محصولات مفتولی

محصولات مفتولی در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک برایی کاربردی ویژه طراحی شده اند. مفتول یکی از آلیاژهایی است که بسیار پرمصرف می باشد و برای ساخت انواع تجهیزات و محصولات از آن استفاده می شود. از مفتول به علت دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد به عنوان محصول مادر یاد می شود و در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به معرفی مفتول و محصولات مفتولی و ویژگی و کاربردهای آن می پردازیم.

دسته بندی محصولات مفتولی

محصولات مفتولی در دو نوع مفتول گالوانیزه و مفتول سیاه وجود دارد که به معرفی آن ها می پردازیم.

مفتول گالوانیزه چیست؟

در این نوع مفتول یک لایه از فلز را توسط الکترولیز دور تا دور مفتول می پیچند تا مفتول در برابر پوسیدگی و همچنین زنگ زدن مقاوم شود. مفتول گالوانیزه در دو نوع مفتول سرد و گرم وجود دارد. مفتول گرم ضخامت بیشتری از مفتول سرد دارد و مقدار بیشتری از فلز روی به سطح آن آغشته شده است و از این رو دارای مقاومت بیشتری نسبت به مفتول سرد می باشد. از مفتول گالوانیزه در ساخت تورهای صنعتی، کشاورزی، باغداری، مرغداری و … استفاده می کنند.

مفتول سیاه چیست؟

مفتول سیاه را از کشش دادن به میلگردها و حرارت دادن آن ها تولید می کنند. این نوع از مفتول ها دارای انعطاف پذیری زیادی می باشند و در صنایعی مانند آرماتوربندی، نجاری، عایق بندی، کشاورزی و … استفاده می شوند. این نوع مفتول ها در 4 دسته مفتول آرماتوربندی، مفتول قالب بندی، مفتول صنعتی و ساختمانی و مفتول شاخه و کشاورزی تولید می شوند که هر یک از این انواع دارای قطرهای متفاوتی می باشند.

انواع محصولات مفتولی

انواع مختلفی از محصولات مفتولی وجود دارند که در موارد مختلفی کاربرد دارند. توری حصاری، توری مرغی، توری گابیون، توری سرند و توری پرسی از انواع محصولات‌مفتولی می باشند. در ادامه به معرفی برخی از انواع محصولات‌مفتولی می پردازیم.

توری مرغی: از توری های مرغی در صنایع مختلفی مانند مرغداری، حصار پرندگان، نگهداری پشم شیشه، نگهداری عایق های شیروانی در سقف های شیروانی، گچ کاری و عایق کاری ساختمان، سخت سوله و … استفاده می شود. توری های مرغی مقاومت و استحکام بالایی دارند و در دو نوع چینی و ایرانی موجود می باشند.

توری حصاری: توری حصاری یکی دیگر از انواع محصولات‌مفتولی می باشد که از آن برای حصارکشی دور زمین و باغ ها، ساخت حفاظ جهت جلوگیری از سقوط کارگران، قفس حیوانات و مراکز نظامی و صنعتی استفاده می شود. این توری ها نیز مقاومت بالایی در مقابل رطوبت دارند و از طول عمر بالایی نیز برخوردارند.

توری گابیون: این نوع توری ها به شکل سبدهایی هستند که از سیم های بافته شده به هم تشکیل شده اند و درون آن ها از شن و ماسه پر شده است. توری گابیون در اشکال شش ضلعی، مربع و مستطیل وجود دارند. این نوع توری کاربردهای متنوعی از قبیل سد سازی، محوطه سازی، ساخت شومینه، ساخت حفاظ، محافظت از ساحل، جلوگیری از سیل، جلوگیری از پوسیدگی لوله ها، ساخت مبل و صندلی صنعتی، ساخت باغچه و زیباسازی آن و … را دارد.

توری سرند: این نوع توری یکی دیگر از انواع محصولات مفتولی می باشد که از سیم های بافته شده به شکل لوزی و به صورت زنجیری ساخته شده است. از این نوع توری در آسفالت سازی، صنایع غذایی و دارویی، معدن ها و آرد سازی استفاده می شود.

آرسیس فولاد یکی از معتبرترین شرکت های فروش آهن و فولاد در کشور محسوب می شود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت ورق فلزی و… با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *