بسته بندی ورق گالوانیزه

جهت بسته بندی ورق گالوانیزه چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

بسته بندی ورق گالوانیزه مثل تمام مراحل خرید و پیدا کردن بهترین و مناسب ترین قیمت بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی و به وجود آمدن خسارت باید هزینه های زیادی پرداخت کنید. 

به چه نکات ایمنی جهت بسته بندی ورق گالوانیزه باید توجه کرد ؟

 

برای بسته بندی ورق گالوانیزه باید خیلی به ایمنی کار توجه کرد در این صورت از خطرات احتمالی مثل پارگی تسمه، اصابت با کلاف یا خدشه دار شدن ورق جلوگیری کرده اید. برای اقدام به این امر باید از ابزار خاصی استفاده کنید که در این مطلب به اختصار توضیح خواهیم داد:

الف ) لباس های ایمنی جهت جابجایی ورق گالوانیزه

ب) کفش های ایمنی برای به  حداقل رساندن صدمات احتمالی یا افتادن ورق ها روی پای افراد

ج) عینک های ایمنی هنگام جوشکاری ورق

د) کلاه محافظ سر

و) دستکش مخصوص برای پیشگیری از زخم شدن دست افراد هنگام بسته بندی ورق و جلوگیری از بریدگی ورق

به طور کل احتمال پاره شدن تسمه یا آزاد شدن کلاف های فولادی وجود دارد اما با رعایت این موارد و پیروی از استانداردهای گفته شده این این خطرات کمتر باعث صدمه دیدن افراد یا آسیب به ورق گالوانیزه می شود. 

 

شرایط  انبارداری ورق گالوانیزه چیست؟

از آنجایی که  حساسیت ورق های گالوانیزه بسیار بالاست شرایط انبارداری باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. این شرایط باید با پیروی کردن از اصول و استانداردهای مربوطه انجام شود. در ادامه مطلب  به توضیح مفصل این موضوع و بررسی نکته هایی در انبارداری ورق گالوانیزه می پردازیم.

 

الف) کلیه محصولات فولادی خصوصا ورق های گالوانیزه در انبار هرگز نباید به طور مستقیم با سطح زمین در تماس باشد.  در نتیجه بهتر است سطوح چوبی و فلزی گسترده ای را فراهم کنیم و محصول فولادی را روی آن قرار دهیم تا در معرض رطوبت، مواد اسیدی و… نباشد.

ب) انباری که در آن ورق گالوانیزه نگهداری می شود باید محیطی خالی از رطوبت بوده و تمیز باشد و فاقد هرگونه آلودگی چه از نظر شیمیایی و چه کثیفی باشد. 

 

ج) دمای محیطی که در آن  ورق گالوانیزه نگهداری می شود باید یکنواخت و خالی از هر گونه رطوبت باشد تا محصول مورد نظر دچار فرسایش افزایشی نشود.

اگر ورق گالوانیزه را در محیطی رو باز و فاقد سرپوش نگهداری می کنید در فضاهای بزرگ و بدون سرپوش باید موارد زیر رعایت گردد:

الف) در این مورد می توانید  اطراف کلاف ها را با داربست هایی پوشش دهید و بعد با محافظی از جنس تارپولین محصول فولادی یا همان ورق گالوانیزه را در مقابل هر نوع بارندگی حفظ کنید.

ب) سعی کنید پوشش مد نظر گرفته شده همه ی قسمت های کلاف را محافظت کند و هیچ راهی برای فرسایش ورق وجود نداشته باشد در این صورت امکان از بین رفتن ورق به حداقل می رسد. همواره به دما و رطوبت هوا دقت داشت و به طور مداوم وضعیت محصولات بررسی گردد.

به طور کل از تجمع رطوبت میان محصولات فولادی جلوگیری کنید.

در نهایت با رعایت کردن همه ی تدابیر همواره باید بازبینی دقیقی از وضعیت بسته بندی و کلاف ها به عمل آید.

در صورت فرسایش، زنگ زدگی یا خرد شدن  محصولات فاقد کیفیت شده و دیگر ارزش ورق گالوانیزه از بین می رود. برای بهترین روش های بسته بندی ورق گالوانیزه با مشاوران ما در آهن آنلاین آرسیس فولاد در ارتباط باشید.  

در ادامه به بیان برخی نکات هنگام تخلیه بارهای فلزی از جمله ورق گالوانیزه می پردازیم.

 در هنگام تخلیه ورق های عرشه فولادی و انتقال آنها به تراز طبقات، مطمئن شوید طناب ها بگونه ای بسته شده اند که تعادل بندیل ورق، در حین جابجایی حفظ می شود.

 هرگز زیر بار ورقی  که در حال جابجایی است و معلق می باشد قرار نگیرید.

موقع جابجایی بار ورق گالوانیزه بطور ممتد آن را بررسی کنید. 

           قبل از ثابت کردن این ورق ها به هیچ وجه روی آنها راه نروید.

 ورق های یک بندیل امکان دارد در اثر جابجایی های قبلی، نسبت به یکدیگر کمی جابجا شده باشند و مثلا چند برگ زیرین آنها در اثر چنین جابجایی هایی کمی عقب تر رفته و در نتیجه از یک طرف ،روی تیر، تکیه گاهی نداشته باشند. اگر چنین حالتی روی داده باشد و شما تسمه دور بندیل را باز کنید به احتمال زیاد این چند برگ زیرین سقوط خواهند کرد. در این صورت برای پیشگیری از چنین اتفاقی می باید کل بندیل را با استفاده از جرثقیل طوری جابجا کنید تا تکیه گاه کافی برای همه ی ورق ها تامین شود.

موقع  بریدن تسمه های دور بندیل ورق های عرشه فولادی، حتما با دو دست خود اقدام کنید تا  به اندازه کافی از تسمه فاصله بگیرید. چون ممکن است تسمه ای که روی ورق است  در فشار کشش باشد و در اثر پاره شدن، رها شده و به شما صدمه بزند. توصیه می کنیم با استفاده از عینک های  مخصوص  از چشم هایتان محافظت کنید.

در این پست به سوال “جهت بسته بندی ورق گالوانیزه چه نکاتی را باید رعایت کنید؟” پاسخ کامل داده شد

برای اطلاعات بیشتر در هر مورد دلخواه مثل نبشی و ناودانی یا حتی قیمت نبشی و قیمت ناودانی با شماره 54774 دفتر تهران آهن آنلاین آرسیس فولاد تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *