پروفیل Z

پروفیل Z یکی از پروفیل های پر مصرف در صنعت و ساختمان سازی می باشد که از آن در سقف سوله ها، سالن های ورزشی و … استفاده می شود. استانداردهای مختلفی برای تولید پروفیل Z در کشورهای مختلف وجود دارد. کشور ما از استانداردهای اروپایی برای ساخت این نوع پروفیل تبعیت می کند. در ادامه با توضیحات بیشتری از این نوع پروفیل و مشخصات و کاربردهای آن آشنا خواهید شد.

پروفیل Z چیست؟

یکی از محصولات فولادی مختلفی که در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود پروفیل‌Z می باشد. برای تولید این نوع از پروفیل ها ا ورق های سرد و گرم استفاده می کنند؛ به این صورت که این ورق ها را به اندازه های مورد نیاز برش می زنند و سپس وارد دستگاه های با قالب Z قرار می دهند و در نهایت محصول تولید شده پروفیل‌Z می باشد. قابل ذکر است که این نوع پروفیل را با نام فولاد با پوشش ضد رطوبت می شناسند. انواع مختلفی از پروفیل‌Z از قبیل پروفیل‌Z18، پروفیل‌Z20 و پروفیل‌Z22 وجود دارد که هر یک در ضخامت های مختلف تولید شده و کاربردهای ویژه ای دارند. اعداد نوشته شده پس از حرف Z نشان دهنده ارتفاع پروفیل می باشند.

کاربردهای پروفیل Z

پروفیل‌Z در صنعت ساختمان سازی بسیار به کار برده می شود و به منظور اتصال انواع سازه های فلزی مصرف می کنند. این نوع پروفیل برای زیرسازی سقف هایی که شیب دار است نیز به کار می برند. علاوه بر ساختمان در صنعت کشتی سازی نیز این نوع پروفیل کاربرد دارد. در ساخت ایستگاه های اتوبوس، ایستگاه های سوخت رسانی، سقف کارگاه های مختلف، سقف سالن ها و سوله ها، ساخت ترن و … نیز از پروفیل‌Z استفاده می گردد. پروفیل نیم رخ Z نیز در ساخت ستون های مرکب کاربرد دارد.

ابعاد پروفیل Z

بر اساس سفارش مشتری ابعاد مورد نظر پروفیل‌Z تولید می شود و به دست خریدار رسانده می شود. این نوع پروفیل را طول حداکثر 16000 میلی متری تولید می کنند. این پروفیل ها دارای بال 100 میلی متری و جان 400 میلی متری می باشند. می توان بر روی پروفیل‌Z عملیاتی مانند برشکاری و سوراخ کاری نیز انجام داد.

قیمت پروفیل Z

با توجه به اندازه و ابعاد پروفیل‌Z و همچنین وزن آن، قیمت آن نیز تغییر می کند. همینطور با توجه به وجود نوسانات در بازار آهن نیز قیمت ها متغیر می باشد. کارشناسان آرسیس فولاد تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا بهترین مشاوره را در زمینه آهن آلات به مشتریان بدهند. برای مشاوره و آگاهی از قیمت ها اعم از قیمت میلگرد، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت ورق فلزی و همچنین قیمت تیرآهن با مشاوران آرسیس فولاد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *