نبشی گالوانیزه گرم

نبشی یکی از مهم ترین مقاطع فولادی است که امروزه کاربرد بسیاری را در صنعت و ساختمان پیدا کرده است. نبشی ها در انواع مختلفی تولید می شوند که یکی از این نبشی ها نبشی گالوانیزه می باشد. گالوانیزه کردن نبشی نیز توسط روش های مختلفی صورت می گیرد و با این کار نبشی دارای خاصیت ضد زنگ بودن و ضد خوردگی خواهد شد. قیمت نبشی گالوانیزه با توجه به عملیات گالوانیزه کردنی که بر روی آن صورت می گیرد کمی بیشتر از نبشی معمولی می باشد. در این مطلب با نبشی های گالوانیزه گرم آشنا خواهید شد.

نبشی چیست؟

به طور کلی نبشی ها پروفیل های بازی هستند که از دو بال عمود بر هم تشکیل شده اند. شکل ظاهری نبشی ها به شکل حرف L انگلیسی می باشد. با توجه به اندازه بال، نبشی ها را به دو دسته بال مساوی و بال نامساوی تقسیم می کنند. همچنین از نظر نوع روش تولید نیز نبشی ها در دو دسته نبشی فابریک و پرسی قرار می گرند.

در نبشی فابریک شمش هایی فولادی را وارد کوره نموده و پس از عبور از قفسه های اولیه طول آن را تنظیم می کنند. سپس آن را از قفسه های میانی و پایانی نیز عبور می دهند تا شکل نهایی نبشی به دست آید. اما در روش پرسی ورق های فلزی را برش داده و پس از شکل دهی به آن ها نبشی را تولید می کنند. یکی از انواع نبشی ها نبشی های گالوانیزه گرم می باشند که در ادامه توضیح داده شده است.

نبشی گالوانیزه گرم

گالوانیزه کردن نبشی ها باعث می شود تا آنها در مقابل رطوبت مقاوم شده و خاصیت ضد زنگ بودن پیدا کنند. همچنین نبشی های گالوانیزه دچار خوردگی نخواهند شد. عملیات گالوانیزه کردن توسط دو روش صورت می گیرد که عبارتند از: روش گالوانیزاسیون حرارتی یا گرم، گالوانیزاسیون به کمک آبکاری برق یا گالوانیزاسیون سرد. قیمت نبشی گالوانیزه گرم به علت عملیات گالوانیزاسیون حرارتی که روش ساده تری نسبت به آبکاری برق دارد مقرون به صرفه تر خواهد بود.

کاربردهای نبشی های گالوانیزه

از نبشی های گالوانیزه در تمامی محیط هایی که رطوبت زیادی در آنجا وجود دارد استفاده می شود تا از خورده شدن و زنگ زدن نبشی جلوگیری شود. در پروژه های مختلف ساختمانی و صنعتی که میزان مواد شیمیایی و اسیدهای مختلف زیاد است این نوع نبشی کاربرد دارد.

روش تولید نبشی گالوانیزه گرم

در روش گالوانیزاسیون گرم ابتدا نبشی را کاملا تمیز کرده و آبکشی و خشک می گردد. پس از آن نبشی را به درون وانی که سرشار فلز روی مذاب است می اندازند و آن را در روی مذاب غوطه ور می کنند. برای تمیز کردن نبشی بهتر است از تمیز کننده های قلیایی و سدیم هیدروکسید استفاده گردد.

قیمت نبشی گالوانیزه گرم

قیمت نبشی گالوانیزه گرم نیز مانند دیگر آهن آلات متاثر از قیمت جهانی آهن می باشد و با تغییر قیمت واحد آهن قیمت این نبشی محاسبه می شود. وزن و اندازه و همچنین نوع گالوانیزاسیون نیز در تعیین قیمت این نوع نبشی موثر هستند. برای اطلاع از قیمت نبشی، قیمت ناودانی و محصولات دیگر با کارشناسان سایت آرسیس فولاد تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید:

نبشی سوراخ دار

نبشی آلومینیومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *