میلگرد گالوانیزه

در این مطلب به سوال ” میلگرد گالوانیزه چیست و چه کاربرد آن در ساخت و ساز دارد؟ ” پاسخ داده شده است .

به طور کل میلگرد از فولاد با پوشش گالوانیزه درست می شود  و در صنعت امروزی بسیار کاربرد دارد. کاربرد آن : مصرف مهم آن برای استقامت سازه ها در ساخت و ساز می باشد. میلگرد گالوانیزه ( Rebar Galvanize) به صورت های گوناگونی عرضه می شود که به میلگرد های آجدار یا میلگرد های بدون آج شهرت دارند و به شکل های کلاف در ابعاد بزرگ در اندازه های 6 الی 12 متری در تولیدی ها و عرضه کنندگان  معروف آهن آلات به دست مصرف کنندگان می رسد. از کاربرد های استفاده میلگردهای گالوانیزه باید به مثال های زیادی و ویژگی های گوناگونی مانند عمر طولانی میلگرد گالوانیزه – ویزگی ضد زنگ پذیری یا همان استنلس بودن اشاره کرد. از استانداردهای حاضر در میلگردها می توان به  ASTM – CSA – DIN اشاره کرد و  تمام این سفارشات با توجه به نیاز مشتری به ثبت می‌رسند و به بازار عرضه می شوند.

 مواردی مصرف

از آنجایی که در صنعت امروزی و در ساخت و ساز های حال حاضر میلگرد گالوانیزه مصرف بالایی داشته و در موارد زیادی به کار می رود خیلی بهتر است که از مزیت های این مدل میلگرد را بهتر درک کنیم.

میلگرد گالوانیزه از لحاظ بدنه ها استقامت بسیار بالایی داشته که همین امر باعث شده در همه ی صنایع و همه ی ساخت و ساز ها از این مدل میلگرد بهره ببریم.  نقش این مدل میلگرد به عنوان نگه دارنده و محافظت کننده مصالح است که در صورت لزوم در سقف های خانگی نیز از آنها استفاده می کنیم.

کاربرد های دیگر میلگرد گالوانیزه استفاده کردن از آن در فضای خارجی ساختمان ها و محیط باز است که به علت ویژگی ضدزنگ بودن و عدم پوسیده شدن از این مدل میلگرد استفاده می کنیم.

از آنجایی که در ساختار میلگرد گالوانیزه کروم به کار رفته است باعث شده که خاصیت ضدزنگ پذیری یا به تعبیری استنلس بودن در آن به وجود بیاید و در نتیجه در همه شرایط آب و هوایی یا در رطوبت به بهتری شکل از آن بهره ببریم.

میلگرد گالوانیزه از آن جایی که عمر زیادی می کنند در سازه هایی مثل پل های بزرگ در جاده ها و ساخت و ساز ها بسیار مناسب هستند

میلگرد آجدار گالوانیزه

میلگردهای آجدار گالوانیزه به لحاظ شکل ظاهری به شکل به صورت بافته شده می باشند که دور تا دور میلگرد به شکل مارپیچ به دور میلگرد ها به حالت چرخیده شده در آمده است که در واقع همان میلگردهای شیاردار می باشند  و این مدل میلگردهای آجدار جهت محکم کاری در محافظت سازه ها مصرف می شود. استانداردهای میلگردهای گالوانیزه از کشورهایی مثل روسیه یا ایالات متحده دارد در حال ارائه هستند و از میلگردهای آجدار می توان به مدل های A1 – A2 – A3 – A4 اشاره کرد  که هرکدام دارای طول و عرض با قطور گوناگون در بازار آهن آلات موجود می باشد. از استفاده های خوب میلگرد گالوانیزه آجدار باید به این نکته اشاره کنیم که در صنعت ساختمان سازی به گونه ای انجام می شود هنگام جداسازی میلگردها هیچ گونه ای آسیبی وارد نمی شود و یا  با تکان های زمین لرزه هیچ خطری برای مصالح به وجود نمی آید. این نوع میلگردها دارای اندازه های 5/5 تا 40 میلی متر می باشند . می توان انواع میلگردهای آج دار را به نام های میلگرد آجدار فولادی، میلگرد آجدار فولاد استنلس، میلگرد آجدار روکش اپوسکی – میلگرد فولاد کربن در بازار شناسایی کرد.

 

میلگرد گالوانیزه آجدار پیچیده

میلگرد های آجدار پیچیده دارای استقامت زیادی هستند که استفاده آنها در مکانهایی مکانیکی می باشد و در واقع دارای علامت های اختصاصی می باشند و در آهن آلات به نام های مستعار آنها را نشان میدهند.

هنگام خرید میلگرد گالوانیزه باید به نکات زیر دقت زیادی داشته باشید

موقع خرید میلگرد های گالوانیزه باید به کاربرد آن توجه کنید و مزیت های مورد خود را بررسی کنید. نکات واجب هنگام خرید باعث می شود بهترین گزینه را انتخاب کرده تا در نهایت بهترین تاثیر را در ساخت و ساز خود ببینید.

ابتدا دقت کنید که میلگرد ها از هر گونه آسیب دیدگی یا خورندگی به دور باشد زیرا اگر در مرور زمان منجر به خرابی و فرسودگی سازه ی مورد نظر می شود.

بعد از نهایی شدن خرید میلگرد حتما دقت کنید که از استاندارد های خاص و متداول برخوردار باشد و مطابق با  و طبق کاربرد سازه خود مدل خاص میلگرد را انتخاب کنید.

برای سفارش میلگردهای خمیده شده دقت داشته کنید که به هیچ عنوان نباید با حرارت بالا میلگردها را خمیده کرد و توصیه می شود از روش نورد سرد برای خمیدگی آنها استفاده کرد.

مجموعه آرسیس فولاد ارائه دهنده انواع میلگرد در کاربرد های گوناگون با بهترین قیمت و کاربرد می باشد که جهت استعلام قیمت و خرید محصولات خود می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *