انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار

انواع پروفیل آلومینیوم شیاردارپروفیل آلومینیوم شیار دار یکی ازپروفیل های پر مصرف است که کارایی بالایی دارد. پروفیل آلومینیوم شیار دار برای ساخت انواع فریم ها و شاسی ها دستگاه به کار می رود. این پروفیل تنوع زیادی در یراق آلات و نقشه و ابعاد پروفیل دارد و این باعث می شود برای تحمل وزن های کم تا خیلی سنگین از آن استفاده شود.

کاربرد پروفیل آلومینیوم شیاردار

پروفیل آلومینیوم صنعتی شیاردار در انواع مختلف، می‌توانند کاربردهای مختلف خود را داشته باشند و برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار گیرند. برخی از کاربرد های آن در عناوین زیر می باشد:

در ساخت دستگاه های صنعتی

خطوط تولید کارخانه ها

میز های کار

تولید نوار نقاله

باکس دستگاه های مختلف صنعتی از جمله هوا سازها

مزایا پروفیل آلومینیوم شیاردار

این نوع از پروفیل وزن های زیاد را به خوبی تحمل می کند به همین دلیل در ساخت انواع میز ها از آن استفاده می شود. و همچنین در ساخت انواع در و پنجره هم به کار می رود.

از پروفیل آلومینیوم شیار دار بدون کمک ابزار های تخصصی می توان محصولات مختلفی را ساخت . این ویژگی جذابی برای این نوع پروفیل است که هر طرحی را میتوان به وسیله آن طراحی کرد.

در ساخت آن از متریال و آلیاژهای با کیفیت و درجه یک استفاده می شود که کنترل کیفیت بالایی در آن رعایت می شود .این موضوع استحکام و سختی را در آن بالا می برد.

انعطاف پذیری و قابلیت انطباق پذیری بالایی دارد.

طراحی و شکل ظاهری زیبایی دارد.

دارای حداقل پیچیدگی و تابیدگی در سطح مقطع و طول می باشد و دارای خاصیت ماشین کاری و سوراخ کاری خوبی است.

پروفیل آلومینیوم شیار داربعد از مرحله آبکاری و انودایز، نیازی به رنگ کردن دوباره ندارد و نسبت به سازه های استیل زیبایی بیشتری دارد. و همین فرم و شکل ظاهری آن باعث شده است که جایگزین مناسبی برای سازه های استیل باشد.

انواع پروفیل آلومینیوم  شیاردار

پروفیل آلومینیوم شیاردار دارای دو نوع صنعتی و صنعتی سوراخ دار می باشد. شیار های موجود در پروفیل آلومینیوم را می توان در طرح های گوناگون با مقاطع مختلف و اندازه های متنوع ایجاد کرد و به دلیل همین تنوع در اتصالات، می توانند به شکل های مختلف به هم متصل شوند. این تنوع در اتصالات نیاز به نو آوری و مهندسی ابتکار دارد.

پروفیل آلومینیوم شیار دار از لحاظ ضخامت دارای انواع گوناگونی است از جمله:

 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 20*20
 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 30*30
 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 25*25
 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 45*45 متوسط
 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 45*45 سنگین
 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 45*60 متوسط
 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 45*60 سنگین
 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 45*90 سبک
 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 45*90 سنگین
 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 40*80
 • پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 40*40

پروفیل آلومینیوم شیاردار دارای اتصالاتی مانند نبشی دیواره دار یا نبشی لچکی دار، نبشی ساده، نبشی مخفی زاماکی، مهره تی و … می باشد.

 

علت استفاده از پروفیل آلومینیوم شیاردار چیست؟

این نوع پروفیل شیاردار دارای طرح های ویژه سطح مقطع در اندازه های گوناگون است. پروفیل آلومینیوم شیاردار احتیاج به تخصص یا مهارت خاصی ندارد و به آسانی قابلیت سرهم بندی کردن دارد و مطابق سفارش مشتریان در قالب های گوناگون آن را طراحی کرد. پروفیل شیاردار توانایی تحمل وزن بالا در موارد گوناگون دارد.

پروفیل شیاردار 80 در 80

کاربرد این نوع پروفیل شیاردار که دارای شیار 10 می باشد و در گروه پروفیل های 40 است، استفاده های خاصی در مصارف سنگین دارد و می توان گفت به علت سنگینی و پرهزینه بودن خیلی پر مصرف نیست. از پروفیل آلومینیوم شیاردار 80 در 80 در ساختن سازه های پارتیشنی مثل نمایشگاه ها، شرکت های اداری و قفسه ها استفاده می شود. برای پروفیل شیاردار، نبشی دیواره دار مناسب است و به با توجه به قیمت و سنگینی آن حتما باید پروفیل مناسب انتخاب شود.

 پروفیل های آلومینیوم 45 در 45:

کاربرد این پروفیل در استانداردهای بین المللی دارایسه ابعاد سبک، متوسط و سنگین است. پروفیل آلومینیومی شیاردار 45 در 45 سنگین قطر 2 میلیمتری دارد و همچنین می تواند در شرایطی که محدودیت ابعاد وجود دارد به عنوان ستون استفاده شود.

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 30 در 30

کاربرد: برای ساخت فریم و کاور این سری پروفیل کیفیت اولویت خیلی زیادی دارد. زیرا هرچند دارای بیشترین استقامت نیست اما از نظر ابعاد و قیمت استحکام بهینه ترین گزینه برای استفاده در سازه ی کاور می باشد. حقیقتا باید گفت که پروفیل مهندسی 30 در 30 به همراه مدل مستطیلی آن (پروفیل شیاردار صنعتی 30 در 60) از پر فروش ترین  مدل های پروفیل آلومینیومی می باشد. کارشناسان خبره ما در مجموعه آرسیس فولاد ارائه دهنده بهترین پروفیل ها با ضمانت کیفیت و مناسب ترین قیمت هستند. برای کسب اطالعات بیشتر با ما در تماس باشید.

قیمت پروفیل آلومینیوم شیاردار

پروفیل آلومینیوم شیار دار بر اساس هر متر طول ، وزن آلومینیوم و نوع برشکاری قیمت گذاری می شود. برای اطلاع از قیمت پروفیل آلومینیوم شیار دار، قیمت نبشی، قیمت ناودانی و قیمت ورق فلزی با آرسیس فولاد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *