می شود مقاومت آن به میزان 40 برابر بیشتر از میلگرد سیاه باشد. این پوشش دارای ضخامت بیشتری نسبت به پوشش اپوکسی می باشد و از این رو نوع بهتری نسبت به میلگرد با پوشش اپوکسی خواهد بود.

میلگرد فولاد زنگ نزن

از این نوع میلگرد به علت کیفیت بسیار بالایی که دارد در پروژه های مهم استفاده زیادی می شود. قیمت این نوع میلگرد نسبت به میلگردهای دیگر بسیار بالاتر بوده و دارای مقاومت بیشتری می باشد. این نوع میلگرد حدود 1500 برابر بیشتر از میلگرد سیاه خاصیت ضد زنگ و ضد خوردگی دارد و از این رو بهترین نوع میلگرد به حساب می آید. شما می توانید برای اطلاع از قیمت میلگرد، قیمت و نحوه فروش ورق فلزی، قیمت و نحوه فروش نبشی و قیمت و نحوه فروش ناودانی با کارشنان آرسیس فولاد تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید:

فروش نبشی و ناودانی در بازار

انواع ناودانی صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *