قیمت ورق فلزی گالوانیزه

قیمت ورق فلزی گالوانیزه در سایت آرسیس فولاد بر طبق قیمت جهانی آهن به روز رسانی می گردد. ورق های گالوانیزه به ورق هایی گفته می شود که بر روی سطح آن ها لایه ای از فلز روی پوشیده شده است. این پوشش باعث می شود تا این نوع ورق ها ضد زنگ بوده و در هوای آزاد زنگ نزنند. ورق گالوانیزه  را توسط روش نورد سرد تولید می کنند و برای کاربردهای مختلفی به مصرف می رسانند. در ادامه با قیمت ورق فلزی گالوانیزه، کاربردها و مزایای آن بیشتر آشنا خواهید شد.

معرفی ورق فلزی گالوانیزه

زمانی که ورق های فولادی را توسط یک لایه حفاظتی از فلز مادر که اکثرا روی می باشد پوشش دهند ورق فلزی گالوانیزه پدید می آید. این کار نوعی از حفاظت گالوانیکی می باشد و موجب می شود تا فلز در برابر رطوبت و اسیدها از خود مقاومت نشان داده و ضد زنگ شود. روش گالوانیزه کردن یکی از روش های اقتصادی برای محافظت از فولادها می باشد. برای این کار ورق های فولادی را در حوضچه های روی مذاب غوطه ور می کنند تا لایه روی بر روی آن ها تشکیل شود.

میزان پوشش روی بر روی ورق ها متفاوت بوده و بر اساس جرم پوشش روی که بر روی آن ها قرار دارد تعیین می شود و از 100 تا 350 گرم بر متر مربع متغیر است. قیمت ورق فلزی گالوانیزه با توجه به کیفیت پوشش تشکیل شده و همچنین ضخامت آن، متفاوت است.

مزایای ورق فلزی گالوانیزه

استفاده از ورق های فلزی گالوانیزه در صنایع و ساختمان ها دارای مزایایی نسبت به دیگر ورق ها می باشد که عبارتند از:

  • محافظت در برابر صدمات خارجی و محیطی مانند وجود رطوبت در محیط در این نوع ورق بیشتر از سایر ورق ها می باشد.
  • هزینه ساخت این ورق فلزی گالوانیزه و پوشش دهی آن به منظور جلوگیری از خوردگی نسبت به دیگر روش ها پایین تر می باشد.
  • این نوع ورق ها دارای طول عمر زیادی می باشند و با توجه به دوامی که در برابر خوردگی دارند ممکن است 20 تا 30 سال دوام داشته باشند.
  • این نوع ورق ها دارای دوام و مقاومت بالایی در برابر سایش و صدمات مکانیکی می باشند.
  • قیمت فلزی گالوانیزه با وجود ضد زنگ بودن آن نسبت به بسیاری از ورق های فلزی پایین تر می باشد.

کاربرد ورق فلزی گالوانیزه

از ورق فلزی گالوانیزه در ساخت پانل ها و تابلوهای برق استفاده زیادی می شود. همچنین در ساخت انواع لوازم خانگی کاربرد فراوانی دارد. در ساخت سقف سوله ها و سالن ها و همینطور ساخت دودکش ها و مجراهای هوا، لوله ها و ناودان ها از ورق گالوانیزه استفاده می گردد.

قیمت ورق فلزی گالوانیزه

قیمت ورق فلزی گالوانیزه به عواملی مانند ضخامت پوشش، نوع آن و کیفیت کارخانه سازنده آن بستگی دارد. همچنین مانند دیگر محصولات فولادی قیمت‌ورق فلزی گالوانیزه تحت تاثیر مستقیم قیمت جهانی آهن و قیمت دلار قرار دارد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت ورق فلزی گالوانیزه, قیمت نبشی، قیمت ناودانی و دیگر محصولات فولادی با مشاوران آرسیس فولاد تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره آن ها بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *