ریل

امروز در این پست در مورد  ریل فولادی و ویژگی آن – قیمت ریل فولادی می پردازیم

 ریل فولادی چیست و چه کاربردی دارد ؟

ریل فولادی محصولی نورد شده می باشد که به صورت معین و مشخص به شکل دو ریل فلزی که موازی هستند روی ریل ها نصب می گردد. علت ایجاد کردن و تولید ریل فولادی در صنعت راه آهن و مترو عبور دادن واگن ها می باشد که عموما بیشترین کاربرد را هم در این موارد دارند . 

فولاد  CK45 که آلیاژ اصلی ریل هاست دارای ۰٫۴۵ درصد کربن و ۰٫۲۵ درصد سیلیسیم و ۰٫۶۵ درصد منگنز است. در ساخت ریل ها عموماً از چهارپهلو و تسمه های ST52 ، ST37 و یا فولادهای CK45 و CK55 استفاده می شود.به طور کل  راه آهن از دو ریل فولادی تشکیل شده است که فاصله عرضی ثابت داشته و روی بستر مسیر ایجاد می شود.

 قسمت اصلی خط در واقع همان ریل فولادی می باشد که دو وظیفه تحمل بار وسیله نقلیه مورد نظر و همچنین هدایت آن را به عهده گرفته است. بار وارده از چرخ در جهت توزیع نیروها در سطح بیشتر و انتقال آن به پارسنگ‌ها(بالاست) و زیر‌سازی بین تراورس تقسیم می‌شود. 

تراورس ها و ریل ها به توسط پیچ های خاصی به هم دیگر وصل می شوند و به توسط ریل فولادی سازه ای به اسم پنل تولید می کنند. این سازه در مقابل نیروها و کشش های افقی و عمودی حاصل شده ناشی از حرکت و نوسانات قطار در محیط های مختلف استقامت و استحکام خاصی از خود نشان می دهد.

 

ریل از فولادی خاص با شکل و سطح مقطع ویژه‌ای ساخته می‌شود تا هم نیروی وارده از سوی وسیله نقلیه را تحمل و به بستر منتقل کند و هم با اصطکاک کمتر که مقاومتی در حرکت وسیله نداشته باشد. وزن ریل کیلو گرم بر متر است. مقاومت انواع ریل متناسب با کاربرد آن بین ۷۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلوگرم بر میلیمتر مربع است.

ریل فولادی در واقع دارای شکل خاص و سطح مقطع ویژه ای است تا توانایی تحمل نیروی وارد شده به بستر خود را داشته باشد و در برابر اصطکاک ناشی از حرکت چرخ های قطار طاقت بیاورد. وزن ریل فولادی تقریبا  ۷۵  کیلوگرم بر متر می باشد.

ویژگی ریل فولادی :

اولین و مهم ترین ویژگی ریل فولاد جنس و ساختار سازنده ی فولاد است. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که از نظر ارتفاع و سطح پهنای کف و تیغه مقطع خاصی دارد.   

ریل فولادی را می شود بر طبق نوع کاربرد و کارایی به سه دسته گروه بندی کرد: 

الف)ریل های راه آهن

ب) ریل های جرثقیلی

ج) ریل های معدنی

ریل معدنی که به  راه آهن R که شهرت دارد از دسته ریل های پرمصرف در صنایع معدنی و حمل و نقل است. راه آهن هر کشوری از اهمیت خیلی مهمی برخوردار است زیرا سالانه میلیون ها تن کالاهای گوناگون و مسافران خیلی زیادی  به توسط سامانه های ریلی هر کشور جابجا می‌شوند، در نتیجه از بهترین و با کیفیت ترین ریل معدنی باید بهره ببریم.  ریل ها عموما  در استانداردها و اندازه های مختلفی وابسته به کاربردشان طراحی می‌گردند.  

 

استاندارد ریل فولادی :

 

تیپ S –استاندارد اروپا

تیپ R- استاندارد روس

تیپ JIS-استاندارد ژاپن

تیپ A- استاندارد مورد استفاده در جرثقیل  

به طور کل کشور ما هجدهمین کشور تولید کننده ریل در جهان است که با راه اندازی پروژه ی ریل ذوب آهن به شهرت چند برابری رسید.

 بالاترین حجم تولید ریل در دنیا برای  کشور چین با حدود ۵۵۰ هزار تن ریل در سال است. کشورهایی مثل ژاپن، آمریکا، و از جمله تولید کنندگان ریل در دنیا محسوب می شوند.

در حال حاضر با این که در ایران پروژه های ملی زیادی جهت تولید راه آهن وجود دارد اما هنوز این صنعت به خودکفایی نرسیده و در خیلی موارد واردات داریم.

 

میزان مصرف و واردات ریل در خطوط ریلی ایران

در مجموع باید به این مطلب اشاره کنیم که میزان مصرف ریل در هر سال طبق میزان بازسازی خطوط و ایجاد خطوط جدید محاسبه می شود.رایج ترین ریل های مورد استفاده در خطوط راه آهن پروفیل های UIC54 و UIC60 می باشند.تا الان ریل مورد نیاز، عمدتاً از کشورهای روسیه، چین، هند و شرکت های آلمانی و وارد شده است.

برای آگاهی در مورد ریل فولادی و ویژگی آن – قیمت ریل فولادی به قسمت اخبار و مقالات رجوع بفرمایید.

کشور ما با به کارگیری تخصص و تجربه و استفاده از نیروهای متخصص برای تولید ریل های فولادی پیشرفت زیادی در صنعت راه آهن و ساخت و ساز کرده است. کارشناسان ما در مجموعه آرسیس فولاد آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان در زمینه فروش ریل های فولادی می باشند. برای کسب اطلاعات در مورد  قیمت ریل فولادی با دفتر ما در تماس باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *