خرید پروفیل

 

 

قبل از خرید پروفیل به چه نکاتی توجه کنیم؟

یکی از پرمصرف ترین مقاطع فولادی که برای ساخت و ساز مورد مصرف قرار می گیرد پروفیل های ساختمانی است که از متنوع ترین و پرکاربرد ترین محصولات فلزی در صنعت می باشد. از پروفیل های گوناگون در صنایع نظامی، خودروسازی و موارد دیگری استفاده می کنند که در دو نوع مدل توپر و توخالی به بازار عرضه می شود. مصارف گوناگون این مقطع فلزی طبق گفته های قبلی در نرده کشی، درب و پنجره و یا حتی راه پله ها به کار می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروفیل و آگاهی از نکات قابل توجه خرید این مقطع با ما در این مقاله همراه شوید. 

 

از کاربرد اصلی پروفیل های ساختمانی در صنعت قبلا صحبت کرده بودیم که برای شفاف سازی بهتر باید به این نکات اشاره کنیم. 

به طور کل مدل های مربعی یا مستطیلی پروفیل با ابعاد بزرگ به نام های ستونی شهرت دارند که در اسکلت بندی سازه ها به کار می روند اما در عین حال حالات قوطی مربع و مستطیل در صنایع خودرو سازی مورد کاربرد قرار می گیرند. پروفیل زد مدل دیگری از پروفیل های تولیدی در صنعت می باشد که به طور معمول در پوشش های سوله، سقف های سالن مثل ورزشگاه ها و پارکینگ ها استفاده می شود. 

 

جهت ساخت و تولید پروفیل چه مراحلی باید انجام داد؟

برای تولید پروفیل در آغاز مواد اولیه برای تولید پروفیل در ایران از کشورهای خارجی مثل ژاپن و یا کشورهای اروپایی وارد می شد. پس از منتقل کردن ورق های فولادی به کارخانه ها وزن تقریب آن ها مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به اندازه های مشخص در دست تولید قرار می گیرد. از آن جایی که این ورق ها با روش های مختلفی برش داده میشوند در شکل های مختلفی به کار می روند. این برش ها به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند. در نهایت که این ورق ها به پروفیل تبدیل شوند به صورت مستقیم و غیرمستقیم به بازار عرضه خواهند شد. برای تعیین معیارهای قیمت گذاری پروفیل عوامل گوناگونی تاثیر گذار هستند مثل کیفیت نوع محصول، وزن پروفیل و نوع خاص تولید شده ی آن که همه ی این عوامل روی هم رفته  باعث بالارفتن یا کاهش قیمت تمام شده پروفیل تولید شده می شوند. روش تولید با توجه به امکانات و ماشین آلات، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم خواهد بود. اصولاً محصولات نوع باز به روش مستقیم تولید می شوند. در حین تولید از ترکیبات شیمیایی خاصی استفاده می‌شود. کیفیت محصولات، وزن، نوع و… از فاکتورهای دخیل در قیمت ‌گذاری هستند. توصیه می ‌شود این محصول را تنها از مراکز معتبر و عرضه کننده های به نام تهیه نمایید چون در صورت وجود ناخالصی و استفاده از ترکیبات شیمیایی نامناسب، کیفیت محصول چندان جالب نیست و این امر در ظاهر کار مشخص نخواهد بود.

درب و پنجره آهنی با تولیدات آلومینیومی چه تفاوتی دارد؟

مهم ترین تفاوت پروفیل آلومینیومی  با نوع آهنی در مقدارذخیره‌ سازی انرژی آن ‌ها است. میزان ذخیره سازی انرژی و صرفه جویی در مصرف، فاکتور اصلی جهت تمایز موارد آلومینیومی و آهنی است. و می توان از محصولات آلومینیومی در عوض محصولات آهنی استفاده کرد.

نوع ساختمانی این محصول در ایران در اشکال z,u و I تولید می‌شود که هر کدام دارای قیمت متفاوتی هستند استاندارد طول محصول در کشورها متفاوت است اما به صورت معمول بین ۶، ۱۲ تا ۱۴ متر تولید می شود. برای مشخص کردن قیمت پروفیل زد باید به نوع خاص آن توجه کنید. کارخانه های تولید کننده پروفیل در ایران مثل تولیدی پروفیل ساوه و یا کارخانه نیکان از جمله کارخانه های معروف در این زمینه هستند. 

برای خرید پروفیل از ما راهنمایی بگیرید

 

جهت خرید پروفیل حتما پیش از اقدام دقت کنید که پروفیل مصرفی خود را در چه زمینه هایی استفاده می کنید  و چه فضایی مناسب کار شماست. نوع پروفیل مصرفی در واقع باید مناسب با سازه ی شما باشد زیرا این عمل سبب مشخص کردن نوع پروفی شما می شود. باید در بسته بندی و حمل و نقل پروفیل بسیار دقت به خرج دهید زیرا با بالا رفتن کیفیت بسته بندی و پوشش دهی پروفیل به تبع قیمت کالا نیز افزایش پیدا خواهد کرد  و همیشه به خاطر داشته باشید که ورق اولیه شما که برای پروفیل مصرف می شود باید خالی از هرگونه مواد شیمیایی یا ترکیبات خاص باشد تا برای مصرف کننده دشواری به وجود نیاید. در نهایت وزن پروفیل را همیشه سنجیده و طبق آن خرید خود را نهایی کنید زیرا در صورت چک نکردن وزن پروفیل در طول مراحل ساخت دچار مشکل خواهید شد. 

 

مجموعه آهن آنلاین آرسیس فولاد با عرضه بهترین و با کیفیت ترین پروفیل های صنعتی، نبشی، ناودانی ، ورق های فولادی و انواع مقاطع فولادی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت به روز پروفیل با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *