قیمت ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه به فولاد یا ورق فولادی گالوانیزه شده توسط روی گفته می شود.گالوانیزه کردن با غوطه ور کردن ورق های فولادی درحوضچه مذاب روی صورت می گیرد.

انواع ورق گالوانیزه

  • ور‌ق‌گالوانیزه بدون گل
  • ور‌ق گالوانیزه گل ریز
  • ور‌‌ق‌گالوانیزه گل درشت

که تفاوت انواع این ورق فلزی ( ورق st52 )در شکل گیری کریستال (گل) گالوانیزه بر روی ورق است که شکل گیری کریستال ها بسته به سرعت سرد نمودن ورق و میزان روی به کار رفته در آن در فرآیند گالوانیزاسیون متفاوت می باشد.

فرایند گالوانیزه کردن

1-آماده سازی سطح : آماده سازی سطح 3 مرحله دارد: اول تمیزکاری سطح است که با قرار دادن فلز در محلول قلیایی داغ و حمام اسیدی انجام می شود. دوم از بین بردن اکسید آهن است . در این مرحله با استفاده از محلول اسید سولفوریک یا هیدروکلرید اسید،زنگ به طور کامل از سطح فلز پاک می شود و سوم شستشوی سطح است که با استفاده از محلول آمینیوم کلرید روی، هرگونه اکسید مانده روی سطح فلز را پاک می کند.

2-گالوانیزه کردن: در این فرآیند قطعات با استفاده از جرثقیل به طور کامل وارد حوضچه مذاب روی می شوند. مذاب روی باید حداقل شامل 98% روی خالص و دمای آن حداقل 435 درجه سانتی گراد باشد و بعد از خارج شدن از حمام روی با هوا و آب خنک می شود.

3- بازرسی: در این مرحله از گالوانیزه کردن باید ضخامت پوشش و ظاهر پوشش آن بررسی شود.

برای بررسی ضخامت، یکنواختی، چسبندگی و ظاهر،آزمایشات فیزیکی و آزمایشگاهی مختلفی وجود دارد.تعیین دقیق کیفیت پوشش گالوانیزه با بررسی چشمی انجام می شود.

خصوصیات ورق گالوانیزه

جلوگیری از پودر شدن و ایجاد براده هنگام برشکاری توسط پوشش قوی و کنترل شده روی فلز

قابلیت رنگ آمیزی با انواع رنگ ها و افزایش مقاومت آن دربرابر خوردگی با رنگ زدن

جلوگیری از پوسته شدن رنگ پس از رنگ آمیزی فلز

شکل پذیری بالای آن برای مصارف گوناگون

جوش پذیری بالای ورق های گالوانیزه

مقاومت بالای ورق های گالوانیزه

جلوگیری از خوردگی فلز

کاربردهای ورق گالوانیزه

سقف های فلزی، پانلها و تابلوهای برق، سینی کابل

مخازن ذخیره آب

مجراهای هوا و دودکش، ناودان ها و لوله ها

بدنه و سقف سوله ها و سالن ها

برخی از قطعات لوازم خانگی و تجهیزات آشپزخانه

اجزاء ماشین های کشاورزی

ضخامت ورق‌ سیاه از 0/18 میل تا 6 میل می باشد.

تولید کنندگان

تولید کنندگان داخلی: شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شرکت صنایع هفت الماس، شرکت فولاد امیر کبیر کاشان، شرکت ورق خودرو شهرکرد، شرکت صنایع ورق های پوشش دار تار از چهارمحال، کارخانه و‌رق‌گالوانیزه سمنان

تولید کنندگان خارجی: ور‌ق گالوانیزه جین دال هند، ور‌ق‌گالوانیزه ایثار هند، ور‌‌ق‌گالوانیزه بوشان هند، ور‌ق‌گالوانیزه امارات، ور‌‌ق‌گالوانیزه چین، ور‌‌ق‌گالوانیزه قزاق، و‌رق‌گالوانیزه اکراین، ور‌‌ق‌گالوانیزه بلژیک، ور‌‌ق‌گالوانیزه تایوان.

Call Now Button