ورق برشی آلیاژی های

ورق برشی آلیاژی با آلیاژهای خاص از انواع ورق های مورد استفاده در صنایع مختلف می باشند. به طور کلی ورق هایی که در صنعت به مصرف می رسند عبارتند از: ورق های با پایه آهن یا ورق های معمولی و ورق های آلیاژی. انواع مختلفی از ورق های آلیاژی در کارخانه ها تولید می شوند که با توجه به میزان و نوع آلیاژهای مورد استفاده، کاربردهای مختلفی برای آن ها وجود دارد. در این مطلب به معرفی ورق برش صنعتی با آلیاژهای خاص پرداخته شده است.

آلیاژ چیست؟

به طور کلی آلیاژ به مخلوطی از یک فلز پایه و اصلی و یک یا چندین عنصر فرعی است که به عنصر اصلی اضافه می شوند. با توجه به عناصر مورد استفاده، آلیاژها خواص متفاوتی به خود می گیرند و ترکیبی از خواص عناصر تشکیل دهنده خود را به خود می گیرند. آهن یکی از فلزات پرمصرف در زندگی می باشد که برای ساخت تجهیزات مختلف از آن استفاده می شود. استحکام این فلز بسیار بالا بوده و قابلیت بیشتر شدن آن توسط آلیاژهای مختلف نیز وجود دارد. اما نقطه ضعفی که آهن دارد زنگ زدگی و خوردگی آن است که می توان با افزودن آلیاژهای مختلف به آن، خاصیت ضد زنگ بودن و ضد خوردگی را به آن اضافه کرد.

انواع مختلف ورق برشی آلیاژی های خاص

ورق های مختلفی با افزودن آلیاژهای خاص به وجود می آیند که هر یک ویژگی های منحصر به فردی دارد و در صنایع گوناگون به مصرف می رسد. به تعدادی از انواع ورق برش صنعتی با آلیاژهای خاص اشاره خواهد شد:

ورق آتشخوار

ورق های آتشخوار از انواع ورق برش صنعتی با آلیاژهای خاص می باشد که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. به این نوع از ورق ها عناصر سیلیسیم و منگنز اضافه شده است که باعث مقاومت بالای آن ها در مقابل پیچش و خمش گشته است و به آن خاصیت ارتجاعی را اضافه کرده است. از این نوع ورق ها در صنایع نفت و گاز، ساخت مخزن ها، پتروشیمی و لوله های انتقال مایعات داغ استفاده می شود.

ورق برشی آلیاژی ضد سایش

همانطور از نام این ورق پیداست، مقاومت بالایی در مقابل سایش دارد و به همین علت باعث شده است تا قطعات دارای طول عمر بالایی بوده و هزینه های تعمیر و نگهداری این قطعات بسیار کاهش یابد. این ورق ها خاصیت جوشکاری و برش کاری خوبی دارند و از آن ها در صنایع ماشین سازی، فولاد سازی، تجهیزات کشاورزی و … استفاده می شود.

ورق برشی آلیاژی دریایی

این نوع از ورق ها درصد کربن پایینی دارند و مقاومت بالایی نیز در برابر اکسیداسیون و خوردگی دارند. این ورق ها خاصیت شکل پذیری بالایی نیز دارند. از این نوع از ورق ها در ساخت کشتی ها و شناورهای فلزی مختلف استفاده می شود. همچنین برای ساخت اسکله ها و سکوهای نفتی نیز از ورق های آلیاژی دریایی استفاده می گردد.

شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت لوله فلزی، قیمت ورق فلزی، قیمت میلگرد، قیمت نبشی و قیمت ناودانی با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *