همه چیز در مورد نبشی دریایی

همانطور که می دانید نبشی ها مقاطعی فولادی هستند که استفاده های زیادی در صنایع مختلف و ساختمان سازی دارند. به علت کاربرد وسیع نبشی ها، آنها را در انواع مختلفی تولید می کنند و هر یک را در شرایط و مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می دهند. یکی از انواع نبشی ها که از آن در صنایع دریایی استفاده می شود نبشی دریایی می باشد. این نوع نبشی ها به علت تماس مستقیم با آب باید ضد زنگ و ضدخوردگی بوده و دارای ویژگی های بخصوصی باشند. در صورتی که تمایل به خرید این نوع از نبشی ها دارید پیشنهاد می شود مطلب زیر را مطالعه نمایید؛ در مقاله پیش رو همه چیز در مورد نبشی دریایی گفته است.

نبشی چیست؟

قبل از این که به معرفی نبشی دریایی بپردازیم لازم است تا در ابتدا با مفهوم نبشی آشنا شویم. انواع پروفیل های فولادی وجود دارند که برخی در دسته پروفیل های باز و برخی در دسته پروفیل های بسته قرار می گیرند. نبشی نوعی از پروفیل های باز می باشد که دارای دو ضلع عمود بر هم می باشد. این اضلاع ممکن است با هم برابر و یا متفاوت باشند که در نهایت نبشی بال مساوی و بال نامساوی را تشکیل می دهند. در تولید انواع نبشی ها روش های مختلفی به کار گرفته می شود که عبارتند از روش فابریک و روش پرسی.

در روش فابریک نبشی را به شکل خود نبشی از خط تولید خارج می کنند و پس از آن نیاز به انجام عملیات دیگری بر روی آن نمی باشد. اما در تولید نبشی پرسی در ابتدا باید ورق را نصف کرده و با دستگاه های مخصوص آن را به شکل نبشی درآورند.

انواع نبشی

نبشی ها دارای تنوع بسیاری می باشند که این تنوع بر اساس اندازه و جنس و متریال مورد استفاده در نبشی ها می باشد. همانطور که در بالا گفته شد نبشی ها را از نظر اندازه بال ها به دو نوع نبشی بال مساوی و بال نامساوی تقسیم می کنند. همچنین با استفاده از آلیاژهای مختلف می توانند نبشی ها را در جنس های مختلفی مانند نبشی استیل، نبشی آلومینیوم، نبشی گالوانیزه و … تولید نمایند.

یکی از انواع نبشی ها نبشی دریایی می باشد که در ادامه به توضیح  همه چیز در مورد نبشی دریایی خواهیم پرداخت.

همه چیز در مورد نبشی دریایی

نبشی دریایی را در ساخت انواع تجهیزات و سازه های دریایی مورد استفاده قرار می دهند برای تولید آن از استانداردهای A36 و GLA استفاده می کنند. برای تولید این نوع نبشی ها باید آنها را چندین بار ذوب کنند. عناصر مخربی در فولاد مانند فسفر و گوگرد وجود دارد که باعث پایین آمدن سطح کیفیت نبشی می گردد؛ با ذوب چند مرحله ای نبشی باعث می شود این عناصر تا حد زیادی کاهش یابند و در نتیجه کیفیت نبشی دریایی بسیار بالا رود.

کاربرد نبشی دریایی

به علت کیفیت بالای این نوع نبشی از آن در تجهیزات مختلف دریایی و اسکله سازی و ساخت شناور و همچنین صنعت کشتی سازی استفاده می شود. این نبشی ها را به صورت ضد زنگ تولید کرده و مقاومت آنها در مقابل خوردگی بسیار زیاد است.

سایزهای مختلفی برای این نوع نبشی تولید می شود و نبشی دریایی از سایز 6 تا 200 در بازار موجود می باشد.

مشا می توانید برای اطلاع از قیمت نبشی، قیمت ناودانی و محصولات دیگر با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.

همچنین بخوانید:

قیمت نبشی گالوانیزه

نبشی سوراخ دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *