خرید میلگرد

پست امروز ما جواب به سوال “هنگام خرید میلگرد به چه نکاتی باید  توجه کنیم؟” هست و کلی چیزای جدید برای گفتن داریم .

 برای خرید میلگرد باید به لیست نکات زیر توجه کرد. 

پایه ریزی و زیرساخت هر ساختمان از موارد مهم و قابل توجه است که برای خرید میلگرد حتما باید به ضروریات آن توجه کرد. میلگرد از اساسی ترین مصالح هر سازه است. از آنجایی که کشور ایران زلزله خیز است و در  چند سال  اخیر شاهد وقایع تلخی بودیم، لزوم توجه به خرید میلگرد مناسب و مقاوم بیش از قبل بیشتر احساس می شود. در این مقاله کارشناسان خبره آهن آنلاین آرسیس فولاد سعی داشته اند تا با شفاف سازی برخی نکات جهت خرید میلگرد به شما عزیزان راهنمایی و مشاوره برسانند. 

در مبحث استحکام و استقامت میلگرد، استحکام کششی، تنش و همچنین میزان انعطاف پذیری  تسلیم از مهمترین فاکتورهایی است که در انتخاب میلگرد مناسب باید مد نظر داشته باشیم. تنش تسلیم ، مقدار بار وارده به میلگرد است که توانایی تحمل را دارد. در بسیاری از سانحه های تلخ کشور، عدم توجه به استانداردها و اصول فنی ساخت و ساز، زیانها و خسارتهای جبران ناپذیری وارد می گردد.

 

امروزه قیمت میلگرد تحت تاثیر فاکتورهای زیادی است که خود قیمت عامل تعیین کننده در جهت خرید آن است. مهم ترین عامل نهایی در واقع سطح قیمت آن میباشد که فاکتورهای دیگر را بسیار کم رنگ می کند. برای درک بهتر این موضوع به ادامه مطلب رجوع کنید 

در صورت پایین بودن قیمت میلگرد چه هدفی را مدنظر فروشنده است ؟ و یا تولید کننده ای که قیمت میلگرد  را پایین اعلام می کند، چه معیارهایی دارد؟ 

 

پایین بودن قیمت میلگرد ، فقط در دو حالت امکان پذیر است :

 

الف) شمش آهن مورد استفاده در تولید میلگرد مد نظر، از کیفیت مرغوب برخوردار نبوده که در نتیجه کیفیت نهایی میلگرد و استقامت آن را پایین می آورد.

ب) در صورتی که وزن میلگرد  از وزن استاندارد تعریف شده برای  سایز مد نظر میلگرد کمتر باشد و پایین بودن قیمت خود را در کمتر استفاده کردن از مواد اولیه و کم کردن وزن میلگرد، جبران کند.

همه ی این موارد ذکر شده در واقع خیانتی در صنعت و ساخت و ساز به حساب می آیند. چه از طرف سازنده که از روی طمع میلگرد ارزان قیمت خریداری کرده و سازه ی خود را با جنس نامرغوب تولید می کند و چه از طرف تولید کننده  که برای سود بیشتر و فروش بالاتر میلگرد های نامرغوب با قیمت پایین به دست مصرف کننده می رساند. حوادث طبیعی و زلزله غیرقابل پیش بینی هستند پس طبیعتا داشتن مصالح کارآمد و مقاوم از جمله میلگرد برای ساخت و ساز بسیار واجب و ضروری است

 

درباره قیمت میلگرد در کارخانجات گوناگون با توجه به نوع شمش آهن مورد استفاده و وزن مد نظر برای میلگرد، قیمت ارائه شده بسیار تحت تاثیر نوسانات خواهد بود. مجموعه آهن آنلاین آرسیس فولاد ، با داشتن بنگاه های اختصاصی و انواع میلگرد از معتبرترین کارخانجات تولید کننده میلگرد در سطح کشور، قیمت روز محصول را در صفحه قیمت میلگرد به اطلاع شما عزیزان می رساند. اخیرا دیده شده است که پیمانکاران و خریداران آهن آلات، بدون تحقیق کردن وبا کمترین آگاهی و یا دانش ناکافی نسبت به کیفیت و وزن میلگرد، اقدام به خرید و فروش آهن کرده و وارد عرصه ی تجارت فولاد می شوند. موارد بسیار زیادی دیده شده  است که میلگردهایی با وزن خیلی کم دریافت نموده اند و یا حتی در وزن باسکول و فاکتور آنها دستکاری شده بود.

در این مورد، مشاوره و آگاهی در انتخاب صحیح، باعث حس امنیت در مرحله اول و صرفه جویی در زمان و هزینه در وهله دوم می شود. مشاوران با تجربه آهن آنلاین آرسیس فولاد، با گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی، همچنین  داشتن سابقه بالا در فروش آهن ، می توانند شما را در انتخاب میلگرد درست، کمک کنند و بهترین پیشنهاد را از لحاظ قیمت و کاربرد در اختیار شما قرار دهند.

 در ادامه مواردی در جهت آگاهی و روشن سازی مطلب برای خرید میلگرد برایتان مطرح می کنیم:

ابتدا محصول مدنظر خود را حسابی بشناسید و به خصوص در زمینه خرید میلگرد با بهترین و معتبرترین کارخانجات تولید کننده و منصف ترین واسطه ها ارتباط برقرار کنید. در صورت اشتباه در انتخاب محصول، هزینه سنگینی جهت جبران خسارت باید بپردازد.

 

قبل از خرید میلگرد، با مشاوران متخصص و آگاه برای تایید انتخاب خود مشورت کنید تا انتخاب صحیح تر و مطمئن تر داشته باشید. کارشناسان آهن آنلاین آرسیس فولاد با دانش تخصص به شکل رایگان آماده مشاوره در زمینه های گوناگون جهت خرید محصولات آهنی به ویژه میلگرد به شما عزیزان خواهند بود. 

 

پیش از خرید میلگرد، تناژ بار، تعداد طبقات پروژه و همچنین برند مدنظر خود را مشخص کنید. در صورت آگاهی داشتن از جنس میلگرد و نوع کارخانه ی تولید کننده، کیفیت سازه خود را تضمین کنید.

فروش تمامی آهن آلات در کل جهان به شکل کیلویی است ولی در ایران رایج است  که بسیاری از آهن آلات را به شکل شاخه بفروشند، در نتیجه باید در خرید میلگرد به یکسان بودن مجموع وزن و سایر موارد دقت کنید.

در مورد سوال  هنگام خرید میلگرد به چه نکاتی باید  توجه کنیم؟  در قسمت اخبار و مقالات سرچ بفرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *